کانکس LSF

کانکس LSF کانکس LSF کانکس LSF کانکس LSF کانکس LSF کانکس LSF

کانکس LSF

کانکس LSF

سیستم سازه های فولادی سبک یا همان کانکس LSF مخفف کلمات Light Steel Frame یکی دیگر از محصولات کانکس ساز می باشد. کانکس LSF یک سیستم سازه ای پیشرفته است. که در انواع ساخت و سازها، تک خانوار و چند خانوار، ساختمانهای مسکونی و اداری یک، دو و سه طبقه، هتل ها و هتل آپارتمان ها، ساختمان های مدارس و دانشگاه ها، رستوران ها و… دارای کاربرد می باشد.

این سیستم یکی از مناسب ترین سیستم های ساختمانی است که امروزه در جهان مورد استفاده قرار می گیرد. اصلی ترین المان در سازه های فولادی سبک، مقاطع فولادی جدار نازک (LGS) می باشد. مقاطع فولادی جدار نازک، مقاطع فلزی سرد نورد شده ای می باشند که با استفاده از ورق های فولادی نازک و با استفاده از روش Roll Forming شکل دهی می شوند.

داشتن ضخامت یکنواخت در عرض مقطع ها و استفاده از روش Roll Forming برای ساخت آنها است. باعث می شود تولید در حجم بسیار بالا و با کیفیت مناسب و یکنواخت انجام پذیرد. مقاطع فولادی جدار نازک، سبک بوده و به راحتی قابل حمل می باشد. بخش های مختلف ساختمان را به راحتی می توان با این مقاطع مونتاژ نمود. این عوامل باعث می گردد که عملیات ساخت با این سیستم بسیار سریع باشد.

این سیستم يكي از شيوه هاي مدرن اجرای سازه مي باشد. كه استفاده از آن از سال 1950 در برخی از کشورها از جمله کانادا آغاز گردید. ولی استفاده گسترده از آن از سال 1990 مورد توجه قرار گرفت. کارخانه های این سیستم در ایران برای اولین بار در سال 1385 راه اندازی شد. (تاییدیه فنی از مرکز تحقیقات دارد. و بعنوان فناوری نوین رسما معرفی شده است). اصلی ترین عامل در این سیستم مقاطع فولادی جدار نازک است. این مقاطع ،مقاطع فلزی سرد نورد شده است که با استفاده از ورق های فولادی گالوانیزه نازک، شکل دهی می شوند.

کاربرد

ویلاها ،ساختمانهای مسکونی، اداری، صنعتی تا سه طبقه، هتل ها، هتل آپارتمانها، ساختمانهای مدارس و دانشگاهها، رستورانها و …(و در ساختمانهای 3 تا 9  طبقه نیز توسط سیستم های ترکیبی قابل اجراء است).

مزایا

 • اغلب مصالح مورد استفاده در این سازه  و کل مصالح پرتی قابل بازیافت هستند.
 • مقاوم در مقابل خوردگی، کج شدگی و ایجاد ترک می باشد.
 • می توانند با طول های دقیق مورد نیاز سفارش داده شوند.
 • مصالح مورد نیاز برای ساخت این سازه حداقل 60% سبک تر از مصالح مرسوم هستند.
 • جهت گیری این سازه به سمت تکنیک پانل های پیش ساخته است. دیوارهای ساختمان در محل کارخانه کانکس ساز و تحت شرایط کنترل شده مونتاژ و سپس به محل سایت جهت نصب منتقل می گردند.
 • در زمان شکل دهی و ساخت ، یک سری سوراخهای استاندارد در جان این مقاطع ایجاد می نمایند. که عبور دادن سیم ها و لوله ها از داخل این سوراخها باعث ایجاد تسهیل در نصب سیستم های تاسیساتی در داخل دیوار می گردد.
 • وزن این سیستم سازه ای در مقایسه با سیستم سنتی حدود 30% آن می باشد.
 • با توجه به وزن کم این سیستم، فونداسیون مورد نیاز بصورت شناژ فقط در زیر دیوارهای باربر با حداقل ابعاد مورد استفاده در فونداسیون ها می باشد. و در زیر دیوارهای داخلی از یک دال بتنی به ضخامت حدود 10 سانتیمتر استفاده می شود.
 • شاسی و اسکلت از قابهای فولادی سبک LSF با کیفیت ساخت کارخانه ای و اتصالات ساده، مطمئن، مستحکم و سریع از اهمیت ویژه ای برخوردار می باشند.
 • کانکسLSF بصورت پانل تولید شده و اجزای هر پانل عبارتند از Stud اعضای قائم باربر، Trackاعضای همبند قاب، Joist اعضای خمش سقف Flat Strap اعضای باربر جانبی
 • اتصالات این سیستم به صورت پیچهای خودکار و جوش CO2 در شرایط کارخانه ای می باشد.

