کانکس پست برق

کانکس پست برق

کانکس پست برق

کانکس پست برق

کانکس پست برق سازه ای پیش ساخته در ابعاد معمولا کوچک و یکی از محصولات کانکس ساز برای اداره جات برق، تلفن و تاسیسات الکتریکی می باشد. دلیل نام گذاری آن به این اسم استفاده های اولیه آن برای پست برق می باشد. اما امروزه کاربری های مخابراتی و نیروگاهی نیز به آن اضافه شده است. دلیل اصلی استفاده از کانکس پست برق قرار دادن تجهیزات و دستگاه هایی که به رطوبت و گرد غبار حساس بوده است. و همچنین عملکرد آنها برای عموم خطر آفرین بوده می باشد. حال این خطر می تواند قدرت زیاد برق و یا امواج و فرکانس های ناشی از ترانس های افزاینده ولتاژ برق باشد. یا آسیب هایی که از طریق محیط ممکن است به تجهیزات وارد شود. برای جلوگیری از این منظور دستگاه ها و یا ترانس ها را درون یک کانکس پست برق قرار داده تا از این خطرات و آسیب ها محفوظ بماند.

اصول ساخت کانکس پست برق

  • این سازه باید در برابر آب و گرد و غبار کاملا ایزوله باشد. تا به دستگاه و تجهیزاتی که درون آن نصب گردیده آسیبی وارد نشود. 
  • در برخی موارد برای خنک کردن دستگاه نیز یک کولر گازی بر روی آن نصب می شود. تا دمای فضای داخلی را کنترل و مانع از گرم شدن بیش از حد دستگاه شود.
  • بهترین سازه برای این نوع کانکس، کانکس ساندویچ پانل می باشد. که هم عایق بسیار خوبی برای سرما و گرا می باشد. هم کاملا متریال ها همگن است. که مانع از نفوذ گرد و غبار به فضای داخلی می گردد.
  • اگر نیاز به هواکش برای تهویه فضای داخل باشد. می بایست حتما از دمپر های فیلتر دار در این نوع سازه استفاده شود.
  • همچنین پیشنهاد می شود درب نیز از نوع ساندویچ پانل با یراق و چهارچوب های مخصوص ضد گرد و غبار استفاده شود.

ابعاد کانکس پست برق

  • ابعاد کانکس پست برق با توجه به ابعاد ترانس یا تجهیزاتی که در آن نصب می شود متفاوت است. و کاملا به نکات فنی و یا دسترسی های مورد نیاز دستگاه وابسته است. بطور مثال بعضی دستگاه ها باید طوری نصب شود که تکنسین توان دسترسی به دور تا دور دستگاه را باید جهت تعمیر و یا تغییر داشته باشد. و نوعی دیگر نیاز نیاز به دسترسی از خارج سازه دارند. که می بایست درجه ای در بدنه آن ایجاد کرد. که به وسیله آن بتوان به آن بخش دسترسی داشت.
  • این کانکس به علت کاربری آن حتما باید کف آن از نوع تخته باشد. تا در هنگام خرابی و یا اتصال دستگاه حادثه آفرین نباشد. و البته اینکه حتما می بایست مجهز به سیستم ارت و فیوز های محافظتی با دقت بالا باشند. که به موقع در هنگام اتصال کوتاه وارد عمل شود. و جریان را قطع نمایند.
  • توجه به نکات ایمنی در کانکس پست برق بسیار مهم است. و باید حتما تجهیزات ایمنی توسط ناظری متخصص و با تجربه برسی گردد.

می خواهید این کانکس رویایی را سفارش دهید؟

پیشنهاد ما به شما این است که ابتدا طرح، ابعاد و امکانات داخلی و نمای بیرونی کانکس دلخواه خود را در نظر داشته باشید. سپس با کارشناسان فروش ما از طریق واتساپ و یا مستقیما با شماره 09121886896 تماس حاصل فرمایید. 

مطالعه کنید:

مشاوره رایگان

Enter your keyword