کانکس چرخدار

کانکس چرخدار یکی از پر فروش ترین و پر طرفدارترین محصولات کانکس ساز است که ما در آن تخصص فراوان داریم که به چند صورت قابل اجرا است. و به سه دسته کانکس فروشگاهی چرخدار، کانکس کارگاهی چرخدار و کانکس کاروان یا مسافرتی سیار تقسیم می‌شود.

 

مدت زمان اجرا :

30 روز

کانکس چرخدار

کانکس چرخدار یکی از پر فروش ترین و پر طرفدارترین محصولات کانکس ساز است. که ما در آن تخصص فراوان داریم که به چند صورت قابل اجرا است. و به سه دسته کانکس فروشگاهی چرخدار، کانکس کارگاهی چرخدار و کانکس کاروان یا مسافرتی سیار تقسیم می شود.

کانکس چرخدار چیست؟

عبارت چرخدار شدن کانکس اشاره به پرتابل بودن یا سیار بودن سازه ای دارد. که برای جابجایی های متعدد آن کانکس توسط کشنده ای با موتور قوی مثل پاترول، نیسان یا شلتر انجام می شود. که کانکس چرخدار شامل چهار چرخ پیکانی، نیسانی و یا لندرووری هستند. که اصطلاحا دو محور به آن اطلاق می گردد. که شامل یک اکسل گردون و یک مالبند آهنی قوی که از جنس قوطی 100*100 یا لوله فلزی نمره 10 می باشد. که با پیچ و مهره به کشنده وصل می گردد. و اکسل نقش گردش به چپ و راست چرخ ها را عهده دار می باشد.

کاربرد کانکس چرخدار

بعضاً برای مسافت های هموار و کوتاه سایتها از چرخ های پیکانی ساده استفاده می شود. ولی برای مسافتهای طولانی و ناهموار سایت یا جاده از چرخهای فنردار نیسانی یا لندرووری استفاده می شود. که خاصیت فنردار کردن چرخها به این دلیل است که در مسیر و مسافتهای ناهموار و پستی و بلندیهای سایت یا جاده محورها به خاطر فنردار بودن از حالت خشک و شکنندگی خارج می شود. و از آسیب های احتمالی به محورها جلوگیری می کند.

بعضاً سازه های طول 2 تا 3 متر به صورت تک محور یعنی فقط شامل دو چرخ می باشد. اما کانکس های طول 4 متر تا 8 متر بصورت دو محور و چهار چرخ و کانکس های طول 10 تا 12 متر بصورت سه محور و شش چرخ می باشد. که دلیل سه محور شدن سازه های 10 و 12 متری به دلیل حجم و وزن سنگین سازه می باشد. که صرفا سه محور شدن چرخها موجب تحمل وزن این سازه می گردد. خود این چرخها هم اغلب بصورت روکش مجهز به توپی و رینگ و لاستیک و کاسه چرخ می باشد. که آجهای برجسته لاستیک ها نشان دهنده عمر مفید یا عمر استفاده شده چرخها می باشد.

موارد استفاده از کانکس چرخدار

در کل از مهمترین آنها می توان به کانکس آشپزخانه سیار، کانکس پلیس، کانکس فروشگاهی سیار، کاروان های توریستی، کانکس فست فود سیار و کیوسک های خدمات شهری اشاره نمود. این سازه ها به صورت تک محور و یا دو محور قابل اجرا می باشند. کانکس سیار جهت جا به جایی به یک ماشین متصل می گردد. پیشنهاد می شود ماشین دارای قدرت کشندگی بالایی باشد. تا بتواند کانکس چرخدار را از نقطه ای به نقطه دیگر جا به جا کند. این کار توسط اتصالات مربوطه مانند یک مالبند که به کشنده متصل می گردد. و یک قلاب فرمان که به مالبند وصل می شود انجام می پذیرد.

قسمت اتصال دستک ها به مالبند می تواند بصورت ثابت و متحرک باشد. چنانچه مالبند متحرک باشد چرخ ها ثابت است. و چنانچه چرخ ها متحرک باشد مالبند ثابت است. این امر جهت این موضوع انجام می گیرد. تا هنگام جابجایی سر پیچ ها کانکس چرخدار وارونه نگردد. در کل این کانکس را بر اساس نوع کاربری آنها طراحی می کنند. تنوع در اجرای این کانکس بسیار زیاد است. که شما دوستان با مراجعه به سایت ما بطور محسوس می توانید از این موضوع مطلع شوید.

