کانکس دو اتاقه

کانکس دو اتاقه

کانکس دو اتاقه

کانکس دو اتاقه

کانکس دو اتاقه محصولی دیگر از گروه صنعتی کانکس ساز می باشد. به سازه پیش ساخته ای گفته می شود که توسط یک پارتیشن داخلی به دو قسمت تقسیم شده باشد. امکان دارد این تقسیم از ناحیه میانی باشد. و کانکس را به دو اتاق مساوی تقسیم کند. و یا امکان دارد یکی از اتاق ها بزرگ و دیگری بسیار کوچک باشد. که این امر بستگی به نیاز استفاده کننده سازه دارد. این اتفاق بیشتر برای کانکس اداری و یا کانکس مسکونی یا گاها سازه هایی که بعنوان دفتر فروش هستند باشد. که اتاق دوم محل آبدارخانه و اینگونه کاربری های خدماتی در نظر گرفته شود.

انواع کانکس دو اتاقه

این کانکس دارای انواع مختلفی است. که نمونه های پر کاربرد آن عبارتند از اداری، مسکونی ،مهندسی، مدیریتی که با انواع روش های ساخت از جمله کامپوزیت، سایدینگ، ساده و چوبی قابل اجرا است. که هر خریدار بنا به نیاز خود یکی از آنها را انتخاب می کند. اما عمده تفاوت اصلی همه آنها در تعداد و محل قرار گیری پارتیشن های داخلی و همچنین رابط میان دو اتاق می باشد. 

  • مدیریتی: یا اتاق کنفرانس نیز نامیده می شود. که بخش بزرگ آن به اتاق مدیر و بخش کوچکتر آن فضای اتاق منشی است. مراجعه کنندگان پس از کسب اجازه و هماهنگی در اتاق منشی، به اتاق مدیر عامل مراجعه می کنند. همچنین یک درب مجزا در قسمت عرضی برای تردد مدیر به اتاق بزرگ در آنجا تعبیه شده است. می توان از آن بعنوان اتاق کنفرانس نیز استفاده کرد. که در این صورت پیشنهاد می شود حدالمقدور از حداکثر عرض یعنی بیش از ۳۰۰ سانتیمتر تا ۳۵۰ سانتیمتر در صورت امکان استفاده شود. تا نفرین به راحتی از پشت صندلی ها تردد کنند.
  • اداری: نوع دیگر این کانکس است. که دو بخش اداری کاملا مجزا در آنها مستقر می گردد. که از طریق درب وسط نیز به یکدیگر راه دارند. بیشتر برای استقرار بخشهایی که فعالیت آنها با یکدیگر مرتبط بوده از این نوع کانکس استفاده می شود.
  • اداری 6 متری: معمولا یکی از اتاق ها برای یک فعالیت اداری و اتاق دیگر برای بایگانی اسناد و قفسه های زونکن ها مورد استفاده قرار می گیرد. طول این سازه ۶ متر و عرض آن سه متر است که با عرض ۲/۴۰ متر که استاندارد حمل و نقل است نیز می توان تولید و استفاده نمود.
  • نگهبان: در مواقعی که نیروی حراستی یا نگهبان و یا سرایدار یک مجموعه ای بصورت شبانه روزی در محل حضور دارد. نیاز است تا فضایی برای خواب و استراحت داشته باشد. که از این کانکس برای نگهبان در این مورد استفاده می شود. یکی از اتاق ها جهت دید مناسب نگهبان دارای پنجره های سرتاسری در نظر گرفته شده است. و ابعاد این سازه بنا به سفارش قابل تغییر می باشد.

کاربرد کانکس دو اتاقه

دلیل استفاده از این کانکس در واقع تفکیک نسبی فضای داخلی آن است. به گونه ای که دو واحد کاری هم از یکدیگر تفکیک و هم به نوعی در ارتباط باشند. چرا که ممکن است مراجعین هر بخش و فعالیت هر کارمند موجب ایجاد تداخل و مزاحمت برای کارمند کناری شود. و اگر کمی فعالیت آنها با یکدیگر متفاوت باشد.

دیگر این تداخل مانع تمرکز و فعالیت واحد دیگر می گردد. از این رو با ساخت یا ایجاد یک دیواره داخلی این دو فضا بصورت فیزیکی از یکدیگر جدا می شوند. از نظر نوع کاربرد این کانکس می توان در اکثر زمینه ها مورد استفاده قرار گیرد. به نوعی محدودیتی در این زمینه وجود ندارد. حتی به راحتی در ابتدا می توان ابعاد بزرگتر یا کوچکتر از مثال های بالا برای آنها در نظر گرفت. یا محل قرار گیری درب یا ابعاد پنجره ها را تغییر داد.

قیمت کانکس دو اتاقه

از نظر قیمت این کانکس تفاوت چندانی نسبت به دیگر سازه های سالنی ندارد. و هزینه اندکی بابت پارتیشن داخلی و درب های بیشتر آن نسبت به سازه های ساده و بدون پارتیشن پرداخت می کنید. و قیمت آن با توجه به مشخصات فنی، نوع مصالح و ابعاد سازه توسط کارشناسان کانکس ساز محاسبه و به شما اعلام خواهد شد. که می توانید از طریق تماس تلفی با همکاران ما، مشاوره تخصصی در طول ساعات کاری دریافت نمایید.

مزایای کانکس دو اتاقه

پس از مدتی می توان پارتیشن داخلی را جابجا نمود تا ابعاد اتاق ها عوض شود. در اکثر مواقع این کار شدنی است. چرا که پارتیشن ها از طریق پیچ و مهره نصب شده اند. شما می توانید هر وقت که خواستید آنها را جابجا کنید. یا کلا برچیده و یا با افزودن پارتیشن داخلی کانکس سه اتاقه درست کنید.

فقط در مواردی که سازه دارای عرض زیاد تراز ۳ متر هستند. و یا وزن سازه به علت استفاده از سرامیک زیاد شده باشد. و یا هنگامی که ارتفاع سازه بطور غیر معمولی زیاد باشد. ممکن است مهندس محاسب در ابتدا از ستون های داخل پارتیشن بعنوان عضو عملکردی در استراکچر سازه استفاده کرده باشد. که در این حالت جابجایی پارتیشن داخلی این کانکس منجر به کاهش استحکام سازه می گردد. و برای آن باید به متخصص این کار مراجعه کنید. تا ضمن برچیدن یا جابجایی تمهیدات لازم در جهت تقویت سازه صورت گیرد.

می خواهید این کانکس رویایی را سفارش دهید؟

پیشنهاد ما به شما این است که ابتدا طرح، ابعاد و امکانات داخلی و نمای بیرونی کانکس دلخواه خود را در نظر داشته باشید. سپس با کارشناسان فروش ما از طریق واتساپ و یا مستقیما با شماره ۰۹۱۲۱۸۸۶۸۹۶ تماس حاصل فرمایید. 
مشاوره رایگان

Enter your keyword