نمای کانکس

نمای کانکس

نمای کانکس

نمای کانکس موضوعی مهم و با اهمیت است. زیرا در اولین برخورد بیننده با این سازه پیام های تصویری به ذهن او مخابره می شود. که با سرعت بسیار بالایی در ناخودآگاه او پردازش شده و یک تصویر ذهنی به همراه یک سری اطلاعات را به شخص می رساند. این مسئله زمانی مهم می شود که ما بخواهیم تفاوت ایجاد کنیم. و در ذهن بیننده متمایز دیده شویم. بطور مثال در یک مجموعه یا کارگاه عمرانی که تعداد زیادی کانکس کارگاهی وجود دارد. که کاربری های مختلفی از جمله اسکان پرسنل، غذا خوری، سرویس بهداشتی، اتاق مهندسین و بسیاری دیگر برای آن تعریف شده است.

ما قصد داریم برای مدیر پروژه و یا دفتر فروش واحد های مجموعه نیز یک کانکس بسازیم. در اینجا برای اینکه شخص به محض ورود به مجموعه بتواند تشخیص دهد که دفتر مدیر پروژه و یا اتاق مهندسین کدام است. می بایست تفاوت های ظاهری در نمای کانکس وجود داشته باشد. تا آن را از دیگر سازه ها مانند اتاق استراحت پرسنل متمایز کند.
از این طریق به راحتی می توان یک مجموعه کاری را با سلسله مراتب و چارت سازمانی آن بدون هیچ کونه توضیحی و بصورت بصری تعریف کرد.

موضوع بعدی نمای کانکس کافی شاپ و یا فست فود را در نظر بگیرید. این نوع کاربری ها قطعا باید دارای تفاوت های زیادی با یک سازه کارگاهی باشند. زیرا کاربری و نیاز فضا این را طلب می کند. که هم مسائل مربوط به بهداشت در آنها متفاوت است. و هم شکل کلی نمای ظاهری آنها می بایست بطوری طراحی شده باشد. که مخاطب را جذب کرده و باعث افزایش فروش آن گردد.

زیرا همانگونه که پیش تر گفته شد. نمای ظاهری سریع ترین پیام بصری حاوی اطلاعات کلی را به ذهن مخاطب مخابره می کند. و اگر در این مورد موفق شود تصویر خوبی در ذهن بینندگان ایجاد کند. باعث جذب آنها و در نهایت بالا رفتن فروش یک کیوسک فست فود یا فروشگاه سیار می گردد.

طراحی نمای کانکس

کانکس ساز برای این منظور و با آگاهی از اهمیت این موضوع در موفقیت تجاری یک کانکس فروشگاهی و یا خدماتی اقدام به طراحی سه بعدی نمای کانکس برای کاربری های خاص خود در مرحله پیش تولید می کند.

این امر علاوه بر برطرف کردن خطاهای احتمالی در هنگام ساخت، باعث ظهور محصولی جدید با نگاهی نو می گردد. که بخوبی خریدار کانکس را به هدف خود که همانا ثبت در ذهن مخاطب می باشد می رساند.

البته این امر نیاز مند دانش مهندسی و طراحی محصول می باشد. که گروه طراح می بایست با مراحل ساخت و تولید نیز کاملا آشنا و مسلط باشند. تا جزئیات طرح و نمای کانکس کاملا مشابه آنچه در نهایت تولید خواهد شد باشد.

همیشه در دنیای تجارت برند های بزرگ برای پیشی گرفتن از رقیبان خود به دنبال ایجاد تفاوت در خدمات رسانی و نوع محصول خود می باشند. تا از این طریق خود را در حافظه مشتریان ثبت کرده و شاهد فروش روز افزون محصولات خود باشند.

توجه به نما نیز همواره جز این دسته از اقداماتی می باشد. که کاملا شبیه به بسته بندی متفاوت محصول و یا خدماتی متمایز عمل می کند. و مانند یک ویترین در ذهن خریداران به ثبت می رسد.

زیبایی نمای کانکس

پیشنهاد ویژه کانکس ساز برای زیبایی نمای کانکس استفاده از مصالح درجه یک و لوکس است. که البته باید از دوام کافی برخوردار باشند. زیرا بارها شاهد تولید محصولات لوکسی بوده ایم که با گذشت زمان کوتاهی از تولید آنها شکل ظاهری و لوکس خود را به دلیل بی کیفیتی مصالح از دست داده اند.

که شامل رنگ پریدگی متریال در اثر تابش خورشید و یا از بین رفتن مصالح به دلیل بارندگی و این گونه مورد ها در گذشته بوده ایم. که اینها همه حاصل برسی نکردن کانکس در مرحله پیش تولید می باشد.

