کانکس پانلی

کانکس پانلی کانکس پانلی کانکس پانلی کانکس پانلی کانکس پانلی کانکس پانلی

کانکس پانلی

کانکس پانلی

کانکس پانلی محصولی دیگر از کانکس ساز می باشد. حال وقت آن است با ساندویچ پانل شما را آشنا کنیم. این محصول پر طرفدار در دنیا که انقلابی عظیم در صنعت ساختمان سازی بپا کرد. ساندویچ پنل یا پنل کامپوزیت آلومینیوم و مصالح کامپوزیتی آلومینیومی از ترکیبات سبک و مرکبی تشکیل شده‌ است. از دو طرف به دو لایه محدود شده‌ است. و در میان آن یک لایه عایق قرار دارد. همانند یک ساندویچ همبرگر که نان آن همبرگر را از دو طرف پوشانده‌ است. این عایق نرم و انعطاف‌پذیر است. ساندویچ پانل‌ها از موادی مانند پلی اورتان، XPS، پلی استایلن، پشم سنگ و پشم شیشه تولید می‌شوند.

ساندویچ پانل بیشتر در چه جاهایی استفاده می گردد؟

 • در انواع سردخانه‌ها و صنایع برودتی، دفاتر کارگاهی، درمانگاه صحرایی سرویس بهداشتی، نمازخانه و محیط آموزشی، تعمیرگاه سیار، پست نگهبانی، ویلاهای یک و دو طبقه.
 • واحدهای امدادی در زمان‌های بحرانی مانند زلزله ساخت انواع سوله، دیوار و سقف سالن‌های تولید، ساختمان‌های اداری و هتل‌ها، کانکس، کانتینرها کاربرد ساندویچ پانل در مخازن چند جداره، پوشش سوله انبارها، خانه‌ها و ویلاهای، ساندویچ پانل در صنایع، پوشش سوله، باشگاه و سردخانه.
 • واحدهای امدادی در زمان‌های بحرانی مانند زلزله ساخت انواع سوله، مسکونی، انبار غلات، مدارس و درمانگاه‌های سیار، سردخانه گوشت و لبنیات، خانه‌های سیار و کاروان ها، استخرهای سرپوشیده.
 • سالن‌های ورزشی، دیوار و سقف ساختمان‌های صنعتی، دیوار و سقف کاذب و دیوار تقسیم داخلی و اتاق‌های اداری در کارخانه‌ها می‌باشد.

چرا ساندویچ پانل؟

 • عایق بسیار قوی انرژی
 • سبک بودن در مقایسه با سایر مصالح
 • قیمت تمام شده بسیار پایین نسبت به مصالح سنتی
 • قابل شستشو بودن
 • نصب و اجرای آسان و سریع
 • رنگ‌ بندی‌های متنوع
 • عایق صوتی مناسب
 • مقاومت زیاد در برابر نیروهای برشی ناشی از زلزله
 • افزایش عمر مفید سازه
 • قابلیت انعطاف‌پذیری زیاد جهت استفاده در طرح‌های خاص
 • مقاومت بالا در برابر حلالها و عدم خورندگی در محیط‌های بازی و اسیدی

انواع ساندویچ پانل

ساندویچ پانل پلی یورتان: برای عایق بندی از فوم پلی یورتان که در دو نوع تولید می‌گردد. نوع اول PIR نامیده می‌شود. که از ترکیب پلی یول و ایزو سیا نورات تولید می‌شود. نوع دوم PUR نام دارد. که از ترکیب پلی یول و ایزو سیانات تولید می‌گردد. و در هر دو روش برای تسریع در ترکیب، حضور کاتالیزور الزامی ست. برای تنظیم دانسیته فوم نیز از گاز B141 استفاده می‌شود. تفاوت این دو نوع در ضد حریق بودن ساندویچ پانل PIR است. عایق حرارتی و برودتی، عایق صوت، مقاوم در برابر رطوبت و وزن سبک از مشخصات این نوع ساندویچ پانل می‌باشد.

