کانکس پلیس

کانکس پلیس یکی از محصولات کانکس ساز جهت استقرار نیروهای پلیس برای برقراری نظم و امنیت محله میباشد. در بعضی مناطق یک اداره پلیس یا کلانتری محدوده زیادی را می بایست تحت پوشش خود قرار دهد. که گاهی اوقات فاصله بین ساختمان کلانتری و محله های تحت پوشش آن زیاد شده و در بعضی مواقع باعث کندی در اقدام به موقع پلیس میگردد.

 

مدت زمان اجرا :

30 روز

کانکس پلیس

کانکس پلیس یکی از محصولات کانکس ساز جهت استقرار نیروهای پلیس برای برقراری نظم و امنیت محله میباشد. در بعضی مناطق یک اداره پلیس یا کلانتری محدوده زیادی را می بایست تحت پوشش خود قرار دهد. که گاهی اوقات فاصله بین ساختمان کلانتری و محله های تحت پوشش آن زیاد شده و در بعضی مواقع باعث کندی در اقدام به موقع پلیس میگردد.  از این رو کلانتری ها برای سرعت بخشیدن به عملیات پلیس و حضور به موقع در صحنه اقدام به استقرار کانکس پلیس در محله های تحت پوشش خود میکنند. که تا حد زیادی این طرح موفق و باعث بهبود خدمات پلیس گشته است.

انواع کانکس پلیس

کیوسک های ویژه استقرار نیرو های پلیس به دو حالت کلی ساخته میشوند. که یکی از آنها به صورت ثابت و مانند یک کانکس بوده که معمولا دارای اتاق ها و بخش های متعددی است. و دیگری حالت چرخ دار و متحرک دارد.

که برای استقرار موقت در مکان های مختلف به کار رفته و معمولا راهداری ها از آن استفاده میکنند. تا در ساعات مختلف طول مسیر را تحت نظر داشته باشند. در ادامه هر دو حالت بصورت جداگانه تشریح شده است.

کانکس پلیس ثابت

در مناطق مسکونی و معمولا در تقاطع ها نقاطی وجود دارد. که در آن یک کانکس پلیس به صورت ثابت قرار میدهند. این سازه ها معمولا دارای ابعاد 6*3 متر که در مجموع 18 متر مربع میشود است. و گاها تا 12*3 یعنی 36 متر مربع نیز بنا به نیاز ممکن است باشد.

در طراحی و ساخت این کانکس معمولا دو اتاق مجزا برای بخش اداری و یک اتاق کوچک برای استراحت پرسنل شیفت قرار میدهند. همچنین مجهز به آبدارخانه و سرویس بهداشتی نیز میباشد. بدنه و رنگ این سازه می بایست مطابق رنگ سازمانی اداره مورد نظر انتخاب و نحوه قرار گیری پنجره ها و بازشو ها باید به گونه ای باشد. که شخص نگهبان که درون سازه قرار میگیرد، دید مناسبی به محیط اطراف داشته باشد.

کانکس پلیس سیار

همانگونه که در ابتدای مطلب آورده شد. نوع سیار این سازه بیشتر برای استفاده پلیس راه و اداره راهنمایی و رانندگی است. که برای مستقر کردن ایستگاه های کنترل جاده ای به خصوص در ایام پر سفر مانند تعطیلات عید از آن استفاده میکنند. کانکس پلیس سیار معمولا دارای ابعاد کوچکتری است. و دو نوع سالنی ساده و یا کاروان تجهیز شده دارد. که نوع ساده فقط دو اتاق داشته که یکی برای پست نگهبان و دیگری برای پست استراحت پرسنل کشیک میباشد. اما نوع کاروان پلیس دارای تجهیزاتی مانند سرویس بهداشتی، آبدارخانه، مخزن آب و اتاق استراحت میباشد.

نصب کانکس پلیس

محل نصب سازه می بایست از قبل کارشناسی شود. تا بهترین محل با سریع ترین دسترسی به خیابان های اصلی و شاخه های فرعی باشد. تا در هنگام وقوع حوادث در کمترین زمان اقدامات لازم صورت گرفته و عملکرد پلیس پیش گیرانه باشد. و همینطور در هنگام تعیین محل مناسب برای قرار دادن کانکس پلیس به محل پارک ماشین کلانتری نیز باید توجه نمود. و مکان مورد نظر طوری انتخاب شود. که تداخلی برای عبور عابرین و وسایل نقلیه ایجاد ننماید.

طراحی کیوسک پلیس

نکته آخر اینکه رنگ و طرح کانکس پلیس می بایست به گونه ای باشد که معرف فعالیت آن بوده و شخص با یک نگاه در اولین نظر متوجه آن گردد. و از انتخاب رنگ و طرح های نا متعارف پرهیز گردد. همچنین نوع و ابعاد سازه باید به گونه ای باشد که اگر با توجه به شرایط تصمیم به جابجایی آن گرفته شد. به راحتی این امر امکان پذیر باشد. و بتوان این کانکس را از تقاطعی به تقاطع دیگر یا از محله ای به محل دیگر نقل مکان داد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

درباره ما

گروه صنعتی کانکس ساز با بیش از 18 سال سابقه در زمینه طراحی، تولید و اجرای انواع کانکس و ساختمان های پیش ساخته در خدمت شما مشتریان گرامی می باشد. ارائه خدمات نظیر خرید و فروش انواع کانکس و کانتینر مجهز به تمامی تجهیزات و امکانات رفاهی اقدام نموده است. اکنون قادر به تامین فضاهای مورد نیاز شما عزیزان در این زمینه می باشد.

تمامی حقوق متعلق به وب سایت کانکس ساز می‌باشد.  2023 - 2003©