کانکس کارگاهی

کانکس کارگاهی کانکس کارگاهی کانکس کارگاهی کانکس کارگاهی کانکس کارگاهی کانکس کارگاهی کانکس کارگاهی کانکس کارگاهی کانکس کارگاهی

کانکس کارگاهی

کانکس کارگاهی

کانکس کارگاهی یکی از محصولات پر فروش کانکس ساز می باشد. به کانکس های ساده که معمولا برای اسکان کارگران پروژه یا دفاتر مستقر در پروژه های ساختمانی استفاده می شود. اصطلاحا کانکس کارگاهی می گویند. که از نظر قیمت نیز مقرون بصرفه ترین نوع کانکس می باشند.

کانکس کارگاهی سنگین

کانکس کارگاهی همانگونه که در بالا نیز به آن اشاره شد. از مصالح باکیفیت و مقاومی ساخته شده و به علت استفاده از آهن آلات سنگین در ساخت آن به کانکس کارگاهی سنگین نامیده می شود. برای کارگاه های عمرانی بلند مدت و پیمانکارانی که به محض اتمام یک پروژه کار بعدی را شروع می کنند. کارگاه دیگری تجهیز می کنند. که می خواهند یک بار کلا خرید کانکس را انجام دهند. و تا سالیان سال از آن استفاده کنند مناسب می باشد. این کانکس دارای ظاهری ساده است. که در ساخت آن مقاومت و دوام جز فاکتور های اصلی در نظر گرفته شده می باشد.

مشخصات فنی 

شاسی کانکس از تیر آهن سنگین نمره ۱۶ ذوب آهن.

اسکلت کانکس از پروفیل های سنگین در ابعاد ۴۰*۴۰ سانتیمتر با ضخامت ۲ میلیمتر که به وسیله جوش ممتد به یکدیگر متصل شده اند.

کف کانکس کار از تخته های ضد آب با ضخامت ۱۸ میلیمتر به همراه کفپوش پی وی سی طرح پارکت.

پوشش خارجی بدنه و سقف کانکس از ورق فولادی گالوانیزه شده با ضخامت ۵۰% میلیمتر به همراه رنگ الکترواستاتیک.

دو عدد پنجره از نوع دو جداره یو پی وی سی  درب از نوه تک جداره آلومینیوم سنگین.

دیوار پوش داخلی کانکس از نوع پی وی سی های روکش دار قابل شستشو با طرح های متنوع چوب و کاغذ دیواری.

سیستم سیم کشی برای برق و تلفن بصورت روکار با داکت های استاندارد و نصب کلید پریز و چراغ های روشنایی داخلی و بیرونی به همراه فیوز مینیاتوری.

کانکس کارگاهی سبک

در برخی مواقع برای خریدار داشتن یک کانکس موقت برای استفاده چند ماهه با کمترین هزینه ممکن مهمترین موضوع می باشد. که مثال آن را استفاده در کارگاه های ساختمانی کوچک که در عرض چند ماه یا حداکثر یک سال و نیم پروژه به اتمام می رسد نام برد. که در این مواقع با اتمام ساختمان دیگر کمپ های اسکان کارگران و یا دفاتر اداری پروژه بکار نمی آید. و می بایست به محل دیگری منتقل و یا به عنوان دست دوم بفروش رسد. در چنین مواقعی برای کاهش هزینه های اولیه تجهیز کارگاه استفاده از کانکس کارگاهی سبک مقرون به صرفه بوده. و درست است که در ساخت آن از مصالح سبکی استفاده شده. اما حداقل تا دو سال بی نقص به کار خود ادامه داده. و اگر در شرایط خوبی نگه داری شوند نیز تا سالیان سال می توان از آنها استفاده کرد.

مشخصات فنی 

شاسی کانکس از تیر آهن سنگین نمره ۱۴ ذوب آهن.

اسکلت از پروفیل در ابعاد ۴۰*۴۰ سانتیمتر با ضخامت ۱٫۱۵ میلیمتر که به وسیله جوش ممتد به یکدیگر متصل شده اند.

کف کار از تخته های نئوپان با ضخامت ۱۶ میلیمتر به همراه کفپوش پی وی سی طرح پارکت.

پوشش خارجی بدنه و سقف از ورق فولادی گالوانیزه شده با ضخامت ۳۰% میلیمتر به همراه رنگ الکترواستاتیک.

دو عدد پنجره از نوع تک جداره آلومینیومی بصورت کشویی.

