کانکس کارگری

کانکس کارگری کانکس کارگری کانکس کارگری کانکس کارگری کانکس کارگری کانکس کارگری

کانکس کارگری

کانکس کارگری

کانکس کارگری یکی دیگر از محصولات گروه صنعتی کانکس ساز می باشد. امروزه یکی از کانکس های پرکاربرد در پروژه های ساختمانی و کارگاه های عمرانی، کانکس کارگری است. که برای اسکان کارگران از آن استفاده می شود. گاهی به آن کانکس سالنی نیز میگویند. از آنجا که این کانکس بسیار ساده است. و نیازی به متریال گران برای تزئینات خارجی یا نورپردازی ندارد. بنابراین بسیار مقرون به صرفه است. بدلیل ماندگاری بالا، قابلیت جابجایی و قابلیت اجاره یا فروش در جهت کاهش هزینه های تجهیز کارگاه، بسیار مناسب است.

انواع کانکس های کارگری 

 • کانکس تیپ نرمال: در ساخت این کانکس از گالوانیزه سبک با ورق هایی به ضخامت ۰/۴ میل، شاسی کشی با قوطی های ۷ یا ۹ کیلویی و تیرآهن آی پی ۱۴ استفاده می شود.
 • کانکس تیپ اسپشیال: این کانکس از گالوانیزه سنگین با ورق هایی به ضخامت ۰/۵ میل، شاسی کشی با پروفیل قوطی های ۹ یا ۱۱ کیلویی و تیرآهن آی پی ۱۴ یا ۱۶ بنا به سفارش مشتریان ساخته می شوند.
 • کانکس تیپ اکسلنت: این کانکس ها از ساندویچ پانل ساخته شده و بیشتر در کارگاه ها بعنوان محل استقرار مهندسین پروژه یا مشاور و کارفرما می باشند.

مشخصات فنی کانکس کارگری

 • استفاده از تیرآهن ۱۴ یا ۱۶
 • استفاده از پروفیل ۱۰۰*۱۰۰ ، ۸۰*۸۰ ، ۴۰*۸۰
 • ضخامت ورق‌های بیرونی۵۰ ، ۴۰ ، ۳۰
 • دیوار پوش ها P.V.C دوجداره
 • رنگ‌آمیزی معمولاً سفید است که عایق حرارتی و برگردانند نور در طول روز و در شب عایق گرما باشد.
 • سقف بصورت شیروانی طراحی‌ می شود. تا در برابر باد، باران و برف وزن بیشتری را تحمل کند.

امکانات کانکس کارگری

این کانکس بطور معمول از یک سالن با دیواره های PVC، دو پنجره آلومینیومی و درب، سیم کشی روکار توسط داکت با فیوز مینیاتوری و متعلقاتی مانند آبدارخانه، آشپزخانه، اتاق و پارتیشن های داخلی و سرویس بهداشتی تشکیل شده اند. البته امکانات بنا بر سلیقه مشتری قابل افزایش یا کاهش است.

کانکس کارگری دست دوم

از آنجا که کاربرد این سازه ها بصورت موقت تا پایان انجام عملیات ساختمانی یک پروژه است. برخی از صاحبان آن پس از اتمام کار و در صورت نداشتن پروژه دیگر آن را بعنوان کانکس دست دوم می فروشند. که نسبت به کانکس نو ۳۰% کاهش قیمت دارد. تولیدکنندگان کانکس های کارگری دست دوم را خریداری می کنند. و در صورت نیاز به تعمیرات و بازسازی به چرخه فروش باز می گردانند.

قیمت کانکس کارگری 

این کانکس نسبت به ساخت اتاقک های مسکونی بسیار به صرفه تر است. و بدلیل امکان حمل و نقل تنها با یکبار هزینه می توانید بارها از آن استفاده کنید. کم هزینه ترین و ساده ترین نوع کانکس هستند. زیرا متریال گرانی برای ساخت آنها استفاده نمی شود. بطور حدودی بهای سازه کارگری در ابعاد 2.4*6 کارگری سبک 9/200/000 تومان و نوع سنگین 17/800/000 تومان می باشد. اما برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه به صفحه قیمت کانکس مراجعه فرمایید. تا هم اطلاعات و مشخصات فنی و هم بهای انواع محصولات کانکس ساز را بتوانید مطالعه کنید.

