کانکس حمام

كانكس حمام یا حمام پیش ساخته یکی از محصولات کانکس ساز برای مصارف شخصی و یا سازمانی می باشد. که در انواع و ابعاد مختلف طراحی و تولید می گردد. در این مطلب به تشریح انواع این نوع سازه های پیش ساخته خواهیم پرداخت.

 

مدت زمان اجرا :

30 روز

كانكس حمام

كانكس حمام یا حمام پیش ساخته یکی از محصولات کانکس ساز برای مصارف شخصی و یا سازمانی می باشد. که در انواع و ابعاد مختلف طراحی و تولید می گردد. در این مطلب به تشریح انواع این نوع سازه های پیش ساخته خواهیم پرداخت.

انواع کانکس حمام

با توجه به تعداد سرانه و همچنین محل استفاده از كانكس حمام انواع مختلفی از این سازه با قابلیت های متفاوتی طراحی و تولید شده است. که در ادامه جهت راهنمایی بهتر به صورت دسته بندی شده اطلاعات فنی آنها آورده شده است. و با مراجعه به آنها می توان مناسب ترین گزینه را انتخاب نمود.

کانکس حمام تک چشمه

به هر یک واحد از حمام پیش ساخته اصطلاحا یک چشمه گفته می شود. و وقتی می گوییم كانكس حمام تک چشمه یعنی یک سازه کوچک برای استفاده یک نفره است. این نوع سازه معمولا به دو حالت راهرو دار و بدون راهرو تولید می شود. که اگر دارای راهرو باشد ابعاد آن کمی بزرگتر می شود. و فضای رختکن در قسمت راهرو قرار می گیرد. می توان در قسمت راهرو یک روشویی با آینه نیز تعبیه نمود.

مشخصات فنی

 • این سازه دارای یک دوش حمام و آینه، جا رختی دیواری، قفسه کنجی و فن تهویه هوا می باشد.
 • کف این کانکس از نوع سرامیک است.
 • در نوع بدون راهروی آن معمولا آبگرمکن و یا تاسیسات گرمایی در خارج از سازه و در محل دیگری نصب می شود. و فقط آب گرم به داخل سازه هدایت می شود. اما در نوع راهرو دار آن به شرط رعایت کردن اصول ایمنی می توان آبگرمکن را درون سازه نیز نصب نمود.
 • تمامی لوله کشی ها و شیر آلات به همراه برق کشی و سیستم روشنایی همراه با فیوز مینیاتوری بر روی تولیدات کانکس ساز می باشد. و نیازی به انجام مراحل فوق برای سازه خریداری شده نمی باشد.
 • فقط باید ورودی های آب را به آن وصل و خروجی آن را به سیستم فاضلاب شهری یا چاه فاضلاب متصل نمود.
 • ابعاد این کانکس معمولا در حالت بدون راهرو ۱٫۲*۱ و نوع راهرو دار آن ۱٫۴*۲٫۲ متر خواهد بود.

کانکس حمام مشترک

این کانکس معمولا به سازه ای گفته می شود. که دارای حمام و سرویس توالت بصورت مشترک باشد. این سازه نیز می تواند هم بصورت تک چشمه و هم بصورت تعداد چشمه های بیشتر تولید شود.

مشخصات فنی

 • داخل سرویس در یک گوشه دوش حمام و جای دیگر رخت آویز نصب می شود.
 • در گوشه دیگر سرویس توالت که هم می توان از نوع ایرانی و یا فرنگی باشد.
 • درون سازه یک روشویی و آینه نیز نصب می شود.
 • كانكس حمام برای کارخانه جات، کارگاه های ساختمانی و عمرانی و همچنین باغ های شخصی کاربرد دارد.
 • مابقی متعلقات این سازه مشابه نمونه تک چشمه می باشد.

کانکس حمام چند چشمه

حمام پیش ساخته یا همان کانکس حمام چند چشمه سازه ای است. که از اتصال چند واحد سرویس حمام تک چشمه به یکدیگر تشکیل شده است. این نوع نیز مانند دو روش قبلی هم بصورت راهرو دار و هم بصورت مستقیم موجود می باشد.