درب کانکس از نوع تک جداره آلومینیوم.

دیوار پوش داخلی از نوع پی وی سی های قابل شستشوی سفید.

سیستم سیم کشی برای برق و تلفن بصورت روکار با داکت های استاندارد و نصب کلید، پریز و چراغ های روشنایی داخلی و بیرونی به همراه فیوز مینیاتوری.

کانکس کارگاهی ساندویچ پانل

در برخی مواقع که کارگاه ها در مناطق خیلی سرد یا مناطق خیلی گرمی فعالیت می کنند. از نوعی کانکس کارگاهی استفاده می شود. که بدنه آن مانند یخچال بوده و در جداره های آن عایق پلی اورتان تزریق شده است. این کانکس دارای طول عمر بسیار بالا و کمترین میزان تبادل حرارتی بوده که گرمای محیط بیرونی یا سرما به هیچ عنوان به داخل آن نفوذ نمی کند. مصالح اصلی تشکیل دهنده این سازه ساندویچ پانل می باشد و بصورت پیش فرض تمامی آنها با ضخامت دیواره و سقف ۴ سانتیمتری تولید می شوند. اما در شرایط خیلی دشوار می توان از ضخامت های ۶ و ۸ سانتیمتر جهت عایق بندی بیشتر نیز استفاده نمود.

مشخصات فنی 

شاسی کانکس از تیر آهن سنگین نمره ۱۶ ذوب آهن بصورت دور کلاف.

اسکلت از پروفیل و ناودانی در ابعاد ۴۰*۴۰ سانتیمتر با ضخامت ۲ میلیمتر که به وسیله جوش ممتد به یکدیگر متصل شده اند.

کف کار از تخته های ضد آب با ضخامت ۱۶ میلیمتر به همراه کفپوش پی وی سی پشت نمد طرح پارکت.

پوشش خارجی بدنه و سقف کانکس از ساندویچ پانل با ضخامت ۴ سانتیمتر به همراه عایق پلی اورتان دانسیته ۴۰ بصورت تزریق

دو عدد پنجره از دوجداره پی وی سی.

درب از نوع پی وی سی.

دیوار پوش داخلی کانکس از نوع پی وی سی های قابل شستشوی روکش دار.

سیستم سیم کشی برای برق و تلفن بصورت روکار با داکت های استاندارد و نصب کلید پریز و چراغ های روشنایی داخلی و بیرونی به همراه فیوز مینیاتوری.

کانکس کارگاهی چیست؟

پروژه های ساختمانی و عمرانی معمولا به دو دلیل عمده استفاده از سازه های پیش ساخته وجود دارد.

دور بودن پروژه از محل زندگی نیروهای کاری مانند پروژه های راه سازی یا سد سازی که خارج از شهر قرار دارند.

در هنگام ساخت و ساز ساختمان و آپارتمان ها که تا پیشرفت پروژه محلی بعنوان دفتر مهندسین و اتاق ناظر پروژه و همچنین اتاق های برای اسکان و استراحت پرسنل مورد نیاز است.

از طرفی ساخت این سازه ها با مصالح بنایی مشکلات زیادی به همراه دارد. که یکی از عمده ترین آنها صرف زمان زیاد برای ساخت و از طرفی تخریب مجدد آن در هنگام اتمام پروژه است. در پیش برد یک پروژه، بخصوص در هنگام تجهیز کارگاه، زمان فاکتور بسیار مهم و ارزشمندی تلقی می شود.

مشکل بعدی صرف هزینه های زیاد برای ساخت و ساز سازه های موقت با روش بنایی است. که در نهایت نیز قابلیت جابجایی ندارد. چرا که در هنگام پیش برد پروژه عمرانی ممکن است چندین بار مجبور به جابجایی سازه های اسکان موقت شویم.

با این روش یک کانکس شکیل و درخور مدیران پروژه ساخته نمی شود. از این رو از این کانکس در ابعاد مختلف برای کاربری های مورد نیاز در پروژه خود استفاده می کنند.

