کانکس پلیس

کانکس پلیس کانکس پلیس کانکس پلیس کانکس پلیس

کانکس پلیس

کانکس پلیس

کانکس پلیس یکی از محصولات کانکس ساز جهت استقرار نیروهای پلیس برای برقراری نظم و امنیت محله می باشد. در بعضی مناطق یک اداره پلیس یا کلانتری محدوده زیادی را باید تحت پوشش خود قرار دهد. که گاهی اوقات فاصله بین ساختمان کلانتری و محله های تحت پوشش آن زیاد شده و در بعضی مواقع باعث کندی در اقدام به موقع پلیس می گردد. از این رو کلانتری ها برای سرعت بخشیدن به عملیات پلیس و حضور به موقع در صحنه اقدام به استقرار کانکس پلیس در محله های تحت پوشش خود می کنند. که تا حد زیادی این طرح موفق و باعث بهبود خدمات پلیس گشته است.

انواع کانکس پلیس

کیوسک های ویژه استقرار نیروهای پلیس به دو حالت کلی ساخته می شوند. که یکی از آنها بصورت ثابت و مانند یک کانکس بوده که معمولا دارای اتاق ها و بخش های متعددی است. و دیگری حالت چرخ دار و متحرک دارد. که برای استقرار موقت در مکان های مختلف بکار رفته و معمولا راهداری ها از آن استفاده می کنند. تا در ساعات مختلف طول مسیر را تحت نظر داشته باشند. در ادامه هر دو حالت بصورت جداگانه تشریح شده است.

کانکس پلیس ثابت

در مناطق مسکونی و معمولا در تقاطع ها نقاطی وجود دارد. که در آن یک کانکس پلیس بصورت ثابت قرار می دهند. این سازه ها معمولا دارای ابعاد ۶*۳ متر که در مجموع ۱۸ متر مربع می شود بوده. و گاها تا ۱۲*۳ یعنی ۳۶ متر مربع نیز بنا به نیاز ممکن است باشد. در طراحی و ساخت آنها معمولا دو اتاق مجزا برای بخش اداری و یک اتاق کوچک برای استراحت پرسنل شیفت قرار می دهند. همچنین مجهز به آبدارخانه و سرویس بهداشتی نیز می باشد. بدنه و رنگ این سازه می بایست مطابق رنگ سازمانی اداره مورد نظر انتخاب و نحوه قرار گیری پنجره ها و بازشو ها باید به گونه ای باشد. که شخص نگهبان که درون سازه قرار می گیرد. دید مناسبی به محیط اطراف داشته باشد.

کانکس پلیس سیار

نوع سیار کانکس پلیس بیشتر برای استفاده پلیس راه و اداره راهنمایی و رانندگی است. که برای مستقر کردن ایستگاه های کنترل جاده ای بخصوص در ایام پر سفر مانند تعطیلات عید از آن استفاده می کنند. این نوع کانکس سیار معمولا دارای ابعاد کوچکتری است. و دو نوع سانی ساده و یا کاروان تجهیز شده دارد. که نوع ساده فقط دو اتاق داشته که یکی برای پست نگهبان و دیگری برای پست استراحت پرسنل کشیک می باشد. اما نوع کاروان پلیس دارای تجهیزاتی مانند سرویس بهداشتی، آبدارخانه، مخزن آب و اتاق استراحت می باشد.

نصب

محل نصب کانکس پلیس می بایست از قبل کارشناسی شود. تا بهترین محل با سریع ترین دسترسی به خیابان های اصلی و شاخه های فرعی باشد. تا در هنگام وقوع حوادث در کمترین زمان اقدامات لازم صورت گرفته و عملکرد پلیس پیش گیرانه باشد.

در هنگام تعیین محل مناسب برای قرار دادن این سازه به محل پارک ماشین کلانتری نیز باید توجه نمود. و مکان مورد نظر طوری انتخاب شود. که تداخلی برای عبور عابرین و وسایل نقلیه ایجاد ننماید.

رنگ و طرح کانکس پلیس می بایست به گونه ای باشد. که معرف فعالیت آن بوده و شخص با یک نگاه در اولین نظر متوجه آن گردد. و از انتخاب رنگ و طرح های نا متعارف پرهیز گردد. همچنین نوع و ابعاد سازه باید به گونه ای باشد. که اگر با توجه به شرایط تصمیم به جابجایی آن گرفته شد. به راحتی این امر امکان پذیر باشد. و بتوان آن را از تقاطعی به تقاطع دیگر یا از محله ای به محل دیگر نقل مکان داد.

می خواهید این کانکس رویایی را سفارش دهید؟

پیشنهاد ما به شما این است که ابتدا طرح، ابعاد و امکانات داخلی و نمای بیرونی کانکس دلخواه خود را در نظر داشته باشید. سپس با کارشناسان فروش ما از طریق واتساپ و یا مستقیما با شماره 09121886896 تماس حاصل فرمایید. 

پست مرتبط

رنگ کانکس

رنگ کانکس

رنگ کانکس رنگ کانکس از عوامل تاثیر گذار در بهبود عملکرد یک کانکس تولیدی کانکس…ادامه مطلب
مشاوره رایگان

Enter your keyword