سوالات متداول

 • طول عمر و ماندگاری این کانکس چقدر است؟ ماندگاری این کانکس کاملا به نحوه استفاده و نگهداری آن بستگی دارد. در شرایط یکسان کانکس هایی با سبک و متریال ضعیف حدود دو سال و با سبک و متریال قوی چند سالی ماندگاری دارند.
 • چگونه ماندگاری این کانکس را بیشتر کنیم؟ کانکس را در جایی قرار دهید که ماشین آلات یا مصالح ساختمانی با آن برخورد نکنند. که به اسکلت آن آسیب وارد شود. کانکس را بر روی یک سطح صاف و مستحکم قرار دهید. و از قرار دادن آن در سطوح شیبدار مانند دامنه کوه بدون مهار و اتصال به زمین جدا خودداری کنید. و آن را مطابق با ابعاد و کاربری تولید شده اش، استفاده کنید.
 • این کانکس در برابر گرما چقدر مقاوم است و عایق جداره های آن چگونه است؟ عموما این کانکس ها سفید رنگ هستند. تا گرمای خورشید را کمتر جذب کنند. و برای عایق جداره های آنها معمولا از یک لایه پلی استایرن به ضخامت ۴ سانتیمتر استفاده می شود. که برای مناطق سخت اقلیمی با آب و هوای گرم خیلی توصیه نمی شود. همانطور که گفتیم با توجه به سفارش و سلیقه شما می توان از کانکس ساندویچ پانل که عایق های تزریقی پلی اورتان دارند، استفاده کرد.

مصالح مورد استفاده در کانکس

استفاده مصالح در این کانکس نیز تنوع وجود دارد. و رتبه بندی آن ها به 3 دسته کانکس ممتاز، کانکس معمولی و کانکس درجه 2 و 3 تقسیم می شود. مهمترین قسمت ساخت یک کانکس زیربنا و شاسی آن است. معمولا برای ساخت کانکس ممتاز از شاسی های آهنی استفاده می شود. تا بتوانند ظرفیت تحمل بار بیشتری را داشته باشند. در کنار این شاسی از مواد و مصالح دیگری از جمله تیرآهن، پروفیل، ورق های فلزی، دیوار پوش PVC یا MDF، کفپوش و بسیاری دیگر از محصولات استفاده می شود.

در این کانکس نیازی به استفاده از کفپوش ها یا دیوار پوش های گران قیمت نمی باشد. بعضا استفاده از پلاستیک ها و فوم های ساده برای دکوراسیون داخلی این سازه ها کفایت می کند. فضای داخلی این کانکس معمولا به صورت یکسره می باشد. و دارای اتاق بندی خاصی نمی باشند.

خصوصیات کانکس کارگری

 • این کانکس از جمله مدل های ساده ای است که معمولا برای استفاده تعداد نفرات محدود می باشند. این محصولات دارای تزئینات داخلی خاصی نبوده و تنها دارای امکانات اولیه برای استراحت می باشند. اما استحکام این کانکس با کانکس های دیگر تفاوتی نمی کند و زیربنای آنها کاملا یکسان است.
 • استفاده از مصالح درجه یک و ممتاز می تواند طول عمر این سازه را به میزان زیادی افزایش دهد. معمولا فضایی که برای این کانکس در نظر گرفته می شود بین 10 تا 50 متر متغیر است. سبک بودن این مدل از کانکس امکان حمل و نقل و جابه جایی آن ها را نسبت به سایر کانکس ها ساده تر کرده است. با توجه به کم بودن امکانات این کانکس قیمت کانکس کارگری نسبت به سایر مدل ها پایین تر است.
 • جهت سفارش انواع کانکس کارگری در تیپ های مختلف با کارشناسان فروش کانکس ساز تماس بگیرید. که با توجه به تیپ پروژه شما و مشخصات تجهیز کارگاه خود پلان مربوطه را به صورت رایگان دریافت نمایید.

می خواهید این کانکس رویایی را سفارش دهید؟

پیشنهاد ما به شما این است که ابتدا طرح، ابعاد و امکانات داخلی و نمای بیرونی کانکس دلخواه خود را در نظر داشته باشید. سپس با کارشناسان فروش ما از طریق واتساپ و یا مستقیما با شماره ۰۹۱۲۱۸۸۶۸۹۶ تماس حاصل فرمایید. 
مشاوره رایگان

Enter your keyword