ویلای پیش ساخته دوبلکس

ویلای پیش ساخته دوبلکس یکی دیگر از محصولات پر فروش کانکس ساز می باشد. در بعضی موارد شرکت ها که تصمیم به استفاده از کانکس در فضای اداری یا سازمانی خود می گیرند. فضای کافی برای تخصیص تعداد اتاق های اداری بیشتر و اختصاص به بخش های مختلف ندارند. بنابراین ناچار می شوند از این کانکس برای این کار استفاده کنند. در این کانکس ها می توان تعدادی اتاق و سرویس آبدارخانه و سرویس بهداشتی، در طبقه هم کف و باقی اتاق ها را در طبقه دوم اجرا کرد.

 

مدت زمان اجرا :

30 روز

ویلای پیش ساخته دوبلکس

ویلای پیش ساخته دوبلکس یکی دیگر از محصولات پر فروش کانکس ساز می باشد. در بعضی موارد شرکت ها که تصمیم به استفاده از کانکس در فضای اداری یا سازمانی خود می گیرند. فضای کافی برای تخصیص تعداد اتاق های اداری بیشتر و اختصاص به بخش های مختلف ندارند. بنابراین ناچار می شوند از این کانکس برای این کار استفاده کنند. در این کانکس ها می توان تعدادی اتاق و سرویس آبدارخانه و سرویس بهداشتی، در طبقه هم کف و باقی اتاق ها را در طبقه دوم اجرا کرد. امروزه در دنیای مدرنی زندگی می‌کنیم. همین موضوع سبب شده در حوزه معماری و طراحی انواع سازه ها از جمله ویلای پیش ساخته دوبلکس تغییر و تحولاتی را شاهد باشیم. کانکس هم به مانند بناهای مدرن می‌ تواند شامل ویلای پیش ساخته و خانه پیش ساخته دوبلکس باشد. به طور حتم سازه پیش ساخته دوبلکس برای افرادی که به دنبال فضای بیشتر برای کاربری مسکونی و اداری، حتی تجهیز کارگاه  هستید. از بسیاری جهات می‌ تواند گزینه ایده ‌آلی باشد. در این سازه پیش ساخته متخصصین و طراحان آن را به نحوی طراحی می‌کنند. مثل اینکه دو کانکس روی هم قرار دارند. طراحی سازه این نوع از کانکس پیش ساخته به گونه ‌ای است که باید دقیق باشد. زیرا قرار است ستون سازه پایین، وزن بنای بالایی را تحمل کند. ویلای پیش ساخته می‌تواند در مجموعه سازه دوبلکس هم قرار گیرد. استفاده از این نوع کانکس ها به نفع خریدار و سازنده می‌باشد. هم به دلیل قیمت پایین در ساخت و در نهایت قیمت نهایی کمتر و همچنین استفاده از این کانکس در مکان هایی که دارای فضای کم هستند. دارای مخاطبان زیادی است. این کانکس دارای یک راه پله فلزی به همراه تراس می باشد. که می توان برای افزایش زیبایی این نوع کانکس ها، سقف آنها را به صورت شیب به طول با ورق های طرح سفال رنگی در نظر گرفت.

کاربرد ویلای پیش ساخته دوبلکس

ویلای پیش ساخته دوبلکس دارای انواع مختلف است. که هرکدام از مدل های آن دارای ویژگی های خاصی می‌باشند. و در مکان های مختلف کاربرد دارند. برای مثال کانکس کارگاهی، کانکس مهندسی و کانکس ویلایی نمونه هایی از این کانکس می‌باشند. کانکس دوبلکس دارای کاربری های مسکونی و اداری است. اما در برخی موارد که نیاز به استفاده حداکثر از فضای موجود در کارگاه های عمرانی باشد. به عنوان تجهیز کارگاهی نیز مورد استفاده قرار گرفته است. اما نوع آنها و نحوه چیدمان پلان داخلی و دسترسی های هرکدام با هم متفاوت است .و بنا به کاربری سازه طراحی و اجرا می گردد. از این رو می‌توانیم از کانکس دوبلکس در تمام کاربری ها استفاده کنیم. تا بتوانیم از محیط خودمان بهترین استفاده را ببریم. به صورت کلی می‌توان گفت استفاده از این کانکس بیشتر در ساخت ویلاها و خانه های دو طبقه و یا به اصطلاح دوبلکس کاربرد دارد. البته به تازگی دیده شده است از کانکس دو طبقه در ساخت کارگاه ها هم استفاده می‌شود. چرا که مشکل کم بود جا برای کارگاه را بر طرف می‌کند.
 • کاربری اداری: این نوع کانکس را می توان جهت دفاتر کارمندان و دفتر مدیر عامل یا اتاق جلسات و همایش ها مورد استفاده قرار داد.
 • کاربری دفاتر کار پیش ساخته: این نوع کانکس جهت استقرار کارمندان یک شرکت مورد استفاده قرار می گیرد.
 • کاربری خوابگاه مهندسی: جهت استراحتگاه مهندسین مورد استفاده قرار می گیرد.
 • کاربری خوابگاه کارگری: جهت استراحتگاه و اقامت موقت کارگران ساختمانی یا کارگران سر پروژه ساختمانی مورد استفاده قرار می گیرد.
 • کاربری کمپ استراحتگاهی: در مراکز تفریحی و سیاحتی یا زیارتی جهت اقامت موقت مسافرین مورد استفاده قرار داد.
 • کاربری کانکس مسکونی: یکی از زیباترین کانکس هایی است که می توان برای یک منزل مسکونی در نظر گرفت. در این نوع کانکس می توان فضای طبقه هم کف را به صورت سالنی جهت نشیمن و آشپزخانه اپن در نظر گرفت. و اتاق های خواب در طبقه دوم اختصاص داده شوند. در این حالت می توان این سازه را به عنوان یک ویلای دوبلکس شیک برای استراحت در باغ خود در نظر گرفت.