مسئله بعدی استفاده از جداره های شیشه ای بزرگ و ایجاد نور پردازی در هنگام شب است. که باعث زیبایی و خاطره انگیزی نمای کانکس در هنگام شب می گردد. همچنین ایجاد فضا های سبز و یا گلدان های بزرگ در کنار کیوسک نیز به زیبایی آن می افزاید.

برای طراحی و تولید هر کانکس جهت اجرای نمای بیرونی کانکس و نمای داخلی آن، می توان از ابزار و مصالح متفاوتی متناسب با نیاز هر مشتری استفاده نمود.

برای ساخت انواع کانکس می توان از مصالح متفاوتی همچون ساندویچ پانل، سایدینگ، نمای کامپوزیت، نمای چوب ترمووود، نمای دکوراتیو و… استفاده کرد.

هر یک از مواد و مصالح در زمینه های کاربری مناسب به خود، عملکرد بهتری را ارائه می دهند.

در زیر به برخی از این مصالح و موارد کاربری آنها اشاره می کنیم.

انواع نمای خارجی کانکس و کاربرد آنها

کانکس با نمای سایدینگ: نمای سایدینگ برای مواردی چون کانکس ویلایی بسیار کارآمد می باشد. نمای سایدینگ به دو صورت PVC و فلزی الکترواستاتیک مورد استفاده قرار می گیرد.

کانکس ویلایی با نمای چوب ترمووود: یکی از انواع کانکس های ویلایی را می توان بنا به درخواست مشتری، با مصالحی به نام ترمووود طراحی و تولید کرد. نمای این نوع کانکس به صورت چوبی می باشد. اما در برابر شرایط هوایی نیز مقاوم است. این نوع نما در برابر بارندگی و حشرات موذی نیز دارای مقاومت مناسبی می باشد.

کانکس با نمای کامپوزیت: نمای کامپوزیت عموما در ساخت کانکس دفاتر فروشگاهی و کانکس فروشگاهی استفاده می شود. از دیگر موارد قابل استفاده می توان کیوسک های شهری و هم چنین بین راهی را نام برد. کامپوزیت از جمله مصالحی است که سبک وزن و مقاوم می باشد.

کانکس با نمای شیشه ای: از کانکس نمای شیشه ای می توان در موارد کاربری زیادی استفاده کرد. به عنوان مثال می توان در طراحی کانکس های اطلاعات، کانکس خدماتی، کانکس فروشگاهی، کانکس نگهبانی و… نمای شیشه ای را مدنظر قرار داد. در ساخت اینگونه کانکس ها مقاومت سازه بسیار مورد توجه می باشد تا در اثر حوادث احتمالی، مشکلاتی پیش رو نباشد.

کانکس با نمای ساندویچ پانل: ساندویچ پانل از جمله مصالح ساختمانی می باشد. که از جمله ویژگی های آن می توان به مقاومت بالا در برابر شرایط هوایی، خوردگی، صوت و رطوبت و… اشاره کرد. ساندویچ پانل بسیار مستحکم بوده و با این حال سبک وزن نیز می باشد.

کانکس با نمای دکوراتیو: نمای دکوراتیو را می توان برای کانکس اداری و کانکس مدیریتی و موسسات مورد استفاده قرار داد. برای این منظور از ساندویچ پانل پلی یورتان دکوراتیو در ساخت کانکس استفاده می شود.

کانکس با نمای فایبری: برای ساخت کانکس ها با نمای فایبری از مواد و مصالحی با نام فایبرگلاس استفاده می شود. استفاده از این گونه مصالح سبب افزایش قدرت و توان سازه می شود.

رنگ کانکس: کانکس ها بر اساس سلیقه مشتری و یا بر اساس استانداردهای رنگ آمیزی موجود رنگ شده و تحویل مشتری می شوند. رنگ های استفاده شده برای رنگ آمیزی کانکس ها استاندارد لازم برای ماندگاری بیشتر را دارد. بطوریکه در برابر سرما و گرما و آفتاب و دیگر عوامل محیطی ماندگاری بیشتری از خود نشان می دهد.

نمای کانکس چرخدار

کانکس چرخدار از لحاظ نما بسیار متنوع بوده و می توان به عنوان یکی از کانکس های زیبا در صنعت پیش ساخته معرفی کرد. کانکس چرخدار با نمای چوبی بیشتر به عنوان کانکس کافی شاپ یا کانکس فروش غذا کاربرد دارد. اما می توان در موارد دیگر نیز از کاروان پیش ساخته استفاده کرد.

