کانکس کارگاهی

کانکس کارگاهی یکی از محصولات پر فروش کانکس ساز است. به کانکس های ساده که معمولا برای اسکان کارگران پروژه یا دفاتر مستقر در پروژه های ساختمانی استفاده میشود. اصطلاحا کانکس کارگاهی میگویند که از نظر قیمت نیز مقرون بصرفه ترین نوع کانکس کارگری است.

 

کانکس کارگاهی

کانکس کارگاهی یکی از محصولات پر فروش کانکس ساز است. به کانکس های ساده که معمولا برای اسکان کارگران پروژه یا دفاتر مستقر در پروژه های ساختمانی استفاده میشود. اصطلاحا کانکس کارگاهی میگویند که از نظر قیمت نیز مقرون بصرفه ترین نوع کانکس کارگری است.

کانکس کارگاهی چیست؟

در ابتدای امر باید به این موضوع بپردازیم. که در اینجا منظور ما از کانکس کارگاهی چیست. در پروژه های ساختمانی و عمرانی معمولا به دو دلیل عمده استفاده از سازه های پیش ساخته وجود دارد. یکی به دلیل دور بودن پروژه از محل زندگی نیروهای کاری مانند پروژه های راه سازی یا سد سازی که خارج از شهر قرار دارند. و دیگری در هنگام ساخت و ساز ساختمان و آپارتمان ها که تا پیشرفت پروژه محلی به عنوان دفتر مهندسین و اتاق ناظر پروژه و همچنین اتاق های برای اسکان و استراحت پرسنل مورد نیاز است. از طرفی ساخت کانکس کارگاهی با مصالح بنایی مشکلات زیادی به همراه دارد. که یکی از عمده ترین آنها صرف زمان زیاد برای ساخت و از طرفی تخریب مجدد آن در هنگام اتمام پروژه است. همانگونه که می دانیم در پیش برد یک پروژه به خصوص در هنگام تجهیز کارگاه زمان فاکتور بسیار مهم و ارزشمندی تلقی می گردد. مشکل بعدی صرف هزینه های زیاد برای ساخت و سازه سازه های موقت با روش بنایی است. که در نهایت نیز نه قابلیت جابجایی دارد. چرا که در هنگام پیش برد پروژه عمرانی ممکن است. چندین بار مجبور به جابجایی سازه های اسکان موقت شویم. و هم در نهایت با این روش یک سازه شکیل و درخور مدیران پروژه ساخته نمی شود. از این رو از کانکس کارگاهی در ابعاد مختلف برای کاربری های مورد نیاز در پروژه خود استفاده می کنند.

انواع کانکس کارگاهی

کانکس کارگاهی دارای انواع بسیاری بوده که کاربری های متفاوتی نیز دارد. در واقع یک کانکس نگهبانی یا کانکس سرویس بهداشتی نیز می تواند در دسته کارگاهی قرار گیرد. چرا که در یک پروژه به آنها نیز نیازمند خواهیم بود. اما ما کاربری های مختلف مانند کانکس نگهبانی یا کانکس اداری را در بخش های جداگانه تشریح کرده ایم. و کاملا مورد برسی قرار داده ایم. که برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد آنها بهتر است. به بخش تخصصی هرکدام مراجعه فرمایید. در اینجا منظور ما از کانکس کارگاهی سازه هایی است. که توجه به کارایی و اقتصادی بودن در آنها در درجه اول قرار داشته و بیشتر دوام و ماندگاری و کاهش هزینه ها مد نظر قرار دارد. تا زیبایی و طراحی اختصاصی. بطور مثال در نوع کانکس فروشگاهی یا کانکس فست فود توجه به مسائل بهداشتی، زیبایی نما، امنیت سازه در هنگام شب و نورپردازی از اهمیت ویژه ای برخوردار است. اما در کانکس کارگاهی جهت کاهش هزینه های اولیه تجهیز کارگاه قیمت پایین و کارآمدی در درجه اول اهمیت قرار دارد. از این رو در این مطلب این نوع سازه ها را به دو دسته اصلی تقسیم کرده ایم. که یکی از آنها با نام کانکس کارگاهی سنگین مختص پروژه های طولانی مدت و دارای کیفیت بالایی است. و سالیان سال می توان از آنها استفاده کرد. نامگذاری کرده ایم و دیگری کانکس کارگاهی سبک که مختص کارگاه های کوتاه مدت است. و در ساخت آن توجه به کاهش قیمت در درجه اول قرار دارد. و در ساخت آن نیز از مصالح سبک تر یا به عبارتی با مقاومت و ضخامت کمتر استفاده شده است. تا بتوان این کاهش هزینه ها را میسر نمود.

