کانکس پانلی

کانکس پانلی یا ساندویچ پنل به انگلیسی Sandwich panel یا پنل کامپوزیت آلومینیوم ACP به انگلیسی Aluminium Composite Panel و همچنین مصالح کامپوزیتی آلومینیومی ACM به انگلیسی Aluminium Composite Material از ترکیبات سبک و مرکبی تشکیل شده‌ است. که از دو طرف به دو لایه محدود شده‌ است. و در میان آن یک لایه عایق قرار دارد.

 

مدت زمان اجرا :

30 روز

کانکس پانلی

کانکس پانلی یا ساندویچ پنل به انگلیسی Sandwich panel یا پنل کامپوزیت آلومینیوم ACP به انگلیسی Aluminium Composite Panel و همچنین مصالح کامپوزیتی آلومینیومی ACM به انگلیسی Aluminium Composite Material از ترکیبات سبک و مرکبی تشکیل شده‌ است. که از دو طرف به دو لایه محدود شده‌ است. و در میان آن یک لایه عایق قرار دارد. همانند یک ساندویچ همبرگر که نان آن همبرگر را از دو طرف پوشانده‌ است. این عایق نرم و انعطاف‌ پذیر است. ساندویچ پانل‌ ها از موادی مانند پلی اورتان، XPS، پلی استایلن، پشم سنگ و پشم شیشه تولید میشوند.

موارد استفاده از کانکس پانلی

استفاده از کانکس پانلی در انواع سردخانه‌ ها و صنایع برودتی، دفاتر کارگاهی، درمانگاه صحرایی، سرویس بهداشتی، نمازخانه و محیط آموزشی، تعمیرگاه سیار، پست نگهبانی، ویلاهای یک و دو طبقه، واحدهای امدادی. در زمان‌های بحرانی مانند زلزله ساخت انواع سوله، دیوار و سقف سالنهای تولید، ساختمانهای اداری و هتلها، کانکس و کانتینرها.

کاربرد ساندویچ پانل در مخازن چند جداره، پوشش سوله انبارها، خانه‌ و ویلای ساندویچ پانل در صنایع، پوشش سوله، باشگاه و سردخانه، واحدهای امدادی در زمان‌های بحرانی مانند زلزله ساخت انواع سوله، مسکونی، انبار غلات، مدارس و درمانگاه‌های سیار، سردخانه گوشت و لبنیات، خانه‌های سیار و کاروان‌ ها، استخر سرپوشیده و سالن‌ ورزشی، دیوار و سقف ساختمان‌ صنعتی، دیوار و سقف کاذب و دیوار تقسیم داخلی و اتاقهای اداری در کارخانه‌ ها می‌باشد.

همچنین کانکس پانلی کاربردهای گوناگونی دیگری هم در صنایع مختلف دارد. از جمله ساخت کانکس، کانتینر، کانکس‌ یخچال دار ثابت و متحرک، سازه و خانه پیش ساخته، کمپ‌ها اسکان موقت، سوله، سازه فلزی، سازه فضایی، انبار و بارانداز، مجتمع های ورزشی، کارخانه صنعتی و تولیدی، سردخانه‌های صنعتی و نیمه صنعتی.

چرا ساندویچ پانل

 • عایق بسیار قوی انرژی
 • سبک بودن در مقایسه با سایر مصالح
 • قیمت تمام شده بسیار پایین نسبت به مصالح سنتی
 • قابل شستشو بودن
 • نصب و اجرای آسان و سریع
 • رنگ‌ بندی های متنوع
 • عایق صوتی مناسب
 • مقاومت زیاد در برابر نیروهای برشی ناشی از زلزله
 • افزایش عمر مفید سازه
 • قابلیت انعطاف‌پذیری زیاد جهت استفاده در طرح‌های خاص
 • مقاومت بالا در برابر حلالها و عدم خورندگی در محیط‌ های بازی و اسیدی.

