کانکس فایبرگلاس

کانکس فایبرگلاس کانکس فایبرگلاس کانکس فایبرگلاس کانکس فایبرگلاس کانکس فایبرگلاس کانکس فایبرگلاس

کانکس فایبرگلاس

کانکس فایبرگلاس

کانکس فایبرگلاس یکی از محصولات کانکس ساز است. این نوع کانکس از مواد شیمیایی با قابلیت فرم پذیر ساخته می شود. برای ساخت این کانکس ابتدا باید طرح و نقشه ها به همراه اندازه قسمت های مختلف مشخص گردد. و شروع به ساخت قالب نماییم. در این روش ابتدا قالب اصلی که ممکن است کمی هزینه بردار و زمان بر باشد ساخته می شود. اما در نهایت از روی همان قالب تعداد زیادی سازه تولید می گردد. و هزینه قالب یک بار برای همیشه خواهد بود. استفاده از کیوسک های فایبرگلاس گاها برای کانکس نگهبانی و یا کانکس فروشگاهی مورد استفاده قرار می گیرد. و کمتر ممکن است برای کاربری هایی نظیر کانکس مسکونی یا کانکس اداری به سراغ این روش بیاییم. و دلیل آن نیز دردسر های ساخت و هزینه های اولیه بالا است. که اگر فرم یا شکل خیلی خاصی مدنظر نیست. بهتر است از روش های ساخت دیگر مانند کانکس پانلی یا کانکس سایدینگ برای سازه خود استفاده کنید.

ویژگی های کانکس فایبرگلاس

اولین ویژگی این کانکس شکل پذیری آن در هنگام تولید می باشد. و اینکه امکان آثاری با اشکال مختلف که با تکنیک های دیگر تولید کانکس امکان پذیر و یا مقرون به صرفه نیستند، را امکان پذیر می کند. بطور مثال شما با این روش به راحتی می توانید یک کانکس به شکل فنجان قهوه خوری برای کاربری کافی شاپ تولید نمایید. که اگر بخواهید با روش های دیگر این کار را انجام دهید. تولید آن غیر ممکن بنظر می رسد. و یا اگر بخواهیم از کانکس فایبرگلاس صرفه نظر کنیم. و روش های نوینی برای ساخت کانکس فنجان شکل انتخاب کنیم. احتمالا چندین برابر هزینه های تولید افزایش خواهد یافت. و احتمال اینکه به نتیجه قابل قبولی نیز دست یابیم خیلی کم است.

ویژگی دوم این کانکس وزن کم آن می باشد. که حدود یک چهارم یک کانکس کارگاهی معمولی و حتی کمتر نیز می باشد. اگر سازه قرار است در محلی نسب گردد. که امکان بارگذاری وزن زیادی روی سطح نیست. و یا میزان بار مجاز و مقاومت ستون ها کمتر از وزن یک کانکس معمولی است. بهتر است سراغ کانکس فایبرگلاس برویم تا وزن بار سازه کاهش چشم گیری یابد.

معایب

همانگونه که سبک بودن کانکس یکی از مزایای این سازه محسوب می شد. جز معایب آن نیز بشمار می رود. زیرا وزن کم کانکس فایبرگلاس در هنگام باد و طوفان حتمان نیاز به مهار بندی و یا اتصال سازه از چند نقطه به یک کانکس پایدار در نزدیکی خود دارد. برای رفع این مشکل بهتر است پایه های آهنی برای آن در نظر گرفته شود. تا به صفحه های فلزی که روی آن قرار می گیرد پیچ یا جوش شود.

از دیگر معایب کانکس فایبرگلاس می توان به استقامت پایین در برابر ضربه های نقطه ای، مانند برخورد مستقیم ضربه چکش یا پتک با آن اشاره کرد. بدنه این کانکس از ترکیب فرآورده های نفتی با پشم شیشه تشکیل شده است. که مقاومت قابل قبول و استحکام مناسبی دارد. اما همانگونه که گفته شد، در برابر ضربه های نقطه ای آسیب پذیر است. اما از طرفی این شکستگی ها با مواد مخصوص خود قابل ترمیم می باشد.

می خواهید این کانکس رویایی را سفارش دهید؟

پیشنهاد ما به شما این است که ابتدا طرح، ابعاد و امکانات داخلی و نمای بیرونی کانکس دلخواه خود را در نظر داشته باشید. سپس با کارشناسان فروش ما از طریق واتساپ و یا مستقیما با شماره 09121886896

تماس حاصل فرمایید. 

پست مرتبط

رنگ کانکس

رنگ کانکس

رنگ کانکس رنگ کانکس از عوامل تاثیر گذار در بهبود عملکرد یک کانکس تولیدی کانکس…ادامه مطلب
مشاوره رایگان

Enter your keyword