کانکس بیمارستان

کانکس بیمارستان کانکس بیمارستان کانکس بیمارستان کانکس بیمارستان کانکس بیمارستان کانکس بیمارستان

کانکس بیمارستان

کانکس بیمارستان

کانکس بیمارستان یکی دیگر از محصولات کانکس ساز می باشد. این نوع کانکس سازه پیش ساخته ای است. که برای اینکه خیلی سریع بتوان یک بنای درمانی احداث کرد بکار می رود. همچنین در برخی مکان هایی که امکان انجام عملیات ساختمانی وجود نداشته باشد. یا جز فوریت های حیاتی منطقه باشد. مانند زمان های بحران از این نوع بنا های بیمارستان پیش ساخته استفاده می کنند. از نظر تنوع این سازه ها گاها بسیار کوچک و در حد یک کیوسک است. که بعضا چرخدار و یا سیار می باشند. گاها بسیار بزرگ و دارای بخش های مختلف با امکانات و تجهیزات فراوانی می باشد.

کانکس بیمارستان صحرایی

استفاده از تکنیک پیش ساختگی برای احداث بیمارستان، منجر به خلق سازه ای بنام کانکس بیمارستان صحرایی گردید. این سازه معمولا دارای ابعاد بزرگ و بخش های مختلف است. اینکه نام آن را اصطلاحا صحرایی می گویند. به این معنی نیست که باید حتما در صحرا نصب شود. بلکه در مکانهایی که نیاز فوریتی به ایجاد ساختمانی جهت امداد رسانی باشد. برای صرفه جویی در زمان ساخت از این روش استفاده می شود. مثلا مناطق جنگی و پشت خط جبهه ها و مناطق سیل و زلزله زده اشاره نمود.

مشخصات فنی

  • ساختار این کانکس از پانل های آماده بوده و استراکچر آن از نوع آهن با اتصالات جوش می باشد.
  • جهت احداث چنین بنایی فقط کافی است یک سکو به عنوان کرسی چینی آماده کرد. سپس سازه را به سرعت بر روی این بستر اجرا نمود.
  • مدت زمان احداث چنین بنایی، بدون در نظر گرفتن راه اندازی تاسیسات و دستگاه ها، حدود 25 روز برای متراژ 200 متر مربع است. که زمان مناسبی بنظر می آید.
  • در رابطه با کانکس بیمارستان صحرایی این نکته را نیز باید عنوان کرد. که چنین بنایی هرگز جایگزین یک بیمارستان تخصصی و مجهز نمی شود. و فقط برای رفع فوریت های مقطعی از آن استفاده می شود. از این رو پس از رفع دوره بحران بهتر است ساختمانی مجهز با روش استاندارد ساختمان سازی در محل ساخته و جایگزین آن گردد.

کانکس بیمارستان سیار

نوعی دیگر از کانکس بیمارستان وجود دارد. که ابعاد آن بسیار کوچکتر از نوع قبلی است. گاها با نام کانکس درمانگاه نیز از آن یاد می شود. که برای درمان سرپایی مورد استفاده قرار می گیرد. این سازه معمولا دارای یک یا دو تخت مریض است. و بخشی نیز در آن برای استقرار پزشک و دستیار پزشک به همراه قسمت برای داروها و تجهیزات مورد نیاز می باشد. محل استفاده از این سازه نیز برای زمان های بحران و فوریتی است.

به علت سیار بودن و یا همان چرخدار بودن آن بسرعت می توان از محلی به محل دیگر آن را انتقال داد. و منطقه وسیع تری را تحت پوشش درمانی به وسیله کانکس بیمارستان سیار قرار داد. البته نوعی از آن نیز بصورت بدون چرخ و ثابت نیز وجود دارد. که به وسیله جرثقیل مانند یک کانتینر جابجا و به سرعت در محل مستقر می شود. گاها از سازه های کمکی مانند کانتینر 40 فوت نیز در کنار آن به عنوان انبار تجهیزات استفاده می شود.

می خواهید این کانکس رویایی را سفارش دهید؟

پیشنهاد ما به شما این است که ابتدا طرح، ابعاد و امکانات داخلی و نمای بیرونی کانکس دلخواه خود را در نظر داشته باشید. سپس با کارشناسان فروش ما از طریق واتساپ و یا مستقیما با شماره 09121886896 تماس حاصل فرمایید. 

پست مرتبط

رنگ کانکس

رنگ کانکس

رنگ کانکس رنگ کانکس از عوامل تاثیر گذار در بهبود عملکرد یک کانکس تولیدی کانکس…ادامه مطلب
مشاوره رایگان

Enter your keyword