ساندویچ پانل اکس پی اس: عایق جدیدی به نام اکس پی اس استفاده شده است. که به دلیل تجزیه پذیر بودن و عدم وجود هرگونه آلاینده‌های محیط زیست به فوم سبز موسوم شده‌ است. این فوم مانند پلی یورتان از دانسیته ۲±۴۰ برخوردار است. چسبندگی آن به ورق ماننده پلی یورتان می‌باشد. در نتیجه تمام خواص فیزیکی و مزایای پلی یورتان را در خود حفظ کردهاست. ولی آلاینده‌های قبلی ماننده گازهای B141 و R12 و R22 که از جمله گازهای CFC و مخرب لایه ازون هستند حذف شده است. در هنگام تولید گازهای گلخانه‌ای تولید نمی‌شود. در زمان آتش‌سوزی گاز سیانور آزاد نمی شود. این نمونه می‌تواند جایگزین مناسبی برای عایق‌های پلی یورتان باشد. نوع فوم‌ های نسوز اکس پی اس نیز عملکرد بهتری نسبت به ساندویچ پانل PIR پلی یورتان داشته.

ساندویچ پانل پلی استایرن: برای عایق بندی کانکس پانلی از فوم پلی استایرن یا همان یونولیت استفاده می‌گردد. از لحاظ عایق حرارتی در درجه پایین‌تری از پلی یورتان قرار می‌گیرد. اما نسبت به آن سبک‌تر است. و قیمت مناسب تری هم دارد. ولی به دلیل دانسیته پایین‌تر عایق بهتری برای صوت می‌باشد.

ساندویچ پانل پشم سنگ: عایق این نوع پانل‌ها الیاف پشم سنگ است. که ضد حریق بودن مهمترین ویژگی این نوع ساندویچ پانل است. لازم به توضیح است که درجه ضد حریق بودن این نوع، از ساندویچ پانل پلی یورتان PIR هم بالاتر می‌باشد.

ساندویچ پانل سقفی چیست؟

پانل سقفی از ضخامت ۲ الی ۲۰ سانتی‌متر، با فوم تزریقی پلی یورتان سخت (دانسیته ۲±۴۰)، اکس پی اس سخت (دانسیته ۲±۴۰)، پلی استایرن (دانسیته ۲±۲۰) یا پشم سنگ (دانسیته ۲±۱۲۰)تولید می‌شود. این پانل مقاوم در برابر رشد گیاهان و قارچها و دارای ضرساندویچ پانل دیواری.

ساندویچ پانل دیواری چیست؟

ساندویچ پانل دیواری نوعی از مصالح ساختمانی که از دو لایه ورق که مابین آن‌ها از فوم‌های پلی یورتان، اکس پی اس، پلی استایرن یا پشم سنگ پر کرده‌اند. و جهت پوشش دیوار بکار می‌رود. را ساندویچ پانل دیواری می‌نامند. پانل دیواری برای پوشش دیواره‌های فضاهای صنعتی، سردخانه‌ها، کانکس پانلی، ساختمان‌های پیش ساخته و… به کار می‌رود. این پانل دارای عرض مفید ۱/۱۴ متر یا ۱ و گستره ضخامت از ۲ تا ۲۰ سانتی‌متر است. که هدایت حرارتی پایین می‌باشد. عرض اولیه پانل سقفی ۱/۰۸ متر می‌باشد.

ضخامت ساندویچ پانل

 • پانل‌ها در ضخامت ۲ الی ۲۵ سانتی‌متر و بر حسب سفارش
 • ساندویچ پانل‌ها متشکل از ۵ لایه تشکیل 
 • لایه محافظ درونی و بیرونی 
 • دو لایه چسب مخصوص جهت اتصال لایه‌های محافظ بیرونی و عایل میانی 
 • فوم داخل ساندویچ پانل‌ها از جنس فوم ۱- پلی اورتان (PU) با دانسیته ۲+۴۰ کیلوگرم بر متر مکعب
 •  اکس پی اس (XPS) با دانسیته ۲+۴۰ کیلوگرم بر متر مکعب
 • پلی استایرن (EPS) با دانسیته ۲+۲۰ کیلوگرم بر متر مکعب
 • پشم سنگ (RW) با دانسیته ۲+۱۲۰ کیلوگرم بر متر مکعب 

