کانکس غذا خوری

کانکس غذا خوری کانکس غذا خوری کانکس غذا خوری کانکس غذا خوری کانکس غذا خوری کانکس غذا خوری

کانکس غذا خوری

کانکس غذا خوری

یکی دیگر از محصولات پر طرفدار کانکس ساز، کانکس غذا خوری می باشد. بخشی از ساعات کاری در هر مجموعه و سازمانی، اختصاص دارد به زمان صرف نهار. و در مجموعه های 24 ساعت زمان صرف شام و صبحانه نیز به آن افزوده می شود. کانکس غذاخوری محلی برای صرف غذای پرسنل و نیروها می باشد. که برای این منظور طراحی گردیده است.

مزایای کانکس غذا خوری

طبق مطالعات بدست آمده، بخش زیادی از زمان نیرو های کار و حتی دانشجویان صرف آماده سازی صرف نهار و جمع نمودن ظروف آن می شد. شرکت ها با احداث سالن های غذاخوری و بنا نهادن آشپزخانه های مرکزی، کانکس غذاخوری تلاش در بهینه سازی زمان کارمندان خود نمودند. چرا که یک مهندس و متخصص ساعات کاری و دستمزدش بسیار بالاتر از این است. که زمان خود را صرف مهیا نمودن غذا در محل کار خود کند.

در بسیاری از این مجموعه ها با روش های پیش ساخته و بدون نیاز به عملیات بنایی، سالن هایی تحت عنوان کانکس غذاخوری احداث نمودند. در واقع یک سوله بزرگ برای مهیا نمودن غذای مورد نیاز پرسنل است. البته برخی دیگر نیز از ابتدا درون مجموعه خود، پلان آن را دیده و با مصالح بنایی آن را ساخته و به بهره برداری رسانیده اند.

کاربرد کانکس غذا خوری

این سازه ها در انواع مجموعه ها که دارای پرسنلی و یا حتی مراجعه کننده زیادی هستند، کاربرد دارد. مهم ترین آنها شرکت های تولیدی، سازمان ها و اداره جات، دانشگاه ها و بیمارستان ها، پادگان های نظامی، نمایشگاه ها و سالن های اجتماعات همگی جز مواردی هستند. که در آنها یک کانکس غذاخوری تعبیه می گردد. برخی از آنها بصورت اختصاصی برای پرسنل و برخی دیگر بصورت عمومی برای مراجعه کنندگان است. در برخی موارد نیز با توجه به سلسله مراتب سازمانی ممکن است سالن غذا خوری پرسنل از مهندسین و مدیران جدا باشد.

مشخصات فنی

در یک نگاه کلی کانکس غذاخوری همانگونه که از نامش مشخص است. یک سالن بزرگ با سقفی کمی بلندتر از اتاق های اداری است . که در آن میزها و صندلی ها چیده شده و یک کانتر تحویل غذا نیز در آن وجود دارد. قسمت کانتر محل قرار گیری متصدی سالن است. که از طریق یک درب یا دریچه به آشپز خانه اصلی متصل می گردد. غذا از این درب وارد و ظروف غذا های صرف شده نیز از همانجا به دیگ شور خانه منتقل می گردد.

دو نکته اصلی در ساخت و مشخصات فنی

استفاده از مصالح کاملاً بهداشتی، که می توان کف سازی با سرامیک و دیوار های ساندویچ پانلی را در ساخت کانکس غذاخوری پیشنهاد داد.

میزان نورگیری یا همان محل تعبیه پنجره ها می باشد. درب کانکس غذاخوری نیز به علت عمومی بودن این فضا می بایست از نوع دو لنگه بازشو باشد. تا در ساعات پر تردد، تداخلی بین وارد شوندگان و کسانی که قصد خروج از سازه را دارند، پیش نیاید. بهتر است یک کانکس سرویس بهداشتی نیز در کنار سازه جهت شستشوی دستان قبل از صرف غذا تعبیه گردد.

روش ساخت کانکس غذا خوری

کانکس غذاخوری معمولاً بصورت اجرا در محل است. چرا که در اکثر موارد ابعاد آن بزرگ و قابل حمل نیست. در برخی موارد نیز به دلیل الزامات موجود، می توان دو تکه کانکس غذاخوری را نیز تولید و سپس به محل منتقل نمود. که باید حتما قیل از این کار، طول مسیر را بازدید کارشناسانه کرد. تا در موقع حمل کانکس به مشکل برنخوریم. زمان لازم برای اجرای کانکس غذاخوری، با اندازه متوسط حدود ۲۵ تا ۳۰ روز زمان نیاز دارد، تا تمامی بخش و متعلقات آن تجهیز گردد.

می خواهید این کانکس رویایی را سفارش دهید؟

پیشنهاد ما به شما این است که ابتدا طرح، ابعاد و امکانات داخلی و نمای بیرونی کانکس دلخواه خود را در نظر داشته باشید. سپس با کارشناسان فروش ما از طریق واتساپ و یا مستقیما با شماره 09121886896 تماس حاصل فرمایید. 

برای مشاهده لیست قیمت کانکس کلیک کنید.

برای ثبت پیش فاکتور کانکس کلیک کنید.

مطالعه کنید:

کانکس آشپزخانه

 کانکس رستوران

کانکس های نگهبانی

پست مرتبط

رنگ کانکس

رنگ کانکس

رنگ کانکس رنگ کانکس از عوامل تاثیر گذار در بهبود عملکرد یک کانکس تولیدی کانکس…ادامه مطلب
مشاوره رایگان

Enter your keyword