کارگاهی سنگین

کانکس کارگاهی همانگونه که در بالا نیز به آن اشاره شد. از مصالح باکیفیت و مقاومی ساخته شده است. به علت استفاده از آهن آلات سنگین در ساخت آن به کارگاهی سنگین نامیده می گردد. برای کارگاه های عمرانی بلند مدت و یا پیمانکارانی که به محض اتمام یک پروژه کار بعدی را شروع کرده است. و در واقع کارگاه دیگری تجهیز می کنند. که می خواهند یک بار کلا خرید کانکس را انجام دهند. و تا سالیان سال از آن استفاده کنند مناسب است. کارگاهی سنگین دارای ظاهری ساده است. که در ساخت آن مقاومت و دوام جز فاکتورهای اصلی در نظر گرفته شده است. که در ادامه به مصالح بکار رفته در تولید آن اشاره خواهیم کرد.

مشخصات فنی

 • شاسی از تیر آهن سنگین نمره 16 ذوب آهن.
 • اسکلت از پروفیل های سنگین در ابعاد 40*40 سانتیمتر با ضخامت 2 میلیمتر است. که به وسیله جوش ممتد به یکدیگر متصل شده اند.
 • کف کار از تخته های ضد آب با ضخامت 18 میلیمتر به همراه کفپوش پی وی سی طرح پارکت.
 • پوشش خارجی بدنه و سقف از ورق فولادی گالوانیزه شده با ضخامت 50% میلیمتر به همراه رنگ الکترو استاتیک.
 • دو عدد پنجره از نوع دو جداره یو پی وی سی.
 • درب از نوه تک جداره آلومینیوم سنگین.
 • دیوار پوش داخلی از نوع پی وی سی های روگش دار قابل شستشو با طرح های متنوع چوب و کاغذ دیواری.
 • سیستم سیم کشی برای برق و تلفن بصورت روکار با داکت های استاندارد و نصب کلید،
 • پریز و چراغ های روشنایی داخلی و بیرونی به همرا فیوز مینیاتوری.

کارگاهی سبک

در برخی مواقع برای خریدار داشتن یک سازه موقت برای استفاده چند ماهه با کمترین هزینه ممکن مهمترین موضوع است. که مثال آن را استفاده در کارگاه های ساختمانی کوچک که در عرض چند ماه یا حداکثر یک سال و نیم پروژه به اتمام می رسد نام برد. که در این مواقع با اتمام ساختمان دیگر کمپ های اسکان کارگران و یا دفاتر اداری پروژه بکار نمی آید. و می بایست به محل دیگری منتقل و یا به عنوان دست دوم بفروش رسد. در چنین مواقعی برای کاهش هزینه های اولیه تجهیز کارگاه استفاده از کانکس کارگاهی سبک مقرون بصرفه است. و درست است که در ساخت آن از مصالح سبکی استفاده شده است. اما حداقل تا 2 سال بی نقص به کار خود ادامه داده و اگر در شرایط خوبی نگه داری شوند. نیز تا سالیان سال می توان از آنها استفاده کرد.

مشخصات فنی

 • شاسی از تیر آهن سنگین نمره 14 ذوب آهن.
 • اسکلت از پروفیل در ابعاد 40*40 سانتیمتر با ضخامت 1.15 میلیمتر است. که به وسیله جوش ممتد به یکدیگر متصل شده اند.
 • کف کار از تخته های نئوپان با ضخامت 16 میلیمتر به همراه کفپوش پی وی سی طرح پارکت.
 • پوشش خارجی بدنه و سقف از ورق فولادی گالوانیزه شده با ضخامت 30% میلیمتر به همراه رنگ الکترواستاتیک.
 • دو عدد پنجره از نوع تک جداره آلومینیومی به صورت کشویی.
 • درب از نوع تک جداره آلومینیوم.
 • دیوار پوش داخلی از نوع پی وی سی های قابل شستشوی سفید.
 • سیستم سیم کشی برای برق و تلفن به صورت روکار با داکت های استاندارد و نصب کلید، پریز و چراغ های روشنایی داخلی و بیرونی کانکس به همرا فیوز مینیاتوری.

مزایا

 • سرعت در تجهیز
 • قابلیت جابجایی
 • جلوگیری از اتلاف انرژی
 • زیبایی و کارآیی
 • قابلیت ضد زلزله بودن

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

درباره ما

گروه صنعتی کانکس ساز با بیش از 18 سال سابقه در زمینه طراحی، تولید و اجرای انواع کانکس و ساختمان های پیش ساخته در خدمت شما مشتریان گرامی می باشد. ارائه خدمات نظیر خرید و فروش انواع کانکس و کانتینر مجهز به تمامی تجهیزات و امکانات رفاهی اقدام نموده است. اکنون قادر به تامین فضاهای مورد نیاز شما عزیزان در این زمینه می باشد.

تمامی حقوق متعلق به وب سایت کانکس ساز می‌باشد.  2023 - 2003©