کانکس مهندسی

کانکس مهندسی

کانکس مهندسی

کانکس مهندسی

کانکس مهندسی یکی دیگر از تولیدات کانکس ساز است. این کانکس سازه ای اصولی و استاندارد است که به عنوان دفاتر مهندسین در کمپ های کارگاهی نصب می گردد. در ادامه مطلب با ما همراه باشید تا بیشتر به معنای آن یعنی روند تولید یک سازه اصولی و در به همراه شرحی از امکانات و شرایط آن می پردازیم. کلمه مهندس به شخصی اطلاق می گردد که دارای دانش هندسی است. یا اصطلاح آن کس که هندسه می داند. اما از نظر آکادمیک به متخصص در امور فنی در یک شاخه خاص که دارای تحصیل و تجربه در آن رشته باشد مهندس گفته می شود.

ساخت کانکس مهندسی

هر سازه ای چه از نوع پیش ساخته و چه نوع های دیگر نیازمند یک سری اطلاعات فنی، محاسبات سازه ای و طراحی معماری بوده که باید جز به جز آن چند مرتبه قبل از شروع تولید مورد برسی توسط متخصصین قرار گیرد. ساخت کانکس مهندسی نیز دقیقا به همین ترتیب بوده که باعث می گردد. سازه ها در شرایط مختلف آب و هوایی، در هنگام طوفان های شدید و یا حتی زلزله از خود مقاومت و پایداری مناسبی نشان داده و این مقاومت حاصل دانش مهندسی بکارفته در ساخت کانکس بوده که در کنار این مقاومت ظرافت طراحی و ذوق هنری نیز به آن تزریق گردیده است. که محاصل این فرآیند یک سازه مناسب از هر لحاظ و کارآمد خواهد بود.

مراحل تولید کانکس مهندسی

در هنگام تولید کانکس مهندسی دو روش کلی وجود دارد. یکی این که در ابتدا تعریف مسئله و تمامی مراحل بعدی تلاشی در جهت پیش برد کار از گام یک به مرحله 10 می باشد. که این روش در اکثر نقاط جهان برای تولید یک محصول یا بنا نهادن یک سازه بکار می رود. از مزایای این روش قابل پیش بینی بودن و صرف هزینه های کمتر چه از لحاظ مالی و چه از نظر صرفه جویی در زمان است.

اما در برخی موارد نیز بر عکس این روش عمل کرده که به مهندسی معکوس در مراحل ساخت کانکس شهرت داشته که ما به دلیل اینکه یک فرم یا سازه ای که در ذهن خود آن را پرونداه ایم را می خواهیم به همانگونه اجرا کنیم. اینجا هنوز اطلاعات فنی و نحوه اجرای کار مشخص نبوده و انگار مخالف روش قبلی از مرحله 10 به مرحله 1 می بایست حرکت کنیم. خلاقیت و نوآوری در کنار ساختار شکنی و خلق یک کانکس جدید نسبت به نمونه های پیشین از مزایای این روش است. که از معایب آن نیز می توان به دشواری های بوجود آمده در تولید اولین نمونه، صرف زمان برای تحقیقات و یا ساخت دیتیل های اختصاصی زمانبر اشاره کرد.

مهندسی کانکس

اینکه آیا ما رشته یا شاخه تخصصی بنام مهندسی کانکس داشته باشیم. نبوده و در واقع این تخصص یک علم میان رشته ای محسوب می گردد. که ترکیبی از چند علم فنی و هنر در کنار یکدیگر می باشد. مهندس کانکس شخصی است که سرپرستی تیم تولید را برعهده گرفته است. و خود دارای تحصیلات دانشگاهی در یکی از رشته های معماری یا طراحی صنعتی و دارای اطلاعات فنی درباره مهندسی سازه و روش های ساخت تولید بوده که با داشتن این رزومه کاری توان هماهنگی بین فعالیت های اکیپ کاری خود را در هر مرحله داشته و تولید محصول را از طراحی تا رسیدن به بهره برداری تحت نظارت داشته باشد.

ویژگی های یک کانکس مهندسی

اینکه چه ویژگی های در یک کانکس مهندسی باید به چشم بیاید و فرق آن را با یک سازه غیر مهندسی مشخص کند. نحوه بهربرداری از سازه، اینکه برای هر بخش و موقعیتی تمهیداتی محیا شده باشد تا بهترین روابط کاربری را حاصل کند. زیبایی و خاص بودن، دوام و پایداری سازه در موقعیت های مختلف و در طول سالیان مورد استفاده، کیفیت خوب مصالحی بکار رفته و نحوه صحیح اتصالات سازه ای و جزئیات تزئیناتی و بسیاری از مسائل ریز دیگر که در یک کانکس مهندسی ساز تعبیه می گردد. جز اصلی ترین ویژگی ها و مشخصه های این نوع سازه می باشد.

