کانکس سردخانه

کانکس سردخانه

کانکس سردخانه

کانکس سردخانه

کانکس سردخانه یکی از محصولات کانکس ساز برای استفاده به عنوان یخچال و سردخانه های صنعتی می باشد.بیشترین کاربرد این نوع سازه برای صنایع گوشت، لبنیات و محصولات کشاورزی مانند میوه می باشد. دمای مورد نیاز هرکدام از این محصولات و نوع سازه آنها از نظر مصالح با یکدیگر متفاوت بوده و می بایست قبل از سفارش نوع محصولی که می خواهد در آن قرار گیرد مشخص شود. زیرا برخی از آنها احتیاج به کسب پروانه از وزارت بهداشت جهت فعالیت را دارند. که مصالح بکار رفته در آنها با سرد خانه میوه و محصولات کشاورزی متفاوت خواهد بود.

کاربرد کانکس سردخانه

كانكس سردخانه بعنوان یخچال یا سردخانه صنعتی برای نگهداری محصولاتی از قبیل گوشت، لبنیات، میوه، گل و گیاه، دارو، مواد شیمیایی، فرآورده‌های خونی و امثالهم استفاده می‌شود. با توجه به اختلاف دمای مورد نیاز نگهداری محصولات مختلف، طراحی كانكس سردخانه می تواند برای دمای بالای صفر یا زیر صفر باشد. به همین دلیل است كه ضخامت دیواره آنها كه وظیفه اصلی حفظ دمای داخل كانكس را بر عهده دارد. حداقل 10 سانتیمتر است.

این دیواره ها از جنس ساندویچ پنل ماموت با فوم پلی اورتان دانسیته بالا و با كیفیت تشكیل شده است. نوع پوشش داخل و بیرون این پانلها از ورق آلوزینگ پیش رنگ می باشد. كه ضمن مقاومت بالا در برابر زنگ زدگی و سایر شرایط محیطی، از نظر بهداشتی نیز مورد تأیید وزارت بهداشت بوده و نگهداری آن از طریق شستشوی دائمی، امكان پذیر و بسیار راحت است.

کف کانکس نیز از ساندویچ پانل با پوشش ورق آلومینیوم است كه می تواند بسته به نظر مشتری آجدار یا ریلی باشد. این كانكس می‌توان هم در فضای باز و هم فضای بسته نصب و استفاده نمود. در این کانکس فضایی برای سیستم تبرید (سرما ساز) در نظر گرفته می‌شود. كه در آن محفظه‌هایی مناسب نگهداری كندانسور و كمپرسور تعبیه شده است. به گونه ای که برای انجام تعمیرات و یا رسیدگی‌های دوره‌ای، به راحتی بتوان به آن دسترسی داشت.

جهت جلوگیری از هدر رفت سرمای داخل و نیز عدم نفوذ هوا یا گرد و غبار به داخل كانكس، در اطراف درب ورودی آن كه از ساندویچ پانل و به صورت کانتینری طراحی شده است. درزگیرهای لاستیکی بسیار مرغوبی نصب می‌شود. برای انتخاب یونیت سرد كننده نیز باید توجه داشت. كه اولاً چه نوع محصولی قرار است. در سردخانه قرار بگیرد. یعنی به عبارت دیگر محدوده دمایی مناسب نگهداری آن محصول چیست. (بالای صفر / زیر صفر) و ثانیاً این سردخانه در چه شهری مورد بهره‌برداری قرار خواهد گرفت. زیرا شهر های مختلف كشور از نظر آب و هوایی (نوسانات دما و رطوبت) تفاوت های بسیار زیادی با هم دارند. كه بر عملكرد یونیت اثر مستقیم دارد.