کاربرد کانکس چرخدار کارگاهی

این سازه کارگاهی را می توان در پروژه های عمرانی مخصوصاً راه سازی و اجرای ریل راه آهن دید. که با پیشرفت پروژه کانکس چرخدار کارگاهی را با در نظر گرفتن حرکت پروژه جابجا می کنند. این سازه در اصل یک کانکس است. همانند کانکس معمولی که زیر آن محور تعبیه شده است. و توسط مالبند جابجا می گردد. امکانات داخلی این سازه کارگاهی همانند یک کانکس معمولی است. و هیچ تفاوتی جز چرخ و مالبند ندارد.

کانکس چرخدار پلیس راهور و اداره راهداری به لحاظ نما با کانکس کارگاهی متفاوت است. و از فرم سازماندهی شده خاصی برخوردار است. که شما می توانید در هنگام ایام تعطیل عید نوروز این تیپ از سازه چرخدار را مشاهده کنید. زیرا در این ایام ترافیک بسیار سنگین است. و جهت کنترل در این امر این ارگان ها نیاز به کانکس دارند. که بتوانند از آن طریق محل خود را تغییر دهند. تا نظارت بیشتری روی جاده ها در این ایام داشته باشند. از طرفی مسافرین با دیدن و استقرار آنها در جاده می توانند خدمات از آنها دریافت کنند.

کانکس چرخدار پانلی

همانطور که در خصوص سازه فست فود شد. می توان بدنه این تیپ کانکس را از ساندویچ پانل استفاده کرد. ولی این سبک سازه تنها به کانکس فست فود ختم نمی گردد. در اکثر کارگاه های راه سازی و خطوط لوله کارفرمایان درخواست کانکس چرخدار پانلی می دهند. تا دمای مناسبی را داخل این کانکس خود داشته باشند.

کانکس چرخدار فست فود

در ارتباط با این سازه سیار ما به کرات صحبت کرده و تمامی جزئیات آن پرداخته ایم. مساله حائز اهمیت در کانکس فست فود چرخدار می باشد. نمای داخلی آن است که می بایست از استیل نگیر ضد خش باشد. در ضمن باز شوهای آن باید بصورت استاندارد باشد. و طوری اجرا گردد. که باعث گرفتن فضای داخلی نباشد. زیرا این کانکس فست فود چرخدار از فضای کوچکتری نسبت به کانکس فست فود ثابت برخوردار است. جنس دیواره های بیرونی این کانکس می تواند از ساندویچ پانل 3 سانتی با عایق پلی یورتان باشد.

کاروان یا چرخدار مسکونی

کاروان، کانکس چرخدار است. برای سکونت های سیار طراحی شده که تمام تجهیزات یک سوییت را دارا می باشد. که برای سفرهای یک روزه یا تور در مناطق ییلاقی از کاروان استفاده می گردد. مزیت کاروان محافظت در برابر شرایط جوی و اقلیمی از مسافران است. که در برابر حیوانات و جانوران در امان باشند. تمام تجهیزات بر اساس درخواست مشتری در کاروان اعمال می گردد.

دیگر کاربردهای این کانکس، کانکس آبمیوه فروشی، کانکس کتاب فروشی یا خدمات اجتماعی که در ایام مشخص برگزار می گردد. مانند ایام عید نوروز و… که شهرداری ها نیاز به آن دارند. از جمله کاربری های این تیپ کانکس می باشند. از جمله خودپرداز، اهدای خون می باشند.

مشخصات فنی

  • کانکس های چرخ دار به صورت تک محور و دو محور به بازار عرضه می شوند. اما نوع معمول آنها به صورت دو محور رایج بوده است.
  • کانکس چرخ دار تک محور این قابلیت را دارد که توسط خودروی معمولی به مکان مدنظر حمل شود.
  • به طور کلی برای حمل کانکس چرخ دار، در قسمت عرضی آن مالبندی تعبیه شده است و دو محور نیز به همراه دارد.
  • لازم به ذکر است که بدانید محور جلویی متحرک و فرمان پذیر می باشد. تا به هنگام جابه جایی در مسیرهایی که پیچ وجود دارد خودرو و کانکس به راحتی به چرخش در بیایند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

درباره ما

گروه صنعتی کانکس ساز با بیش از 18 سال سابقه در زمینه طراحی، تولید و اجرای انواع کانکس و ساختمان های پیش ساخته در خدمت شما مشتریان گرامی می باشد. ارائه خدمات نظیر خرید و فروش انواع کانکس و کانتینر مجهز به تمامی تجهیزات و امکانات رفاهی اقدام نموده است. اکنون قادر به تامین فضاهای مورد نیاز شما عزیزان در این زمینه می باشد.

تمامی حقوق متعلق به وب سایت کانکس ساز می‌باشد.  2023 - 2003©