کمپ پانلی

کمپ پانلی

کمپ پانلی

کمپ پانلی

کمپ پانلی یکی دیگر از محصولات پر کاربرد کانکس ساز می باشد. کمپ پانلی در واقع ساختمان ها و بنا های بزرگی هستند. که بصورت یک طبقه با سقف شیبدار جهت اسکان یا دفاتر اداری در پروژه های بزرگ ساخته می شوند. مصالح اصلی بکار رفته جهت اجرای این کمپ های پانلی آهن آلات و ساندویچ پانل بوده که مطابق مشخصات و طراحی سازه مقطع و ضخامت هرکدام مشخص می گردد.

کانکس ساز از جمله مجریان کمپ پانلی و کانکس های بزرگ جهت اسکان و دفاتر کار می باشد. که شروع کار از فاز صفر تا طراحی و اجرای آن را به عهده می گیرد. شرایط عمومی و مراحل اجرای کار در ادامه آمده است. و تلاش شده مهمترین ویژگی ها و نیاز های پیش زمینه برای اجرای کمپ ها را تشریح کنیم. چنانچه در این رابطه پرسشی داشتید، می توانید با همکاران ما در دفتر فروش تماس حاصل فرمائید.

اجرای کمپ پانلی

در ابتدا برای شروع اجرای کمپ پانلی نیاز به اطلاعات اولیه از محل اجرا، سرانه افراد، نوع اقلیم منطقه از نظر آب و هوایی و کاربری سازه داریم. که پس از مشخص شدن این موارد می توان ضخامت پانل ها و نوع استراکچر کلی آنها را طراحی نمود. بطور مثال برای مناطق آب و هوایی خیلی سرد ضخامت پانل ها می بایست حداقل ۵ یا ۶ سانتیمتر باشند. اما برای مناطق معتدل ۴ سانتیمتر نیز می تواند مناسب باشد. هر سیستم یا گروه کاری خود دارای مراحل و اولویت بندی های متفاوتی برای انجام این کار هستند. و روش اجرای این سازه ها در سیستم کانکس ساز به شرح زیر می باشد. که در اکثر پروژه ها این روال متداول است.

 • مرحله جمع آوری اطلاعات کلی، مانند ابعاد، محل اجرا، نوع کاربری
 • زمان تحویل مرحله طراحی سازه و تعیین مشخصات فنی و ترسیم نقشه های اجرایی
 • ایجاد بستر هموار و اجرای پی مورد نیاز. که معمولا یک کرسی پینی با ارتفاع حدود ۵۰ تا ۶۰ سانتیمتر است. که صفحه ستون ها مطابق نقشه های اجرایی در کار گذاشته می شود.
 • همچنین تاسیساتی مانند حفر چاه فاضلاب نیز در این مرحله انجام می گردد.
 • مرحله ایجاد بستر و پی سازی معمولا به عهده کارفرما بوده و کانکس ساز در این مورد بعنوان مشاور عمل می کند.
 • تهیه مصالح، ابزارآلات و ادوات مورد نیاز و انتقال آنها به محل اجرای کمپ
 • آغاز مرحله ساخت استراکچر و اسکلت کلی سازه
 • مرحله بازدید و مقاوم سازی اسکلت، در برابر رطوبت با ضد زنگ
 • نصب پانل ها و پارتیشن ها، همراه با درب و پنجره ها
 • اجرای تاسیسات و جزئیات سازه، مانند لوله کشی و نصب شیر آلات، نصب سیستم های سرمایش و گرمایشی، سیستم رونایی و دیگر جزئیات سازه، که در نقشه و مشخصات فنی تعیین گردیده،
 • اتمام و تحویل کار
 • آغاز بهره برداری از سازه

کاربرد کمپ پانلی

کاربردهای مختلفی برای این سازه ها وجود دارد. متداول ترین و عمومی ترین آنها دفاتر اداری مهندسین پروژه، سازه های اسکان کارگران و نیرو های اجرایی پروژه ها می باشد. و مواردی نیز برای کمپ های اسکان اضطراری یا سوله های تولید و یا سیلوهای انباری نیز مورد استفاده قرار می گیرد. همچنین ممکن است کاربری های مشابه دیگری را برای آن در نظر گرفته شود. که در این دسته ها نبوده و کمی متفاوت تر باشد.