مشخصات فنی

  • ابعاد: طول (ميليمتر) : 8،000، عرض (ميليمتر) : 3،000 و ارتفاع (ميليمتر) : 2،800 می باشد.
  • ساختار شاسي: اسكيددار از تیرآهن IPE 180 / كلاف دور از ورق خم شده فولادي مخصوص با استحكام بالا با مقطع نبشي (رنگ شاسی و اسكلت از پلی‌اورتان).
  • محل نصب کندانسور: در عرض كانكس / داراي حفاظ فولادی از قوطی / دیواره و درب فنس‌دار / سقف از آلوزینک.
  • ديواره و سقف: ساندويچ پانل مخصوص 10 سانتيمتري دو رو ورق آلوزينك پيشرنگ شده (با 25 ميكرون رنگ كوره اي از رو و 6 ميكرون رنگ پرايمر از زير)‌ با عایق فوم پلی‌اورتان با دانسيته kg/m3 40 / مناسب براي هر شرایط آب و هوایی / محل نصب اواپراتور و قلاب‌هاي گوشت در داخل سقف تقویت شده با ناودانی.
  • كف‌: کف اتاق از ساندویچ پانل به ضخامت 15 سانتيمتري / پوشيده شده با پروفیل آلومینیوم ریل‌دار.
  • درب: دو لنگه از ساندویچ پانل 8 سانتيمتري / آب بندی شده / داراي لولا، چفت و بست مخصوص یخچالی.
  • سيم كشي: سيستم روشنایی داخل سردخانه مدل استاندارد ماموت.
  • يونيت سرماساز: برای دمای بالای صفر (5+ درجه سانتيگراد).
  • شامل: يك عدد کمپرسور 4 اسب / يك عدد اواپراتور NBC 240 C6 / يك عدد کندانسورNUC 240 CT.

ساخت کانکس سردخانه

در مجموع تمام انواع کانکس سردخانه از ساندویچ پانل با ضخامت های متفاوت می باشد. ضخامت متنوع در جداره به دلیل همان کاربری آنها می باشد. و در واقع هرچه ضخامت دیواره ها بیشتر باشد. سازه قابلیت حفظ دمای داخلی بیشتری را خواهد داشت. معمولا ضخامت دیواره ها برای محصولات کشاورزی 4 سانتیمتر، محصولات لبنی و گوشت 6 تا 8 سانتیمتر و برای دارو ها و سرم های پزشکی 10 سانتیمتر می باشد. که این جداره با عایق پلی اورتان بصورت تزریقی با دانسیته 40 پرشده است. و دو طرف آن را ورق گالوانیزه نمره 50 پوشانده است.

البته جداره داخلی برای نگهداری محصولات لبنی و فرآورده های گوشتی باید از نوع استیل باشد تا مورد تائید وزارت بهداشت قرار گرفته و برای آن پروانه کار صادر شود. در این نوع کانکس می بایست فضایی برای قرار گرفتن موتور سردخانه تعبیه گردد. و این قسمت به گونه ای باشد. که برای انجام تعمیرات و یا رسیدگی به موتور سردخانه بتوان به آن دسترسی داشت. درب کانکس نیز باید از نوع ساندویچ پانل و بصورت کانتینری باشد. تا از تبادل حرارتی با فضای خارجی جلوگیری به عمل آید. بهتر است درزگیر های لاستیکی در دور تا دور دربها کار شود تا در هنگام بستن درب تمامی راه های نفوذ هوا یا گرد و غبار به داخل مسدود گردد.

کانکس سردخانه سیار

نوع دیگری نیز از این کانکس ها وجود دارد. که به دلایل خاصی نیاز است که متحرک باشند. البته منظور ما ماشین های یخچالی و سردخانه ای نیست. چرا که نوع آنها متفاوت است. در اینجا کانکس سردخانه سیار موضوع مطلب است. که همان نوع ثابت بر روی محور های چرخدار قرار گرفته تا بتوان آن را با ماشین های کشنده از محلی به محل دیگر جابجا نمود. در چنین شرایطی می بایست به سیستم برق آن توجه کرده و تمهیداتی برای این موضوع در نظر گرفته شود.

طراحی کانکس سردخانه

کانکس ساز در زمینه طراحی و تولید این کانکس اقدام به تحقیقات و برسی های گسترده ای نموده است. و تا کنون تعداد زیادی از این محصول با کاربری های مختلف سردخانه ای را روانه بازار نموده است. بطوری که امروزه نامی شناخته شده در تولید سردخانه های صنعتی و سیار می باشد. در یافت پروانه استاندارد و مجوز های بین الملی برای نگهداری و حمل محصولات یکی از ویژگی های سردخانه کانکس ساز می باشد.

می خواهید این کانکس رویایی را سفارش دهید؟

پیشنهاد ما به شما این است که ابتدا طرح، ابعاد و امکانات داخلی و نمای بیرونی کانکس دلخواه خود را در نظر داشته باشید. سپس با کارشناسان فروش ما از طریق واتساپ و یا مستقیما با شماره ۰۹۱۲۱۸۸۶۸۹۶ تماس حاصل فرمایید. 

پست مرتبط

رنگ کانکس

رنگ کانکس

رنگ کانکس رنگ کانکس از عوامل تاثیر گذار در بهبود عملکرد یک کانکس تولیدی کانکس…ادامه مطلب
مشاوره رایگان

Enter your keyword