کانکس مسکونی

کانکس مسکونی یکی دیگر از تولیدات کانکس ساز است. این سازه پیش ساخته برای سکونت می باشد. که دارای دو حالت کلی یکی سکونت گاه سرایداری و کوچک و دیگری مانند ویلای پیش ساخته و لوکس می باشد. که دارای اتاق بندی های متفاوت و ابعاد بزرگتری بوده. استفاده از این سازه ها به عنوان خانه مسکونی و سکونت گاه ییلاقی در باغ ها و باغ شهر ها استفاده می شود.

 

کانکس مسکونی

کانکس مسکونی یکی دیگر از تولیدات کانکس ساز است. این سازه پیش ساخته برای سکونت می باشد. که دارای دو حالت کلی یکی سکونت گاه سرایداری و کوچک و دیگری مانند ویلای پیش ساخته و لوکس می باشد. که دارای اتاق بندی های متفاوت و ابعاد بزرگتری بوده. استفاده از این سازه ها به عنوان خانه مسکونی و سکونت گاه ییلاقی در باغ ها و باغ شهر ها استفاده می شود.

مزایای کانکس مسکونی

معمولا به دو دلیل عمده از کانکس مسکونی استفاده می شود. که این دلایل عبارتند از ساخت سریع با هزینه های مناسب و دیگری پرتابل بودن و یا همان قابلیت جابجای آن می باشد. دلیل اول را اینگونه می توان شرح داد که ساخت و ساز و عملیات بنایی با روش سنتی دارای محدودیت هایی بوده که در پیش ساختگی چنین محدودیت هایی وجود ندارد. که از مهمترین آنها زمان بر بودن این عملیات است. که خود به معنی بالا رفتن هزینه های تجهیز کارگاه، برچیدن کارگاه، اسکان کارگران، انبار کردن مصالح و بسیاری هزینه های دیگر می باشد. در طول انجام عملیات امکان دارد سرمای شدید موجب توقف کار شود. تا از یخ زدگی بتن و ملات جلوگیری به عمل آید. و در فصل تابستان نیز مشکلات مشابه دیگری را در پی دارد. حال آنکه در بعضی مواقع نیز امکان حمل مصالح ساختمانی به محل وجود نداشته باشد. و یا محل مورد نظر برای تجهیز کارگاه عمرانی فاقد شرایط استاندارد می باشد. در اینجا منطقی ترین تصمیم برای رفع مشکلات استفاده از کانکس مسکونی می باشد. که هم زمان ساخت بسیار پایین تری را دارد. و هم در همه شرایط قابل اجرا بوده و بسته به آب و هوای یک فصل نمی باشد. در ضمن اینکه کانکس ویلایی هزینه هایی برای تجهیز کردن کارگاه و برچیدن آن و هزینه ها مشکلات نظارت بر ساخت را از دوش مالک برداشته. و کنترل کیفی کارخانه تولید کننده این وظیفه را به عهده گرفته است. در تشریح دلیل دوم استفاده از این کانکس که همان جا به جایی آن است. نیز باید گفت که در بسیاری از موارد شخص یک باغ و یا ملکی را خریداری کرده و قصد استفاده موقت از آن را دارد. تا در ایام تعطیل و یا تابستان ها در آنجا اوقات خود را در کنار خانواده سپری کند. و از طرفی مجوز ساخت و ساز و یا همان پروانه ساخت برای آن منطقه صادر نمی شود. یا مالک کارمند یک ارگان و یا شرکت می باشد. که وقت کافی برای انجام عملیات ساخت و ساز را ندارد. و از طرفی نیز ملک ییلاقی و باغ او بدون داشتن سرپناهی برای استراحت کردن در هنگام عصر و یا ماندن در هنگام شب قابل استفاده نبوده. و فقط حکم یک باغچه را دارد. از این رو اقدام به سفارش و خرید کانکس مسکونی برای باغ خود می کند. که این عملیات در کارخانه کانکس ساز انجام شده و یک روزه به محل مورد نظر حمل و در آنجا نصب می گردد. این امر باعث می شود مالک از مشکلات و مسائل مربوط به ساخت و ساز رهایی یابد. و نیازی به طی کردن مسائل مربوط به اخذ پروانه ساخت و دیگر مراحل اداری نداشته باشد. البته نا گفته نماند. که در صورتی نیاز به اخذ پروانه نیست. که سازه پیش ساخته به فونداسیون متصل نیست. و قابلیت جا به جایی داشته باشد. و ارگان های ذیصلاح استفاده از آنها را بجای ساخت ساز مجاز اعلام کرده باشند. که در اکثر مواقع اینگونه می باشد. اما سازه پیش ساخته متصل به فونداسیون مانند سازه های دوبلکس و یا متراژهای خیلی بالا نیازمند اخذ مجوز می باشند. و از قائده معافیت پیش ساختگی مستثنی است. و نیازمند طی کردن مراحل اداری و صدور پروانه می باشند.