کانکس چرخدار با نمای کامپوزیت نیز بیشتر به عنوان کلاس مدرسه و دفاتر آموزشی سیار کاربرد دارد. کانکس چرخدار با نمای سایدینگ نیز اغلب جنبه تفریحی و کاربری مسکونی دارد. کانکس چرخدار با نمای معمولی نیز اغلب جهت اسکان کارگران و تجهیز به عنوان کانکس سرویس بهداشتی کاربرد فراوان دارد.

نمای کانکس اداری

کانکس اداری گروه صنعتی کانکس ساز دارای نماهای بیرونی و داخلی مختلفی است. کانکس اداری با نمای سایدینگ یکی از زیباترین نماها است. کانکس دارای نمای داخلی از نوع نما pvc  است.

کانکس اداری با نمای داخلی PVC قابل شستشو و طول عمر بالا می باشد. کانکس اداری با نمای بیرونی فایبرگلاس هم یکی از نماهای فانتزی اجرا شده است. که دارای طرح های مختلف از جمله کانکس اداری طرح نما چوب و کانکس اداری طرح نما آجر می باشد.

نمای داخل کانکس ویلایی

در میان انبوهی از کانکس‌ ها، کانکس ویلایی یکی از شیک ترین طراحی‌ ها را دارد. طراحی داخلی کانکس ویلایی به گونه‌ ای است که شما را به یاد ویلاهای سبک مدرن می‌ اندازد.

هرچند فرم و ظاهر اینگونه کانکس‌ ها تقریبا مشابه با کانتینرها است. اما تفاوت‌ های بنیادی بین آنها وجود دارد. که بتوان آنها را به راحتی از هم تشخیص داد. طراحی کانکس‌ های ویلایی معمولا با سبک های خاص طراحی می‌ شود. کانکس‌ های ویلایی، انواع مختلفی دارند. اما در ذات طراحی، تمامی آنها در دکوراسیون داخلی به یک شکل طراحی و اجرا می‌ شوند.

نمای داخلی کانکس

در خرید کانکس پارامترهای بسیار بر تصمیم مشتری تاثیرگذار است. مشتریان علاوه بر استحکام کانکس، مرغوبیت و زیبایی ظاهر بیرونی کانکس به دنبال نمای زیبا و مناسب داخل کانکس هستند.

نمای داخلی کانکس یکی از مسائل مهم در انتخاب و خرید کانکس است. داخل یک کانکس در مرحله طراحی و ساخت بایستی قابل پیش بینی باشد. و پارتیشن بندی داخل کانکس و دکوراسیون داخلی کانکس مدنظر باشد. نوع کاربری کانکس بایستی در زمان طراحی در نظر گرفته شود. و متناسب با آن طراحی داخلی کانکس انجام می گیرد.

به عنوان نمای داخلی برای یک کانکس مسکونی با یک کانکس اداری متفاوت است. تجهیزات و امکانات داخلی نصب شده برای هر کانکس متفاوت از کانکس دیگر است. ما در طراحی داخلی کانکس با استفاده از بهترین متریال موجود سلیقه مشتری را پیاده می کنیم.

زیبایی و دوام بخش داخلی کانکس ویژگی برتر تولیدات کانکس ساز نسبت به سایر همکاران ما می باشد.

نمای داخلی کانکس با پوشش MDF

برای اینکه داخل کانکس نمای زیبایی به خود بگیرد. باید به نمای کانکس توجه داشت. بدین منظور اولین جای  کانکس که به چشم می خورد دیوارهای کانکس است.

دیوار کانکس را می توان به چند حالت پوشش داد. که یکی از راههای پوشاندن دیوار داخلی کانکس استفاده از دیوار کوب در کانکس است. که بوسیله آن دیوار داخلی کانکس پوشانده می گردد.

دیوار کوب ها دو نوع متفاوت دارند. که از هریک از آنها می توان در داخل کانکس استفاده نمود. اولین نوع دیوار کوب از جنس MDF است. که با استفاده از آن می توان نمای داخلی کانکس را MDF کرد و نوع دیگر دیوار کوبها از جنس PVC می باشد. که با استفاده از دیوار کوب PVC می توان به دیوارهای کانکس زیبایی دارد.