فوم‌های ساندویچ پانل

پلی اورتان (PU) با دانسیته ۲+۴۰ کیلوگرم بر متر مکعب، فوم سبکی است که از ترکیب پلی یول و ایزو سیانات در شرایط خاص و در حضور کاتالیزور تولید می‌شود. پلی اورتان نوعی فوم است. که در آن بیشتر خلل و فرج بسته شده و می‌توان از آن به عنوان عایق حرارتی استفاده کرد. پلی اورتان در هر دانسیته مورد نیاز قابل تولید است. حداکثر دمای عملکرد پلی اورتان ۷۰ الی ۸۰ درجه سانتی گراد است. پلی اورتان در دمای بالاتر از ۱۰۰ الی ۱۱۰ درجه تجزیه می‌شود.

اکس پی اس (XPS) با دانسیته ۲+۴۰ کیلوگرم بر متر مکعب که موسوم به فوم سبز می‌باشد. به روش اکسترود فوم تولید می‌شود. و آلاینده‌های قبلی را حذف نموده. و از امنیت بیشتری در هنگام آتش‌سوزی برخودار است. این فوم در هر ضخامتی قابل تولید است. و مزیت آن نسبت به پلی یورتان امکان تولید حداقل سفارش یک متر می‌باشد. در پلی یورتان به دلیل سیستم یکپارچه تزریقی امکان تولید متراژ کم برای تولیدکننده‌ها یک محدودکننده به‌ شمار می‌رود. ولی در اکس پی اس این محدودیت نیز برطرف شده بعلاوه نسبت به عایق‌های دیگر از طول عمر بالاتری برخوردار است. و بر اثر گذر زمان تجزیه نمی‌شود.

لی استایرن (EPS) با دانسیته ۲+۲۰ کیلوگرم بر متر مکعب که به روش پخت ذرات پلی استایرن و پرس تحت فشار با بخار آب تولید می‌شود. که روشی مرسوم و شناخته شده می‌باشد. و هیچگونه آلاینده‌های محیطی ندارد. این فوم در دانسیته‌های ۳۰ و ۴۰ و حتی ۶۰ کیلوگرم بر مترمکعب نیز قابل تولید است. که طبق سفارش مشتریان انجام می‌شود. فوم پلی استایرن در دمای ۷ تا ۸۰ درجه تغییر شکل می‌دهد و در دمای بالاتر از ۱۰۰ تا ۱۱۰ از بین می رود.

کانکس پانلی از کیفیت و استقامت بالاتری نسبت به کانکس معمولی با نمای ورق برخوردار هستند. و عملا این نوع کانکس ها  برای اقیلم های سرد و خشک، گرم و خورنده  استفاده می گردند. دلیل اصلی استقبال از این سازه عایق بودن، مستحکم بودن، ضد زلزله بودن و مقاومت بالای آنها در برابر شرایط جوی می باشد.

متریال استفاده شده در کانکس پانلی

نوع اجرای کانکس پانلی با سایر کانکس ها متفاوت است. در این نوع سازه ها در ابتدا اسکلت (structure) با اجرای پروفیل ها در مقاطع ۶۰×۶۰،۷۰×۷۰ ، ۴۰×۸۰ و ۸۰×۸۰ بر اساس نیاز پروژه اجرا می گردد. که تمامی استراکچر با پوشش اپوکسی رنگ آمیزی می شود.

پس از اجرای اسکلت، پانل ها بواسطه ناودانی یو (U) شکل که متناسب با ضخامت پانلها ساخته می شود. را در زاویه ۱۸۰درجه به استراکچر نصب کرده. و سازه فرم می گیرد. لازم بذکر است پانل ها بصورت فاق و زبونه بوده. که در این زاویه بهم جوین یا متصل می گردند.