انواع ساندویچ پانل

 • ساندویچ پانل پلی یورتان: در این ساندویچ پانل‌ها برای عایق بندی از فوم پلی یورتان استفاده می‌شود که در دو نوع تولید می‌گردد. نوع اول PIR نامیده می‌شود. که از ترکیب پلی یول و ایزو سیا نورات تولید می‌شود. نوع دوم PUR نام دارد. که از ترکیب پلی یول و ایزو سیانات تولید می‌گردد. و در هر دو روش برای تسریع در ترکیب، حضور کاتالیزور الزامی ست. برای تنظیم دانسیته فوم نیز از گاز B141 استفاده می‌شود. تفاوت این دو نوع در ضد حریق بودن ساندویچ پانل PIR است. عایق حرارتی و برودتی، عایق صوت، مقاوم در برابر رطوبت و وزن سبک از مشخصات این نوع ساندویچ پانل می‌باشد.
 • ساندویچ پانل اکس پی اس: در این نوع ساندویچ پانل عایق جدیدی به نام اکس پی اس استفاده شده است. که به دلیل تجزیه پذیر بودن و عدم وجود هرگونه آلاینده‌های محیط زیست به فوم سبز موسوم شده‌ است. این فوم مانند پلی یورتان از دانسیته ۲±۴۰ برخوردار است. و چسبندگی آن به ورق ماننده پلی یورتان می‌باشد. در نتیجه تمام خواص فیزیکی و مزایای پلی یورتان را در خود حفظ کرده ولی آلاینده‌های قبلی ماننده گازهای B141 و R12 و R22 که از جمله گازهای CFC و مخرب لایه ازون هستند. حذف شده، در هنگام تولید گازهای گلخانه‌ای تولید نمی‌شود. و در زمان آتش‌سوزی گاز سیانور آزاد نم شود. این نمونه می‌تواند جایگزین مناسبی برای عایق‌های پلی یورتان باشد. نوع فوم‌ های نسوز اکس پی اس نیز عملکرد بهتری نسبت به ساندویچ پانل PIR پلی یورتان داشته.
 • ساندویچ پانل پلی استایرن: برای عایق بندی این نوع ساندویچ پانل از فوم پلی استایرن یا همان یونولیت استفاده می‌گردد. از لحاظ عایق حرارتی در درجه پایین‌تری از پلی یورتان قرار می‌گیرد، اما نسبت به آن سبک‌تر است و قیمت مناسب تری هم دارد ولی به دلیل دانسیته پایین‌تر عایق بهتری برای صوت می‌باشد.
 • ساندویچ پانل پشم سنگ: عایق این نوع پانل‌ها الیاف پشم سنگ است که ضد حریق بودن مهمترین ویژگی این نوع ساندویچ پانل است. لازم به توضیح است که درجه ضد حریق بودن این نوع، از ساندویچ پانل پلی یورتان PIR هم بالاتر می‌باشد. کاربردهای ویرایش ساندویچ پانل سقفی و دیواری مخصوص سردخانه‌های ثابت و متحرک، ساندویچ پانل سقفی و دیواری مخصوص سالن‌های ورزشی، ساندویچ پانل سقفی و دیواری مخصوص سوله‌های صنعتی، ساندویچ پانل سقفی و دیواری مخصوص سالن کارخانه‌ها، ساندویچ پانل سقفی و دیواری مخصوص کانکس‌ها، ساندویچ پانل سقفی و دیواری مخصوص ویلاهای پیش‌ساخته، ساندویچ پانل سقفی و دیواری مخصوص کانتینرهای حمل و نقل، ساندویچ پانل سقفی و دیواری مخصوص انبارها و سیلوها.

ساندویچ پانل سقفی چیست؟

پانل سقفی از ضخامت ۲ الی ۲۰ سانتی‌متر با فوم تزریقی پلی یورتان سخت (دانسیته ۲±۴۰)، اکس پی اس سخت (دانسیته ۲±۴۰)، پلی استایرن (دانسیته ۲±۲۰) یا پشم سنگ (دانسیته ۲±۱۲۰)تولید می‌شود. این پانل مقاوم در برابر رشد گیاهان و قارچ ها و دارای ساندویچ پانل دیواری.

ساندویچ پانل دیواری چیست؟

ساندویچ پانل دیواری نوعی از مصالح ساختمانی که از دو لایه ورق که مابین آن‌ها از فوم‌های پلی یورتان، اکس پی اس، پلی استایرن یا پشم سنگ پر کرده‌اند. و جهت پوشش دیوار بکار می‌رود را ساندویچ پانل دیواری می‌نامند. پانل دیواری برای پوشش دیواره‌های فضای صنعتی، سردخانه‌، کانکس‌، ساختمان‌ پیش ساخته و… به کار می‌رود. این پانل دارای عرض مفید ۱/۱۴ متر یا 1 و گستره ضخامت از ۲ تا ۲۰ سانتی‌متر است. هدایت حرارتی پایین می‌باشد. عرض اولیه پانل سقفی ۱/۰۸ متر می‌باشد.