کاربرد

ممکن است هر سازه پیش ساخته ای به عنوان کانکس مهندسی بکار رود. در واقع هر محصولی که فاقد این مشخصه ها باشد به نوعی غیر استاندارد و با کلی خطا روبرو خواهد بود. اما در اصتلاح سازه هایی که دارای مشخصه هایی که در بالا آورده شد. و کاربرد های دائمی مانند اتاق سرور یا صنایع مهمی مانند پتروشیمی مورد استفاده قرار می گیرند.

به دلیل حساسیت زیاد کار دارای تولیدات تخصصی تری بوده و از آنها به عنوان کاربرد کانکس مهندسی یاد می شود. اما در واقع تمامی سازه های پیش ساخته باید از فیلتر های مهندسی عبور کرده و دارای بهترین شرایط برای کاربری مورد نظر باشند. ممکن است یک بنای بزرگ یا یک کانکس نگهبانی با ابعاد خیلی کوچک باشد، مهم نوع ساخت و کیفت آن بوده نه کمیت یا ابعاد سازه.

کانکس دفتر مهندسی

همانگونه که مهندسان در هر حوضه ای نسبت به انجام و پیش برد کار دارای سخت گیری ها و حساسیت های ویژه خود است. برای دفتر کار یا اتاق جلسات خود نیز همین سخت گیری ها را دارد. که باید دارای ظاهری شکیل و مقاومت سازه ای بالایی باشد. که نسبت به سازه های اسکان کارگاهی یا کانکس های خدماتی و حتی دفاتر دیگر مدیران پروژه متفاوت باشد. و برای بیننده مشخص باشد.

به همین دلیل معمولا کانکس دفتر مهندسی همواره جز بهترین سازه های مستقر در یک مجموعه بوده که محل هدایت و پیش برد مراحل ساخت یک پروژه می باشد. از فضاهای داخلی مهم آن نیز به اتاق نقشه کشی، اتاق جلسات و بخش بایگانی می توان اشاره کرد. که ممکن است در ابعاد هرکدام نسبت به تعداد پرسنل تغییراتی ایجاد شود.

کانکس لوکس مهندسی

در مجموعه های بزرگ در بین مهندسین نیز سلسله مراتب اداری و مدیریتی وجود دارد. که بطور مثال دفتر مهندسین عمران از زمین شناسی و آزمایشات جدا است. و چندین مهندس که در نهایت همه آنها زیر مجموعه بخش مدیریتی بزرگ تر و مهندسین بالا دستی معمار قرار دارند وجود دارد. که دفتر کانکس کارگاهی لوکس مهندسی معمولا برای بخش معماری که مدیریت پروژه را به عهده دارد. و محل ارتباط کل مجموعه با مدیران بالا دستی خارج از محل و سهام داران است بکار می رود.

کانکس ساز با توجه به شناخت و تجربیاتی که خود در اجرای عملیات های عمرانی و مدیریت پروژه دارد. نمونه هایی از کانکس لوکس مهندسی را که بیشترین بهره وری در کنار زیبایی و مقاومت را دارد. و بگونه ای طراحی و ساخته شده اند. که جوابگوی اکثر نیاز های مهندسین پروژه ها باشند. را طراحی و تولید نموده است. که در کمترین زمان می توان آن را تهیه و در محل کارگاه نصب نمود.

خلاصه مطلب

بهترین نوع سازه پیش ساخته کانکس مهندسی است. که اصول و استانداردهای طراحی و ساخت در آن رعایت شده باشد. و باید تحقیقات در جهت توسعه این صنعت، همواره بروزرسانی گردد. و همگام با دانش و آخرین فناوری های بوجود آمده در این حوضه صورت پذیرد. نبود علم و دانش مهندسی در ساخت این سازه ها موجب نا مرغوبی و بی کیفیتی محصول نهایی گردیده است. که در هنگام استفاده با مشکلات و دشواری های بسیاری برای استفاده کننده همراه خواهد بود.

می خواهید این کانکس رویایی را سفارش دهید؟

پیشنهاد ما به شما این است که ابتدا طرح، ابعاد و امکانات داخلی و نمای بیرونی کانکس دلخواه خود را در نظر داشته باشید. سپس با کارشناسان فروش کانکس ساز از طریق واتساپ و یا مستقیما با شماره 09121886896 تماس حاصل فرمایید. 
برای مشاهده لیست قیمت کانکس کلیک کنید.
برای ثبت پیش فاکتور کانکس کلیک کنید.

مطالعه کنید:

کاربرد کانکس

کانکس اداری 40 متری

کانکس اداری سایدینگ

کانکس اداری کامپوزیت

کانکس اداری پانلی

پست مرتبط

رنگ کانکس

رنگ کانکس

رنگ کانکس رنگ کانکس از عوامل تاثیر گذار در بهبود عملکرد یک کانکس تولیدی کانکس…ادامه مطلب
مشاوره رایگان

Enter your keyword