مشخصات فنی کانکس پانلی

 • شاسی کف کانکس پانلی بصورت دور کلاف با تیر آهن ۱۲ و ۱۴ و ۱۶ و ۱۸، متناسب با متراژ و بار وارده بر کانکس پانلی و پروفیل های رایج و استاندارد در ابعاد ۶۰×۶۰ و ۷۰×۷۰ و ۸۰×۸۰ و ۸۰ × ۴۰٫ . علاوه بر آن چهار قلاب از ناودانی آهنی بر روی شاسی کف جوش داده می شود. تا بتوان کاروان را توسط جرثقیل جابجا نمود.
 • استراکچر فلزی قابهای دیواره ها و سقف از ورق های آهنی خم شده (ناودانی شکل). به ضخامت ۲ میلیمتر با اجرای ضد زنگ و رنگ آمیزی کامل.
 • پوشش دیواره ها از نوع ساندویچ پانلهای دو رو ورق گالوانیزه پیش رنگ کوره ای استاندارد کارخانه، به ضخامت ۵/۰ میلیمتر با عایق تزریقی پلی یورتان با ضخامت ۴،۶،۸ سانتیمتر(بر اساس نیاز مشتری). با دانسیته ۲±۴۰ کیلوگرم در متر مکعب می باشد.
 • پوشش سقف کانکس پانلی از نوع ساندویچ پانل کوهان دار سقفی دو رو، ورق گالوانیزه پیش رنگ کوره ای استاندارد کارخانه. به ضخامت ۵/۰ میلیمتر با عایق تزریقی پلی یورتان با ضخامت ۴،۶، ۸ سانتیمتر(بر اساس نیاز مشتری). با دانسیته ۲±۴۰ کیلوگرم در متر مکعب می باشد.
 • پوشش کف کانکس پانلی از تخته های چند لایه خارجی به ضخامت ۱۸ میلیمتر رزین شده فرلینپلکس مالزی. با پوشش نهایی از کفپوش های PVC طرح پارکت LG ساخت کره.
 • درب ورودی و پنجره ها از نوع U.P.V.C با شیشه دو جداره به ضخامت ۴ میلیمتر با قفل و یراق آلات درجه یک استاندارد ایرانی.

انواع کانکس پانلی

کانکس پانلی بصورت سالن می باشد. و بنا به درخواست مشتری محترم می توان در این سازه سرویس بهداشتی لحاظ کرد. از طرفی می توان به آن آبدارخانه اضافه نمود. یا حتی برای جدا کرد فضای داخلی از پارتیشن از جنس ساندویچ پانل استفاده کرد. و چند اتاق با درب مجزا یا درب داخلی جهت ارتباط فضای ایجاد شده اجرا نمود. این سازه به همراه آبدارخانه، دو اتاقه یا سه اتاقه یا به همراه سرویس و آبدارخانه و دو اتاق می گویند.

سرویس بهداشتی لحاظ شده در کانکس پانلی شامل روشویی درجه یک استاندارد ایرانی و توالت تخت ایرانی درصورت درخواست مشتری توالت فرنگی با لوله کشی های سرد و گرم از نوع PVC و اتصالات و شیر آلات اهرمی درجه یک استاندار ایرانی، همراه با  کف فایبرگلاس به همراه سرامیک که با ملات سیاه و سیمان اجرا می گردد. جای حوله، جای مایع دستشویی، آیینه و هواکش ۲۵×۲۵ درجه یک با برند پارس خزر یا دمنده.

آبدارخانه کانکس پانلی با لوله کشی های سرد و گرم. از نوع PVC و اتصالات و شیر آلات اهرمی درجه یک استاندارد ایرانی. همراه با کابینت تمام MDF بالا و پایین و سینک و آبچکان و هواکش برقی.

می خواهید این کانکس رویایی را سفارش دهید؟

پیشنهاد ما به شما این است که ابتدا طرح، ابعاد و امکانات داخلی و نمای بیرونی کانکس دلخواه خود را در نظر داشته باشید. سپس با کارشناسان فروش ما از طریق واتساپ و یا مستقیما با شماره 09121886896
تماس حاصل فرمایید. 

برای مشاهده لیست قیمت کانکس کلیک کنید.

برای ثبت پیش فاکتور کانکس کلیک کنید.

پست مرتبط

رنگ کانکس

رنگ کانکس

رنگ کانکس رنگ کانکس از عوامل تاثیر گذار در بهبود عملکرد یک کانکس تولیدی کانکس…ادامه مطلب

Enter your keyword