ضخامت ساندویچ پانل

پانل‌ها در ضخامت ۲ الی ۲۵ سانتی‌متر و بر حسب سفارش تولید می‌گردد. ساندویچ پانل‌ها از ۵ لایه تشکیل می‌شود، لایه محافظ درونی و بیرونی بوده و دو لایه چسب مخصوص که جهت اتصال لایه‌های محافظ بیرونی و عایل میانی به کار برده می‌شود. فوم داخل ساندویچ پانل‌ها نیز از جنس فوم.

 • پلی اورتان (PU) با دانسیته ۲+۴۰ کیلوگرم بر متر مکعب 
 • اکس پی اس (XPS) با دانسیته ۲+۴۰ کیلوگرم بر متر مکعب 
 • پلی استایرن (EPS) با دانسیته ۲+۲۰ کیلوگرم بر متر مکعب 
 • پشم سنگ (RW) با دانسیته ۲+۱۲۰ کیلوگرم بر متر مکعب

فوم‌های ساندویچ پانل

 • پلی اورتان (PU) با دانسیته ۲+۴۰ کیلوگرم بر متر مکعب، فوم سبکی است. که از ترکیب پلی یول و ایزو سیانات در شرایط خاص و در حضور کاتالیزور تولید می‌شود. پلی اورتان نوعی فوم است. که در آن بیشتر خلل و فرج بسته شده و می‌توان از آن به عنوان عایق حرارتی استفاده کرد. پلی اورتان در هر دانسیته مورد نیاز قابل تولید است. حداکثر دمای عملکرد پلی اورتان ۷۰ الی ۸۰ درجه سانتی گراد است. پلی اورتان در دمای بالاتر از ۱۰۰ الی ۱۱۰ درجه تجزیه می‌شود.
 • اکس پی اس (XPS) با دانسیته ۲+۴۰ کیلوگرم بر متر مکعب که موسوم به فوم سبز می‌باشد. به روش اکسترود فوم تولید می‌شود. و آلاینده‌های قبلی را حذف نموده و از امنیت بیشتری در هنگام آتش‌سوزی برخودار است. این فوم در هر ضخامتی قابل تولید است. و مزیت آن نسبت به پلی یورتان امکان تولید حداقل سفارش یک متر می‌باشد. در پلی یورتان به دلیل سیستم یکپارچه تزریقی امکان تولید متراژ کم برای تولیدکننده‌ها یک محدودکننده به‌شمار می‌رود. ولی در اکس پی اس این محدودیت نیز برطرف شده بعلاوه نسبت به عایق‌های دیگر از طول عمر بالاتری برخوردار است. و بر اثر گذر زمان تجزیه نمی‌شود.
 • لی استایرن (EPS) با دانسیته ۲+۲۰ کیلوگرم بر متر مکعب که به روش پخت ذرات پلی استایرن و پرس تحت فشار با بخار آب تولید می‌شود. که روشی مرسوم و شناخته شده می‌باشد. و هیچگونه آلاینده‌های محیطی ندارد. این فوم در دانسیته‌های ۳۰ و ۴۰ و حتی ۶۰ کیلوگرم بر مترمکعب نیز قابل تولید است. که طبق سفارش مشتریان انجام می‌شود. فوم پلی استایرن در دمای ۷ تا ۸۰ درجه تغییر شکل می‌دهد. و در دمای بالاتر از ۱۰۰ تا ۱۱۰ از بین میرو.
 • کانکس پانلی از کیفیت و استقامت بالاتری نسبت به کانکس معمولی با نمای ورق برخوردار هستند. و عملا این نوع کانکس ها  برای اقیلم های سرد و خشک، گرم و خورنده  استفاده می گردند. دلیل اصلی استقبال از این نوع کانکس عایق بودن، مستحکم بودن، ضد زلزله بودن و مقاومت بالای آنها در برابر شرایط جوی می باشد.

متریال استفاده شده

نوع اجرای کانکس پانلی با سایر کانکس ها متفاوت است. در این نوع سازه ها در ابتدا اسکلت (structure) با اجرای پروفیل ها در مقاطع 60×60،70×70 ، 40×80 و 80×80 بر اساس نیاز پروژه اجرا می گردد. که تمامی استراکچر با پوشش اپوکسی رنگ آمیزی می شود. پس از اجرای اسکلت پانل ها به واسطه ناودانی یو (U) شکل که متناسب با ضخامت پانلها ساخته می شود. را در زاویه 180درجه به استراکچر نصب کرده و سازه فرم می گیرد. لازم بذکر است پانل ها بصورت فاق و زبونه بوده که در این زاویه بهم جوین یا متصل می گردند.