مشخصات فنی

 • در نوع مستقیم آن درب حمام مستقیما به فضای خارجی باز می شود. و در واقع حمام و رختکن یکی است. و سرویس ها به هم چسبیده هستند.
 • درب های آنها کنار هم می باشند. اما در نوع راهرو دار، راهرو در نقش یک فیلتر ظاهر شده و نیز می توان از آن به عنوان رختکن نیز استفاده نمود.
 • در نوع راهرو دار معمولا فضایی به اندازه یک چشمه را برای نصب آبگرمکن و قرار دادن وسایل و تجهیزات نظافتی در نظر می گیرند.
 • در نوع راهرو دار می توان فضای تفکیک شده ای برای رختکن و کمد لباس کارکنان نیز در نظر گرفت.
 • از نظر تعداد این سازه را می توان تا 12 چشمه تولید نمود. و از این بیشتر باید دو سازه برای این منظور در نظر گرفت.

کاربرد کانکس حمام

بیشترین کاربرد این نوع سازه نیز در پروژه های ساختمانی، محوطه شرکت ها برای استفاده پرسنل و یا باشگاه های ورزشی برای استفاده اعضا و دوش گرفتن آنها بعد از انجام تمرینات ورزشی می باشد. که برای آنها کانکس ساز تمهیدات ویژه ای در نظر می گیرد.

کانکس سرویس بهداشتی و كانكس حمام برای کارگاه های ساختمانی در مناطق خارج از شهر که دسترسی به آب لوله کشی ندارد. می تواند به تانکر ذخیره آن مجهز و تجهیزاتی مانند آبگرمکن خورشیدی، باطری های برقی خورشیدی و چنین تجهیزاتی مجهز نمود. تا پرسنل و کارگران بتوانند در چنین محیط هایی نیز از حمام برای نظافت خود استفاده کنند. زیرا عملیات های عمرانی و ساختمانی و همچنین تولید محصولات شیمیایی نیاز مند این است. که نفر حتما بعد از ساعت اتمام کار برای از بین بردن آلودگی از حمام استفاده نماید. تا دچار بیماری های پوستی و عروقی نگردد.

مزایای کانکس حمام

 • نیاز به اجرای مراحل بنایی، ایزولاسیون و این گونه کارها ندارد.
 • در کارگاه های ساختمانی که نیاز به جابجایی مداوم کارگاه است. و تجهیزات و محل اسکان پرسنل مدام در حال تغیر است. بهترین گزینه استفاده از این سازه می باشد. که در چنین مواردی بتوان آن را همراه با تغییر مکان کارگاه جابجا نمود.
 • یکی دیگر از موارد پرکاربرد كانكس حمام نیز استفاده در مکان هایی است که مجاز به انجام عملیات ساختمانی و بنایی برای ساخت حمام وجود ندارد. مثل شرکت های تولید داروهای پزشکی یا بسته بندی مواد غذایی و این گونه فعالیت ها که گرد و غبار حاصل از عملیات بنایی باعث می شود. فعالیت این گونه سازمان ها متوقف شود.
 • از نظر مالی مقرون به صرفه نیست. که برای ساخت یک حمام تولید کارخانه متوقف شود. در چنین شرایطی نیز كانكس حمام بهترین راهکار برای این مشکل می باشد.
 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

درباره ما

گروه صنعتی کانکس ساز با بیش از 18 سال سابقه در زمینه طراحی، تولید و اجرای انواع کانکس و ساختمان های پیش ساخته در خدمت شما مشتریان گرامی می باشد. ارائه خدمات نظیر خرید و فروش انواع کانکس و کانتینر مجهز به تمامی تجهیزات و امکانات رفاهی اقدام نموده است. اکنون قادر به تامین فضاهای مورد نیاز شما عزیزان در این زمینه می باشد.

تمامی حقوق متعلق به وب سایت کانکس ساز می‌باشد.  2023 - 2003©