امکانات کانکس مسکونی

کانکس مسکونی مانند یک خانه کامل دارای پلان تجهیز شده و طراحی شده می باشد. که روابط کاربری و دسترسی فضاهای داخلی آن مانند یک خانه کامل بوده و دارای بخش بندی و حریم های خصوصی و عمومی می باشد. از فضاهای موجود در آن می توان به ورودی و کفش کن، اتاق خواب ها با کمد دیواری، آشپزخانه، سرویس بهداشتی و حمام، انباری، نهارخوری و حتی امکانات و متعلقات جانبی مانند مخزن ذخیره آب و یا پنل های خورشیدی تولید برق و اینگونه امکانات رفاهی اشاره کرد. که در مرحله طراحی کانکس مسکونی به طور کامل مورد برسی قرار گرفته است. و با توجه به نیازها و میزان مساحت در اختیار پلان و جزئیات سازه در کنار یکدیگر تعبیه می شوند. البته تمامی امکانات گنجانده شده در آن قابل تغییر و طبق نظر و سلیقه مشتریان می باشد.

مشخصات فنی

  • درباره مشخصات فنی و نوع مصالح به کار رفته در ساخت کانکس مسکونی باید گفت که روش های مختلفی وجود دارد. و به دنبال این روش های مختلف مصالح و متریال های متفاوتی نیز وجود دارد. به طور مثال دیواره های خارجی می تواند از چوب، ساندویچ پانل، ورق فولادی و یا تایل های بتنی سمنت برد باشد. که هر خریدار با توجه به شرایط اقلیمی منطقه مورد نیاز و همچنین بودجه در اختیار خود یکی از آنها را بر می گزیند.
  • اما در تمامی موارد اسکلت از پروفیل های آهنی و شاسی از تیر آهن نمره 16 یا 18 است. که با مصالحی که نام برده شد تزئین می گردد. و در اکثر موارد دیوار پوش های داخلی از نوع pvc قابل شستشو با طرح های متنوع ای از چوب و کاغذ دیواری می باشد. اتصالات اسکلت معمولا از نوع جوش ممتد است. و برای سازه هایی که دارای ابعاد بزرگی می باشند.
  • معمولا یک خط دوخت قرار می دهند. تا بتوان آن را به دو یا سه قطعه کوچکتر تقسیم کرد. چرا که حمل آن در جاده ها با محدودیت ابعاد روبرو است. در چنین شرایطی سازه دو تکه به محل حمل می شود. و سپس از خط دوخت های در نظر گرفته شده به یکدیگر نصب می گردد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

درباره ما

گروه صنعتی کانکس ساز با بیش از 18 سال سابقه در زمینه طراحی، تولید و اجرای انواع کانکس و ساختمان های پیش ساخته در خدمت شما مشتریان گرامی می باشد. ارائه خدمات نظیر خرید و فروش انواع کانکس و کانتینر مجهز به تمامی تجهیزات و امکانات رفاهی اقدام نموده است. اکنون قادر به تامین فضاهای مورد نیاز شما عزیزان در این زمینه می باشد.

تمامی حقوق متعلق به وب سایت کانکس ساز می‌باشد.  2023 - 2003©