 • شاسی کف کانکس پانلی به صورت دور کلاف با تیر آهن 12 و 14 و 16 و 18 ،متناسب با متراژ و بار وارده بر کانکس و پروفیل های رایج و استاندارد در ابعاد 60×60 و 70×70 و 80×80 و 80 × 40. علاوه بر آن چهار قلاب از ناودانی آهنی  بر روی شاسی کف جوش داده می شود. تا بتوان کاروان را توسط جرثقیل جابجا نمود.
 • استراکچر فلزی قاب های دیواره های کانکس پانلی و سقف از ورق های آهنی خم شده (ناودانی شکل) به ضخامت 2 میلیمتر با اجرای ضد زنگ و رنگ آمیزی کامل.
 • پوشش دیواره ها از نوع ساندویچ پانلهای دو رو ورق گالوانیزه پیش رنگ کوره ای استاندارد کارخانه به ضخامت 5/0 میلیمتر با عایق تزریقی پلی یورتان با ضخامت 4، 6 ، 8 سانتیمتر (بر اساس نیاز مشتری) با دانسیته 2±40 کیلوگرم در متر مکعب می باشد.
 • پوشش سقف از نوع ساندویچ پانل کوهاندار سقفی دو رو ورق گالوانیزهپیش رنگ کوره ای استاندارد کارخانه به ضخامت 5/0 میلیمتر با عایق تزریقی پلی یورتان با ضخامت 4، 6 ، 8 سانتیمتر (بر اساس نیاز مشتری) با دانسیته 2±40 کیلوگرم در متر مکعب می باشد.
 • پوشش کف از تخته های چند لایه خارجی به ضخامت 18 میلیمتررزین شده فرلینپلکس مالزی با پوشش نهایی از کفپوش های PVC طرح پارکت LG ساخت کره
 • درب ورودی و پنجره ها از نوع U.P.V.C با شیشه دو جداره به ضخامت 4 میلیمتر با قفل و یراق آلات درجه یک استاندارد ایرانی.

انواع کانکس پانلی

 • این کانکس به صورت سالن می باشد. و بنا به درخواست مشتری محترم می توان در این کانکس سرویس بهداشتی لحاظ کرد از طرفی می توان به آن آبدارخانه اضافه نمود یا حتی برای جدا کرد فضای داخلی از پارتیشن از جنس ساندویچ پانل استفاده کرد. و چند اتاق با درب مجزا یا درب داخلی جهت ارتباط فضای ایجاد شده اجرا نمود. که بیشتر به آنها سرویس دار، به همراه آبدارخانه، دو اتاقه یا سه اتاقه یا به همرا سرویس و آبدارخانه و دو اتاق می گویند.
 • سرویس بهداشتی لحاظ شده در کانکس پانلی شامل روشویی درجه یک استاندارد ایرانی و توالت تخت ایرانی درصورت درخواست مشتری توالت فرنگی با لوله کشی های سرد و گرم از نوع PVC و اتصالات و شیر آلات اهرمی درجه یک استاندار ایرانی  همراه با  کف فایبرگلاس به همراه سرامیک که با ملات سیاه و سیمان اجرا می گردد. جای حوله، جای مایع دستشویی، آیینه و هواکش 25×25 درجه یک با برند پارس خزر یا دمنده.
 • آبدارخانه کانکس پانلی شامل آبدارخانه با لوله کشی های سرد و گرم از نوع PVC و اتصالات و شیر آلات اهرمی درجه یک استاندارد ایرانی همراه با کابینت تمام MDF بالا و پایین و سینک و آبچکان و هواکش برقی.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

درباره ما

گروه صنعتی کانکس ساز با بیش از 18 سال سابقه در زمینه طراحی، تولید و اجرای انواع کانکس و ساختمان های پیش ساخته در خدمت شما مشتریان گرامی می باشد. ارائه خدمات نظیر خرید و فروش انواع کانکس و کانتینر مجهز به تمامی تجهیزات و امکانات رفاهی اقدام نموده است. اکنون قادر به تامین فضاهای مورد نیاز شما عزیزان در این زمینه می باشد.

تمامی حقوق متعلق به وب سایت کانکس ساز می‌باشد.  2023 - 2003©