کانکس ساز
طراح، مشاور و مجری انواع کانکس و سازه های پیش ساخته

آدرس کارگاه: اتوبان آزادگان / بعد از پل ساوه / نبش خیابان غفاری

09121886896 02188025393

کانکس کارگری

کانکس کارگری

کانکس کارگری

کانکس کارگری یکی دیگر از محصولات گروه صنعتی کانکس ساز می باشد. این کانکس امروزه یکی از کانکس های پر کاربرد در پروژه های ساختمانی و کارگاه های عمرانی است. که برای اسکان کارگران از آن استفاده میشود. گاهی به آن کانکس سالنی نیز میگویند. از آنجا که این کانکس بسیار ساده است. و نیازی به متریال گران برای تزئینات خارجی یا نورپردازی ندارد. بنابراین بسیار مقرون به صرفه است. به دلیل ماندگاری بالا، قابلیت جابجایی و قابلیت اجاره یا فروش در جهت کاهش هزینه های تجهیز کارگاه، بسیار مناسب است.

انواع کانکس کارگری

 • تیپ نرمال: در ساخت این کانکس کارگری از گالوانیزه سبک با ورق هایی به ضخامت 0/4 میل، شاسی کشی با قوطی های 7 یا 9 کیلویی و تیرآهن آی پی 14 استفاده میشود.
 • تیپ اسپشیال: این کانکس از گالوانیزه سنگین با ورق هایی به ضخامت 0/5 میل، شاسی کشی با پروفیل قوطی های 9 یا 11 کیلویی و تیرآهن آی پی 14 یا 16 بنا به سفارش مشتریان ساخته میشوند.
 • تیپ اکسلنت: این کانکس ها از ساندویچ پانل ساخته شده و بیشتر در کارگاه ها به عنوان محل استقرار مهندسین پروژه یا مشاور و کارفرما میباشند.

مشخصات فنی

 • استفاده از تیرآهن 14 یا 16
 • استفاده از پروفیل 100*100 ، 80*80 ، 40*80
 • ضخامت ورق‌های بیرونی 50، 40، 30
 • دیوار پوش ها P.V.C دوجداره
 • رنگ‌ آمیزی معمولاً سفید است که عایق حرارتی و برگردانند نور در طول روز و در شب عایق گرما باشد.
 • سقف به صورت شیروانی طراحی‌ میشود. تا در برابر باد، باران و برف وزن بیشتری را تحمل کند.

امکانات کانکس کارگری

این کانکس به طور معمول از یک سالن با دیواره های PVC، دو پنجره آلومینیومی و درب، سیم کشی روکار توسط داکت با فیوز مینیاتوری و متعلقاتی مانند آبدارخانه، آشپزخانه، اتاق و پارتیشن های داخلی و سرویس بهداشتی تشکیل شده اند. البته امکانات بنا بر سلیقه مشتری قابل افزایش یا کاهش است.

کانکس کارگری دست دوم

از آنجا که کاربرد این سازه ها به صورت موقت تا پایان انجام عملیات ساختمانی یک پروژه است. برخی از صاحبان آن پس از اتمام کار و در صورت نداشتن پروژه دیگر آن را به عنوان کانکس دست دوم میفروشند. که نسبت به کانکس نو 30% کاهش قیمت دارد. تولیدکنندگان کانکس های کارگری دست دوم را خریداری میکنند. و در صورت نیاز به تعمیرات و بازسازی به چرخه فروش باز میگردانند.

قیمت کانکس کارگری

این کانکس نسبت به ساخت اتاقک های مسکونی بسیار به صرفه تر است. و به دلیل امکان حمل و نقل تنها با یک بار هزینه میتوانید بارها از آن استفاده کنید. کم هزینه ترین و ساده ترین نوع کانکس هستند. زیرا متریال گرانی برای ساخت آنها استفاده نمیشود. به طور حدودی بهای سازه کارگری در ابعاد 2.4*6 کارگری سبک 9/200/000 تومان و نوع سنگین 17/800/000 تومان میباشد. اما برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه به صفحه قیمت کانکس مراجعه فرمایید. تا هم اطلاعات و مشخصات فنی و هم بهای انواع محصولات کانکس ساز را بتوانید مطالعه کنید.

مصالح مورد استفاده در ساخت

استفاده مصالح در این کانکس نیز تنوع وجود دارد. و رتبه بندی آن ها به 3 دسته کانکس ممتاز، کانکس معمولی و کانکس درجه 2 و 3 تقسیم میشود. مهمترین قسمت ساخت یک کانکس زیر بنا و شاسی آن است. معمولا برای ساخت کانکس ممتاز از شاسی های آهنی استفاده میشود. تا بتوانند ظرفیت تحمل بار بیشتری را داشته باشند. در کنار این شاسی از مواد و مصالح دیگری از جمله تیرآهن، پروفیل، ورق های فلزی، دیوار پوش PVC یا MDF، کفپوش و بسیاری دیگر از محصولات استفاده میشود.

در این کانکس کارگری نیازی به استفاده از کفپوش ها یا دیوار پوش های گران قیمت نمیباشد. بعضا استفاده از پلاستیک ها و فوم های ساده برای دکوراسیون داخلی این سازه ها کفایت میکند. فضای داخلی این کانکس معمولا به صورت یکسره میباشد. و دارای اتاق بندی خاصی نمیباشند.

خصوصیات کانکس کارگری

 • این کانکس از جمله مدل های ساده ای است که معمولا برای استفاده تعداد نفرات محدود میباشند. این محصولات دارای تزئینات داخلی خاصی نبوده و تنها دارای امکانات اولیه برای استراحت میباشند. اما استحکام این کانکس با کانکس های دیگر تفاوتی نمیکند و زیربنای آنها کاملا یکسان است.
 • استفاده از مصالح درجه یک و ممتاز می تواند طول عمر این سازه را به میزان زیادی افزایش دهد. معمولا فضایی که برای این کانکس در نظر گرفته میشود بین 10 تا 50 متر متغیر است. سبک بودن این مدل از کانکس امکان حمل و نقل و جا به جایی آن ها را نسبت به سایر کانکس ها ساده تر کرده است. با توجه به کم بودن امکانات این کانکس قیمت کانکس کارگری نسبت به سایر مدل ها پایین تر است.
0/5 (0 نظر)
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.