قیمت اجرای کمپ پانلی

مجموع هزینه های پی و بستر سازی، حفر چاه و اجرای سازه قیمت کمپ پانلی را مشخص می کند. که خود با توجه به نوع پانل، زمان و محل اجرا، مشخصات فنی و نوع آهن آلاتی که مهندس محاسب برای آن در نظر گرفته شده متغییر است. در واقع قیمت یک نواختی بر اساس متر مربع برای این سازه ها بطور دقیق و بدون در نظر گرفتن شرایط فوق نمی توان تعیین نمود. از همین رو باید پس از برسی های اولیه سازه، هزینه آن نیز برآورد شود. که در این مورد مشاوران کانکس ساز راهنمایی و مشاوره های تخصصی به شما ارائه خواهند نمود.

جابجایی کمپ پانلی

ممکن است بنا به دلایل مختلفی نیازمند جابجایی سازه خود شویم. یا بخواهیم آن را به شهر دیگر یا پروژه دیگری منتقل کنیم. در این حالت به دلیل بزرگ بودن و به هم پیوسته بودن سازه در واقع نمی توان آن را یکجا جابجا نمود. از طرفی اگر کف آن از طریق ملات ماسه سیمان و سرامیک به زمین متصل شده باشد. خود نیز مسئله دیگری برای جابجایی محسوب می گردد. در این حالت مطابق دمونتاژ کانکس می بایست کمپ مورد نظر به قطعات کوچکتر و گاها به ابعاد پانل های اولیه، که سازه با آنها ساخته شده تبدیل و تمامی تاسیسات آن باز شود. تا بتوان آن را به محل دیگری منتقل و مجددا اجزای تاسیساتی آن را نصب نمود.

برچیدن کمپ پانلی

برچیدن یا اصطلاحا جمع آوری کمپ پانلی برای زمانی است که نیاز ما به سازه به پایان رسیده است. و دیگر در محل مورد نظر احتیاجی به آن نداریم. برچیدن این سازه ها نیز توسط تکنسین های کانکس ساز انجام می شود. که این کار مشابه دمونتاژ سازه است. و در آن تمامی اعضای تشکیل دهنده سازه از محل اتصال خود، با توجه به نوع اتصال که پیچ یا جوش و یا پرچ باشند. جدا شده و نوع های هم خانواده در کنار یکدیگر چیده می شوند. شما پس از برچیدن سازه می توانید مصالح بدست آمده از آن را در انبار نگهداری کنید. تا در موقع مورد نیاز مجددا سازه را با آنها برپا کنید. و یا بعنوان دست دوم با قیمت مناسبی بفروشید.

مجری کمپ پانلی

مجری کمپ های پیش ساخته، معمولا شرکت های مهندسی و ارائه دهنده خدمات اجرایی سازه های پیش ساخته هستند. که مجهز به ادوات و دانش مورد نیاز جهت ساخت سازه های سبک و محاسبات مهندسی آنها می باشند. کانکس ساز متخصص و مجری انواع کمپ پانلی، سازه های بزرگ ساندویچ پانل و سوله های پیش ساخته کارخانه ای می باشد. که با در اختیار داشتن مهندسین مشاور، تکنسین های متخصص و ناظران مجرب، آماده ارائه خدمات و مشاوره های تخصصی در این حوزه می باشد. تا تجربیات اجرای سازه های پیشین را، در اجرای سازه مورد نیاز شما به کار ببندند. و با زمان و هزینه های مناسبی کمپ شما را اجرا می نماید.

می خواهید این کانکس رویایی را سفارش دهید؟

پیشنهاد ما به شما این است که ابتدا طرح، ابعاد و امکانات داخلی و نمای بیرونی کانکس دلخواه خود را در نظر داشته باشید. سپس با کارشناسان فروش ما از طریق واتساپ و یا مستقیما با شماره ۰۹۱۲۱۸۸۶۸۹۶ تماس حاصل فرمایید. 
مشاوره رایگان

Enter your keyword