ابعاد ویلای پیش ساخته دوبلکس

ویلای پیش ساخته دوبلکس در ابعاد مختلف طبق سفارش مشتری قابل اجرا می باشد. ما کانکس مسکونی و پیش ساخته را به صورت دو طبقه و چند قلو، ثابت و متحرک با طراحی زیبا برای شما به بهترین حالت ممکن و کمترین قیمت خواهیم ساخت. کانکس های فوق در ابعادهای مختلف طبق درخواست مشتری ساخته می شود. اداری، مسکونی، به صورت یک و دو طبقه، دو قلو و چند قلو دارای فضای خوابگاهی، استراحت، اتاق های کارمندان، مدیران و سالن کنفرانس اجرا شده است. شرکت های نفت و گاز و پتروشیمی ها، اداره کل نوسازی مدارس استان ها، جمعیت هلال احمر استان ها. و اورژانس های کشور، ادارات و مراکز نظامی، شرکت های عمرانی و احداث نیروگاه ها، فرودگاه، شهرداری ها، پالایشگاه ها، مدارس و خانه های معلم. امکان ساخت هر نوع کانکس و یا سازه خاص با هر نوع نقشه و پلان در گروه صنعتی کانکس ساز وجود دارد.

مزایا

 • این نوع کانکس ها قابلیت نصب سریع را دارند.
 • امکان ساخت هر طبقه از کانکس به صورت جداگانه یا به صورت نصب روی یک دیگر.
 • استفاده از ساندویچ پانل دیواری و ساندویچ پانل سقفی به درخواست مشتری. مزیت استفاده از ساندویچ پانل در سازه های این کانکس باعث سبک تر شدن سازه می‌شود.
 • استفاده از انواع عایق موجود برای ساندویچ پنل ها از جمله عایق پلی اتیلن، پشم شیشه، پشم سنگ، پلی یورتان نمونه هایی از فوم های استفاده شده در این کانکس می‌باشند.
 • استفاده از فوم های مختلف در ساخت این کانکس بستگی به سفارش مشتری دارد.
 • استفاده از ورق های مختلف از جمله ورق آلوزینک، ورق گالوانیزه، ورق آلومینیوم.
 • استفاده از حفاظ های آهنی برای بالا بردن امنیت کانکس در طبقه بالا و پایین.
 • استفاده از سیستم های سرمایش، گرمایش در قسمت زیرین کانکس برای بازده بیشتر.

نمای خارجی و داخلی ویلای پیش ساخته دوبلکس

به دلیل استفاده از متریال مختلف در ساخت کانکس ها و استفاده از انواع مختلف رنگ ها و… در این مورد با توجه به سلیقه، شما می‌توانید ویلای پیش ساخته دوبلکس مورد نظر خودتان بسازید. و از لحاظ رنگ جنس مواد و… قابلیت تغییر دارد. زیر کار ساخت این کانکس از ورق های فولادی می‌باشد. که مقاومت بالایی دارد. و در نمای داخل این سازه از بهترین نوع مواد استفاده می‌شود. که با توجه به کاربرد آن از متریال مختلف در ساخت کف کانکس استفاده می‌شود. نکته جالب در این است که توانایی استفاده از پارکت، سنگ و یا سرامیک را در کف کانکس را داریم. در ساخت نمای آن معمولا از پی وی سی pvc طرح دار استفاده می‌شود. اما قابلیت استفاده از نمای گچ و یا برگ های mdf را دارد.