طراحی کانکس LSF

طراحی مهندسی و بروز در کانکسLSF ضروری است. این کانکس به صورت سه بعدی و با دقت بالا به همراه تمام جزئیات مدل شود. این کار توسط نرم افزار اختصاصی بعنوان یکی از پیشرفته ترین نرم افزارهای طراحی این کانکس در دنیا دارای مشخصه های بارز طراحی حرفه ای به همراه ارائه جزئیات اجرایی در کلیه کانکس ها می باشد. نرم افزار فوق کلیه اطلاعات این کانکس نقشه ها و راهکارهای لازم را به منظور بهبود عملیات اجرایی این کانکس و همچنین صرفه اقتصادی مطلوب در استفاده از فریم های ساخته شده از فولاد سبک در این کانکس را در اختیار مجریان، مشتریان و بهره برداران قرار می دهد.

پس از ایجاد مدل سه بعدی (مجازی) از کانکسLSF مورد نظر، قاب بندی مناسب بر اساس محاسبات و اصول مهندسی صورت می گیرد. و سپس نقشه های تولید و نصب پانل ها، با در نظر گرفتن تمامی جزئیات و ملاحظات مهندسی بطور مشخص تهیه می شود. در مرحله اول فاز طراحی نقشه کانکسLSF، شامل اندازه اعضای سازه ای، ضخامت ورقها، فواصل اعضا، جزئیات اتصالات و ملاحظات مربوط به نکات آیین نامه ای تهیه می گردد. و وارد مرحله ساخت می شود.

طراحی کانکس LSF

 • پوشش خارجی: پـوشش بین پروفیل ها در این کانکس از جنس پلی استایرن است. که نقش عایق حرارتی، برودتی و صوتی را ایفا می کنند. روکش بیرونی نیز می تواند از مصالح مختلف مانند ورقهای آلومینیومی، پانل های دکوراتیو، ورق های فایبر سمنت و ساندویچ پانلهای آلوزینک و گالوانیزه خود رنگ پلی یورتان با ضخامت و دانسیـته استاندارد است.
 • پـوشش داخلی: ورقهای یو پی وی سی ساده و طرح چوب بـا مزیت مقاومت در برابر رطـوبـت  و حشرات و ورقهای فایبر سمنت نـسوز.
 • پـوشش سقف: قسمت بیرونی سقف از ورق گالوانیـزه خود رنگ سیـنوسی با ضخامت استاندارد و عایق بندی کامل و قسمت داخلی متناسب با نوع پوشش داخلی یو پی وی سی یا ام دی اف.
 • پوشش کف: کف سازی با تخته چند لایی خارجی با ضخامت مناسب و استاندارد و پـوشش کف بـا ورقهای یـو پی وی سی و یا ساندویچ پانل های پلی یورتان.
 • درب: درب کانکس از آلومینیوم، یو پی وی سی یا ساندویـچ پـانل پلی یورتان با کیفیت مناسب.
 • پنجره: پنجره کانکس از آلومینیوم، یو پـی وی سی دو جداره با کیفیت مناسب.
 • شیشه درب و پنجره کانکس: شیـشه درب و پنجره از شیشه ساده، مشجر، رفلکس رنگی
 • تاسیسات کانکس: تاسیسات برقی (ورودی برق به کانکس، سیم کشی رو کار، کلید و پـریز، فیوز مینیاتوری، روشنایی سر درب، تجهیزات روشنایی داخلی، ارتباطات مخابـراتی با پوشـش داکت یو پی وی سـی و لوله کشی و فـاضلاب در صورت نیاز
 • تجهیزات جانبی کانکس: کپـسول اطفای حریق، سیستم گرمایـشی و سرمایشی، پارتیـشن ام دی اف، درب یو پی وی سی، آلومینیومی یا اچ دی اف، کابینت و سینک ظرفشویی در صورت نیاز.

می خواهید این کانکس رویایی را سفارش دهید؟

پیشنهاد ما به شما این است که ابتدا طرح، ابعاد و امکانات داخلی و نمای بیرونی کانکس دلخواه خود را در نظر داشته باشید. سپس با کارشناسان فروش ما از طریق واتساپ و یا مستقیما با شماره 09121886896 تماس حاصل فرمایید. 

پست مرتبط

رنگ کانکس

رنگ کانکس

رنگ کانکس رنگ کانکس از عوامل تاثیر گذار در بهبود عملکرد یک کانکس تولیدی کانکس…ادامه مطلب
مشاوره رایگان

Enter your keyword