انواع کانکس کارگاهی

این کانکس دارای انواع بسیاری است. که کاربری های متفاوتی نیز دارد. در واقع یک کانکس نگهبانی یا کانکس سرویس بهداشتی نیز می تواند در دسته کارگاهی قرار گیرد. چرا که در یک پروژه به آنها نیز نیازمند خواهیم بود. اما ما کاربری های مختلف مانند کانکس نگهبانی یا کانکس اداری را در بخش های جداگانه تشریح کرده و کاملا مورد برسی قرار دادیم. که برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد آنها بهتر است به بخش تخصصی هرکدام مراجعه فرمایید. در اینجا منظور ما کانکس هایی است که توجه به کارایی و اقتصادی بودن در آنها در درجه اول قرار دارند. و بیشتر دوام و ماندگاری و کاهش هزینه ها مد نظر قرار دارد. تا زیبایی و طراحی اختصاصی.

در نوع کانکس فروشگاهی یا کانکس فست فود توجه به مسائل بهداشتی، زیبایی نما، امنیت سازه در هنگام شب و نورپردازی از اهمیت ویژه ای برخوردار است. اما در این کانکس جهت کاهش هزینه های اولیه تجهیز کارگاه قیمت پایین و کارآمدی در درجه اول اهمیت قرار دارد.

از این رو در این مطلب این نوع سازه ها را به دو دسته اصلی تقسیم کرده ایم. که یکی از آنها با نام کانکس کارگاهی سنگین، مختص پروژه های طولانی مدت و دارای کیفیت بالایی است. و سالیان سال می توان از آنها استفاده کرد نامگذاری کرده ایم. و دیگری کانکس کارگاهی سبک، که مختص کارگاه های کوتاه مدت بوده و در ساخت آن توجه به کاهش قیمت در درجه اول قرار داشته. و در ساخت آن نیز از مصالح سبک تر یا به عبارتی با مقاومت و ضخامت کمتر استفاده شده. تا بتوان این کاهش هزینه ها را میسر نمود.

مزایای کانکس کارگاهی

استفاده از این کانکس برای تجهیز و حتی برچیدن کارگاه های عمرانی دارای مزایای زیادی بوده که باعث شده است. که بعنوان عضوی ثابت در هر عملیات ساختمانی باشند. 

سرعت در تجهیز: به علت پیش ساخته بودن سرعت تجهیز کارگاه با کانکس بسیار بالاتر است. بخصوص در فصول سرد سال که عملیات بنایی به کندی پیش می رود.

قابلیت جابجایی: در هنگام پیش برد پروژه ممکن است بارها مجبور به تغییر مکان سازه های موقت و دفاتر مهندسین کارگاه شویم. که این کار فقط با استفاده از سازه های پیش ساخته مقدور می باشد.

کاهش هزینه ها: سرعت در تجهیز کارگاه و کاهش هزینه های دستمزد برای ساخت سازه های سنتی و هم قابلیت فروش در اتمام پروژه، بعنوان دست دوم، باعث می شود استفاده از کانکس کارگاهی از هر لحاظ برای کارفرما یا پیمانکار عمرانی مقرون به صرفه باشد.

جلوگیری از اتلاف انرژی : به علت استفاده از عایق بندی اصولی و استاندارد در جداره های سازه های پیش ساخته تا حد زیادی از اتلاف انرژی جلوگیری می شود.

زیبایی و کار آیی: سازه های موقتی که با مصالح بنایی معمولا ساخته می شود. فاقد هرگونه تجهیزات و تزئینات است. که در برخی موارد اصلا در حد استفاده به عنوان دفتر مهندسین پروژه و یا میهمانان و ناظرین نیست. در حالی که کانکس های پیش ساخته معمولا از زیبایی بسیار زیادی در این مورد برخوردار می باشند.

قابلیت ضد زلزله بودن: مقاومت آن در برابر زلزله و حوادث طبیعی که باعث می گردد پرسنلی که شب ها در محل کارگاه استراحت می کنند، در امنیت قرار داشته باشند.

می خواهید این کانکس رویایی را سفارش دهید؟

پیشنهاد ما به شما این است که ابتدا طرح، ابعاد و امکانات داخلی و نمای بیرونی کانکس دلخواه خود را در نظر داشته باشید. سپس با کارشناسان فروش ما از طریق واتساپ و یا مستقیما با شماره ۰۹۱۲۱۸۸۶۸۹۶ تماس حاصل فرمایید. 

برای مشاهده لیست قیمت کانکس کلیک کنید.

برای ثبت پیش فاکتور کانکس کلیک کنید.

پست مرتبط

رنگ کانکس

رنگ کانکس

رنگ کانکس رنگ کانکس از عوامل تاثیر گذار در بهبود عملکرد یک کانکس تولیدی کانکس…ادامه مطلب
مشاوره رایگان

Enter your keyword