مشخصات فنی

مشخصات کلی این سازه با توجه به ابعاد و محل ساخت متفاوت است. زیرا نکات اقلیمی و محل استفاده نیز باید در انتخاب نوع مصالح در نظر گرفته شود. نکته بعدی در رابطه با ویلای پیش ساخته دوبلکس قابلیت جا به جایی و حمل آن است. که در این رابطه باید بدانید که سازه دوبلکس پیش ساخته مانند کانکس مسکونی یک طبقه قابلیت جا به جایی را ندارد. و نمی توان آن را از جایی به جای دیگر حمل نمود. دلیل این امر نیز اتصال سازه به فونداسیون و از طرفی اتصالات دایمی طبقه دوم به طبقه اول می باشد. زیرا در حالت دوبلکس مبحث پایداری سازه و استقامت آن در هنگام باد های شدید و طوفان مطرح می شود. در حالت یک طبقه این موضوع زیاد مورد اهمیت نیست. به همین دلیل می بایست سازه از پی به فونداسیون متصل گردد. همچنین سقف طبقه اول برای اینکه صدای رفت و آمد افرادی که در طبقه دوم قرار دارند. را به پایین انتقال ندهد. باید با روش عرشه فولادی بتن ریزی شود. که این موضوع نیز یکی از موانعی است که از جا به جایی سازه پس از اتمام آن جلوگیری می نماید. همانگونه که می دانید بتن دارای وزن زیادی است. و جا به جایی آن نیازمند جرثقیل های بسیار بزرگ است. یا اینکه باید کف بتنی تخریب شود.

طراحی ویلای پیش ساخته دوبلکس

به منظور طراحی و در نهایت تولید ویلای پیش ساخته دوبلکس یک بازدید اولیه توسط مهندسین و کارشناسان کانکس ساز از محل نصب انجام می‌شود. سپس بر حسب محاسبات سازه‌ای، شرایط آب و هوایی، موقعیت محل معماران دست به کار می‌شوند. تا اتود اولیه سازه پیش ساخته دو طبقه را روی کاغذ آورند. در ادامه طبق نظر کاربر و پیشنهادات کارشناسان آن، طرح اولیه در فضای برنامه‌هایی چون 3D MAX به شکل سه بعدی به تصویر کشیده می‌شود. تا قبل ساخت شکل کلی سازه پیش ساخته دوبلکس به دست آید. قبل ایجاد طرح سه بعدی، پلان ها در نرم افزاهای پیشرفته چون اتوکد توسط مهندسین مجرب کانکس ساز ترسیم می‌شود. این که سازه پیش ساخته شما چه طرح و پلانی داشته باشد. یعنی اینکه چقدر کوچک یا بزرگ باشد. یک چیز شخصی است. و به طور کلی به بودجه شما هم می‌تواند مرتبط باشد. البته سلیقه هم در کنار بودجه می‌تواند فاکتور مهم در طراحی ویلای پیش ساخته دوبلکس باشد. ناگفته نماند که طراحی بسته به نوع کاربری سازه دچار تغییرات اساسی خواهد شد. و می‌تواند به نوعی هزینه ساخت سازه پیش ساخته دو طبقه شما را بالا و پایین کند. به تبع هزینه طراحی کانکس ویلایی با کانکس کارگاهی فرق خواهد کرد.

امکانات داخلی ویلای پیش ساخته دوبلکس

بسته به پلان و کاربری سازه که ویلایی یا اداری باشد. پلان و امکانات آن متفاوت است. اما به طور کلی و با توجه به فضایی که در اختیار داریم. برای یک ویلای پیش ساخته دوبلکس سالن پذیرایی و آشپزخانه به همراه حال نشیمن، سرویس بهداشتی و اگر فضا بزرگ باشد. یک اتاق خواب نیز در طبقه همکف می توان قرار داد. و در طبقه بالا با توجه به مساحت در اختیار قرار گرفته تعدادی اتاق خواب همراه با سرویس بهداشتی و یک تراس نسبتا بزرگ در طبقه بالایی گنجانده می شود. در صورت امکان بهتر است یک آشپزخانه کوچک نیز در طبقه بالا قرار گیرد. مابقی جزئیات مانند کابینت آشپزخانه و متعلقات آن، درب های اتاق ها سیستم سیم کشی، پنجره های دوجداره در آن نصب می گردد. که شرایط و مقدار هر کدام پس از طراحی پلان مشخص می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

درباره ما

گروه صنعتی کانکس ساز با بیش از 18 سال سابقه در زمینه طراحی، تولید و اجرای انواع کانکس و ساختمان های پیش ساخته در خدمت شما مشتریان گرامی می باشد. ارائه خدمات نظیر خرید و فروش انواع کانکس و کانتینر مجهز به تمامی تجهیزات و امکانات رفاهی اقدام نموده است. اکنون قادر به تامین فضاهای مورد نیاز شما عزیزان در این زمینه می باشد.

تمامی حقوق متعلق به وب سایت کانکس ساز می‌باشد.  2023 - 2003©