مشخصات فنی نمای کانکس

 • استراکچر دیواره ها، کف و سقف کانکس بصورت یکپارچه از پروفیل های ERW فولادی سنگین ۴۰×۴۰ و ۸۰×۴۰ بصورت مشبک.
 • تعبیه هوک های قوی به همراه استیفرهای تقویت شده روی ستون های اصلی کانکس از میلگرد نمره ۱۸، ۲۰ و۲۲ جهت بارگیری و جابجایی کانکس.
 • شاسی کشی مقاوم بصورت موازی با پل های عرضی از تیرآهن IPE استاندارد در سایزهای ۱۴، ۱۶، ۱۸، ۲۰، متناسب با ابعاد کانکس.
 • کلیه ی اتصالات استراکچر از نوع جوش ممتد در نقاط مختلف با الکترود آما نوع حرفه ای همراه با اجرای کوتینگ زینکرومات به ضخامت ۴۰ میکرون.
 • قیر پاشی کامل زیر کانکس در دو مرحله جهت جلوگیری از نفوذ سرما، رطوبت و حشرات موذی.
 • پوشش نمای خارجی دیوارهای کانکس از ورق گالوانیزه، آلومینیوم، ساندویچ پانل، دکوراتیو، سایدینگ، و یا کامپوزیت.
 • عایق دیواره ها و سقف از شیت های پلی استایرن فشرده مقاوم در برابر گرما و سرما و صدا به ضخامت ۴۰ میلی لیتر با دانسیته بالا.
 • نصب ورق های بدنه و سقف کانکس بوسیله ی پرچ های آلومینیومی فولادی سر پهن با فواصل بسیار کم.
 • تسمه کوبی در نقاط over lab ورقها با نبشی و تسمه های آلومینیومی.
 • اجرای کف داخلی کانکس از تخته های استاندارد MDF 16 میلی متر مقاوم در برابررطوبت و لرزش صدا.
 • اجرای کفپوش منقوش ضد آب لینو لئوم طرح LG که روی تخته کف تثبیت می گردد.
 • پوشش سطوح داخلی دیوارها و سقف کانکس از تایل های PVC ضد اشتعال یا شیت های MDF بنا به درخواست خریدار.
 • درب و پنجره های تلفیقی از پروفیل های آلومینیوم رنگی الکترو استاتیک آنودایز شده مشبک با مرغوبترین یراق آلات و شیشه های رنگی و رفلکس یا ساده.
 • نصب پرده لوردراپه.
 • نصب کپسول آتش نشانی.
 • تعبیه ی فریم فلزی کولر قابل استفاده جهت کولرهای آبی، گازی پنجره ای و اسپیلت.
 • اجرای وایرینگ با استفاده از سیم ها و کابلهای استاندارد، با سایزهای متناسب با آمپراژ مصرفی داخل داکت های PVC.
 • نصب چراغ های روشنائی داخلی فلورسنت زوجی مشبک و روشنائی خارجی توسط چراغ حفاظ دار لگراند.
 • نصب کلید و پریز های برق از نوع درجه یک ایرانی به همراه فیوز مینیاتوری حرارتی نوع صادراتی و ورودی برق کانکس توسط کانکتور ۲۵ آمپر سوکتی در بدنه بیرونی کانکس.
 • اجرای آبدارخانه اوپن یا بسته همراه با کابینت های MDF یا کابینت های فلزی با پوشش رنگ طرح MDF به صورت دیواری و زمینی به همراه سینک و آبچکان تمام استیل در صورت لزوم اجاق گاز بنا به درخواست خریداران محترم.
 • اجرای سرویس بهداشتی کامل حمام و توالت ایرانی و فرنگی با مرغوبترین چینی آلات به همراه وان زیر دوشی و سرویس آینه و ضمائم مربوطه و در صورت لزوم آبگرمکن، فلاش تانک و تهویه ی برقی بنا به در خواست خریداران محترم.
 • اجرای کف سرویس های بهداشتی توسط فایبرگلاس یکپارچه یا ورق های آلومینیومی آجدار به ضخامت حداقل ۰/۷ میلی متر و یا ۲ میلی متر مطابق درخواست خریدار محترم.
 • اجرای تاسیسات آب سرد و گرم از لوله و اتصالات پلی اتیلن مرغوب بصورت رو کار و نصب شیرآلات سرویس های بهداشتی و آبدارخانه از نوع مرغوب اصل و طرح شیبه یا قهرمان بنا به درخواست خریدار محترم.
 • اجرای رنگ آمیزی بدنه خارجی کانکس با رنگهای روغنی صنعتی سریع خشک.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مقالات مرتبط

درباره ما

گروه صنعتی کانکس ساز با بیش از 18 سال سابقه در زمینه طراحی، تولید و اجرای انواع کانکس و ساختمان های پیش ساخته در خدمت شما مشتریان گرامی می باشد. ارائه خدمات نظیر خرید و فروش انواع کانکس و کانتینر مجهز به تمامی تجهیزات و امکانات رفاهی اقدام نموده است. اکنون قادر به تامین فضاهای مورد نیاز شما عزیزان در این زمینه می باشد.

تمامی حقوق متعلق به وب سایت کانکس ساز می‌باشد.  2023 - 2003©