کانکس پست برق

کانکس پست برق

کانکس پست برق

کانکس پست برق

کانکس پست برق سازه ای پیش ساخته در ابعاد معمولا کوچک و یکی از محصولات کانکس ساز برای اداره جات برق، تلفن و تاسیسات الکتریکی می باشد. دلیل نام گذاری آن به این اسم استفاده های اولیه آن برای پست برق می باشد. اما امروزه کاربری های مخابراتی و نیروگاهی نیز به آن اضافه شده است. دلیل اصلی استفاده از کانکس پست برق قرار دادن تجهیزات و دستگاه هایی که به رطوبت و گرد غبار حساس بوده است. و همچنین عملکرد آنها برای عموم خطر آفرین بوده می باشد. حال این خطر می تواند قدرت زیاد برق و یا امواج و فرکانس های ناشی از ترانس های افزاینده ولتاژ برق باشد. یا آسیب هایی که از طریق محیط ممکن است به تجهیزات وارد شود. برای جلوگیری از این منظور دستگاه ها و یا ترانس ها را درون یک کانکس پست برق قرار داده تا از این خطرات و آسیب ها محفوظ بماند.

اصول ساخت کانکس پست برق

  • این سازه باید در برابر آب و گرد و غبار کاملا ایزوله باشد. تا به دستگاه و تجهیزاتی که درون آن نصب گردیده آسیبی وارد نشود. 
  • در برخی موارد برای خنک کردن دستگاه نیز یک کولر گازی بر روی آن نصب می شود. تا دمای فضای داخلی را کنترل و مانع از گرم شدن بیش از حد دستگاه شود.
  • بهترین سازه برای این نوع کانکس، کانکس ساندویچ پانل می باشد. که هم عایق بسیار خوبی برای سرما و گرا می باشد. هم کاملا متریال ها همگن است. که مانع از نفوذ گرد و غبار به فضای داخلی می گردد.
  • اگر نیاز به هواکش برای تهویه فضای داخل باشد. می بایست حتما از دمپر های فیلتر دار در این نوع سازه استفاده شود.
  • همچنین پیشنهاد می شود درب نیز از نوع ساندویچ پانل با یراق و چهارچوب های مخصوص ضد گرد و غبار استفاده شود.

ابعاد کانکس پست برق

ابعاد کانکس پست برق با توجه به ابعاد ترانس یا تجهیزاتی که در آن نصب می شود متفاوت است. و کاملا به نکات فنی و یا دسترسی های مورد نیاز دستگاه وابسته است. بطور مثال بعضی دستگاه ها باید طوری نصب شود که تکنسین توان دسترسی به دور تا دور دستگاه را باید جهت تعمیر و یا تغییر داشته باشد. و نوعی دیگر نیاز نیاز به دسترسی از خارج سازه دارند. که می بایست درجه ای در بدنه آن ایجاد کرد. که به وسیله آن بتوان به آن بخش دسترسی داشت.

این کانکس به علت کاربری آن حتما باید کف آن از نوع تخته باشد. تا در هنگام خرابی و یا اتصال دستگاه حادثه آفرین نباشد. و البته اینکه حتما می بایست مجهز به سیستم ارت و فیوز های محافظتی با دقت بالا باشند. که به موقع در هنگام اتصال کوتاه وارد عمل شود. و جریان را قطع نمایند.

توجه به نکات ایمنی در کانکس پست برق بسیار مهم است. و باید حتما تجهیزات ایمنی توسط ناظری متخصص و با تجربه برسی گردد.

می خواهید این کانکس رویایی را سفارش دهید؟

پیشنهاد ما به شما این است که ابتدا طرح، ابعاد و امکانات داخلی و نمای بیرونی کانکس دلخواه خود را در نظر داشته باشید. سپس با کارشناسان فروش ما از طریق واتساپ و یا مستقیما با شماره 09121886896 تماس حاصل فرمایید. 

مطالعه کنید:

تاسیسات کانکس

کانکس اتاق تمیز

کانکس حفاری

پست مرتبط

رنگ کانکس

رنگ کانکس

رنگ کانکس رنگ کانکس از عوامل تاثیر گذار در بهبود عملکرد یک کانکس تولیدی کانکس…ادامه مطلب
مشاوره رایگان

Enter your keyword