کانکس شیشه ای

کانکس شیشه ای سازه ای پیش ساخته با جداره دیواره های شیشه ای میباشد که برای استفاده های مختلفی از جمله دفاتر لوکس اداری، فروشگاهی و کافی شاپ مورد استفاده قرار میگیرد. استفاده از دیواره های شیشه ای ممکن است فقط در یک ضلع و یا برای هر چهار ضلع باشد.

 

مدت زمان اجرا :

30 روز

کانکس شیشه ای

کانکس شیشه ای سازه ای پیش ساخته با جداره دیواره های شیشه ای میباشد که برای استفاده های مختلفی از جمله دفاتر لوکس اداری، فروشگاهی و کافی شاپ مورد استفاده قرار میگیرد. استفاده از دیواره های شیشه ای ممکن است فقط در یک ضلع و یا برای هر چهار ضلع باشد. دلیل این امر ایجاد دید مناسب به بیرون بوده که در برخی موارد برای جلوگیری از تابش مستقیم خورشید از شیشه های دودی برای این کانکس استفاده میکنند. و یا قسمتی از دیواره ها که به سمت نور جنوب است را از مصالح دیگری در نظر میگیرند تا درون سازه نور خورشید موجب اختلال فعالیت نگردد.

مشخصات فنی

تنوع در نوع کاربرد کانکس شیشه ای باعث میشود تا نتوان یک مشخصات فنی ثابت را برای همه آنها در نظر گرفت. چرا که محاسبات سازه ای برای ابعاد هر کدام و همچنین امکانات داخلی آنها متفاوت بوده اما استانداردهایی وجود دارد. که در هنگام طراحی کانکس با جداره های شیشه ای باید مد نظر قرار داده شود. مهمترین این نکات به ترتیب اولویت در ادامه آمده است.

اسکلت کانکس شیشه ای

مهمترین نکته در هنگام ساخت کانکس شیشه ای توجه به وزن شیشه و حالت شکننده بودن آن است. چرا که برای مقاومت جداره ها حتما باید از شیشه های سکوریت استفاده کرد. و این شیشه ها معمولا وزن زیادی دارند. از این رو وزن کلی سازه افزایش یافته و برای جابجایی و اینکه در هنگام حمل و نقل کانکس دچار پیچیدگی نشده و حادثه آفرین نشود. می بایست حتما برای ستون ها آهن آلات سنگین با ضخامت بالا در نظر گرفته شود. که به وسیله جوش ممتد استاندارد به یکدیگر متصل و تشکیل یک چهار چوب مستحکم برای نصب شیشه ها را بدهند. همچنین برای شاسی کف آنها استفاده از تیر آهن به صورت دور کلاف با قیدهای فرعی و میانی تیر آهن نیز پیشنهاد میگردد.

امنیت کانکس شیشه ای

نکته دیگری که تمامی خریداران کانکس شیشه ای می بایست مدنظر قرار دهند، بحث امنیت سازه در برابر سرقت میباشد. چرا که در بسیاری از کاربری ها اشیاء یا اسناد مهمی درون آنها قرار گرفته و با توجه به جداره های شیشه ای ممکن است مورد سرقت قرار گیرد. از این رو معمولا این نوع سازه در فضاهایی که تحت نظر نیروی حراستی قرار گرفته و یا در کل طول شبانه روز دوربین های مداربسته نیز سازه را تحت نظر دارند استفاده میشود. مانند داخل مجموعه ها، بیمارستان ها، محوطه شرکت ها و دانشگاه ها، شهر بازی ها و مواردی از این دسته.

کاربرد کانکس شیشه ای

این سازه همانگونه که در ابتدای مطلب گفته شد کاربردهای متفاوتی دارد. که از جمله مهمترین آنها کانکس فانتزی برای استفاده دفاتر اداری لوکس و کیوسک های حراستی میباشد. اما در بحث فروشگاهی و کافی شاپ نیز مورد استفاده قرار میگیرد. کاربری دیگری که تا کنون برای آن تعریف شده کانکس اتاق سیگار و ایستگاه کتاب فروشی بوده است. و ممکن است در آینده به اعضای خانواده محصولات شیشه ای کاربری های دیگری نیز افزوده شود.

سوالات متداول

برای شیشه ها میتوان حفاظ نصب کرد؟ بله. هم میتوان برای اینکه حفاظ ها از زیبایی سازه کم نکنند. آنها را به صورت نرده های پلکانی از داخل نصب نمود. یا هم به صورت کشویی و بازشو مشابه حفاظ های آکاردئونی از بیرون نصب کرد. همچنین راهکار دیگر همانگونه که در متن اصلی اشاره شد. استفاده از کرکره های برقی برای پوشاندن سطح شیشه های کانکس راهکار دیگری برای این موضوع میباشد.
آیا در هنگام حمل نیاز است که شیشه ها باز شوند؟

این موضوع تا حد زیادی به نسبت ابعاد شیشه ها به کل سازه داشته که در هنگام خرید، بخش فروش کانکس ساز این موضوع را کامل برای شما توضیح خواهند داد. اما در سازه هایی که دیواره های آنها تمام قد شیشه است. در هنگام جابجایی لازم است که ابتدا شیشه ها باز شده و پس از انتقال به محل جدید مجددا شیشه ها را نصب کنید. و در هر بار جابجایی می بایست این کار انجام شود. که باز کردن شیشه ها اگر چه کار تخصصی و پیچیده ای نیست. اما نیازمند تکنسین خاص خود می باشد.

آیا قواره های بزرگ می تواند از نوع دوجداره باشد تا هم عایق صدا و هم دمای داخل سازه را حفظ نماید؟

بله. هم میتوان از شیشه های سکوریت تک جداره با ضخامت های 10 میلیمتر استفاده کرد. و هم از شیشه های دوجداره استفاده کرد. البته در صورت ضرورت این کار را انجام دهید. چرا که در صورت استفاده از شیشه های دوجداره هنگام باز و بسته کردن آن با دشواری بیشتری روبرو بوده و وزن شیشه ها نیز نسبت به تک جداره آن بیشتر خواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

درباره ما

گروه صنعتی کانکس ساز با بیش از 18 سال سابقه در زمینه طراحی، تولید و اجرای انواع کانکس و ساختمان های پیش ساخته در خدمت شما مشتریان گرامی می باشد. ارائه خدمات نظیر خرید و فروش انواع کانکس و کانتینر مجهز به تمامی تجهیزات و امکانات رفاهی اقدام نموده است. اکنون قادر به تامین فضاهای مورد نیاز شما عزیزان در این زمینه می باشد.

تمامی حقوق متعلق به وب سایت کانکس ساز می‌باشد.  2023 - 2003©