کانکس اداری

کانکس اداری کانکس اداری کانکس اداری کانکس اداری کانکس اداری کانکس اداری

کانکس اداری

کانکس اداری

کانکس اداری یکی دیگر از محصولات پر فروش کانکس ساز می باشد. کانکس اداری یا دفتری سازه ای پیش ساخته است که به عنوان دفتر کار یک تیم اداری یا بعضا اتاق مهندسین و مدیران پروژه ها مورد استفاده قرار می گیرد. این سازه دارای پلان های متفاوتی می باشد. هر سازمان یا اداره ای بنا به نیاز خود از آن و تعداد پرسنلی که قرار است در آن مستقر شوند. و همینطور بسته به نوع خدماتی که می خواهند ارائه دهند. طرحی را در نظر می گیرند. که طبیعتا همه آنها با یکدیگر متفاوت است.

کاربرد کانکس اداری

از دیگر مسائلی که در انتخاب نوع آن تاثیر گذار است، محل استفاده آن بوده است. بطور مثال وقتی قرار باشد کانکس بروی پشت بام و در واقع به عنوان یک طبقه به ساختمان اضافه شود. با وقتی که قرار است داخل یک محوطه مورد استفاده قرار گیرد متفاوت است. از همین رو پیشنهاد ما برای انتخاب یک دفتر اداری پیش ساخته متناسب با نیاز شما این است. که کاربری های آن تعریف، نیازها مشخص و ابعاد مورد نیاز یا همان مساحتی که برای این کار در اختیار داریم را تعین کرده. پس از آن اگر در میان نمونه های موجود از محصولات کانکس ساز سازه ای مطابق با نیازمان یافتیم خرید می کنید. در غیر این صورت سفارش طراحی و ساخت یک کانکس اداری اختصاصی را بدهیم. که با ویژگی های مد نظرمان مطابقت داشته باشد.

انواع کانکس اداری

این کانکس دارای تنوع محصول زیادی است. چرا که استفاده هایی که از آن می شود، این را طلب می کند. که ویژگی های خاصی در هرکدام گنجانده شده باشد. بطور مثال برخی از آن بعنوان دفتر فروش یا اتاق جلسات و یا حتی اتاق میهمانان ویژه استفاده کرد. و برخی دیگر فقط به عنوان یک کانکس اداری مستقر در کارگاه ساختمانی برای انجام امور اداری یک کارگاه مورد استفاده قرار می دهند.

از این رو انتظارات این مجموعه ها و نوع استفاده آنها با یکدیگر متفاوت بوده و باعث ایجاد تنوع محصول در این شاخه شده است. در مجموع می توان این کانکس را به دو دسته کلی تقسیم کرد. که هر کدام در جایگاه خود کاربرد دارند.

کانکس اداری لوکس: از این کانکس به عنوان دفاتر مدیریتی یا اتاق انتظار ارباب رجوع، اتاق ملاقات و جلسات مهم و گاها نمایشگاه محصولات یک مجموعه استفاده می کنند. که دارای ظاهری زیبا است. و از آن با نام کانکس لوکس اداری نیز یاد می شود. استفاده از مصالح لوکس در بدنه خارجی و فضای داخلی این کانکس باعث می گردد تا یک دفتر کار شیک و مجهزی را به وسیله آن ایجاد کنیم. اما از طرفی قیمت این کانکس بخاطر استفاده از مصالح لوکس کمی بالا تر از نوع ساده می باشد.

کانکس اداری ساده: در این نوع برعکس نمونه قبلی که اهمیت زیادی به زیبایی و نمای خارجی سازه داده می شد. کاربری و اقتصادی بودن در درجه اهمیت اول قرار دارد. و بنا به نوع نیاز ممکن است از نوع ساندویچ پانل، کارگاهی، سایدینگ، دو طبقه، پلان باز با پارتیشن های تفکیک کننده و یا هر نوع خصوصیت دیگری باشد. که تعداد کارمندان و نحوه فعالیت آنها مشخص کننده این خصوصیات می باشد. و در ساخت آن محدودیتی از این نظر وجود ندارد.

داخل کانکس اداری

فضای داخلی این کانکس باید به گونه ای باشد. که رفت و آمد کارمندان تداخلی در عملکرد یکدیگر ایجاد نکند. همچنین بخشهای مختلف که دارای روابط کاری وابسته ای در فضای داخل این کانکس می باشند. به یکدیگر نزدیک باشند. و اگر در کانکس های مجزا هستند، در صورت امکان دفاتر آنها در مجاورت یکدیگر قرار داشته باشد.

نکته بعدی در ارتباط با داخل این سازه، میزان نور گیری مورد نیاز و یا روشنایی به وسیله چراغ ها می باشد. که باید تامین کننده روشنایی مورد نیاز جهت انجام امور و مکاتبات اداری باشد.

مشخصات فنی

کانکس اداری باید دارای شرایط و امکاناتی منحصر باشد. تا با بقیه کانکس ها متفاوت و جوابگوی نیاز کاربر باشد. از جمله مهمترین آنها به این قرار است.

درب آن باید در ابعادی باشد که جوابگوی رفت و آمد زیاد باشد. و برای بردن میز و صندلی های اداری به داخل آن باشد. همچنین محل قرار گیری درب این کانکس بهتر است در جایی باشد. که بتوان فضای انتظاری برای مراجعه کننده در نظر گرفت. و رفت و آمد ها مزاحمتی برای کارمندان ایجاد نکند. پیشنهاد می شود از درب ضد سرقت یا درب های کشویی با شیشه سکوریت استفاده شود.

کف کانکس باید کاملا قرص و محکم باشد. و در هنگام رفت و آمد های زیاد دچار لرزه نگردد.برای اینکه اتفاق نیفتد یا به حداقل برسد. پیشنهاد می کنیم شاسی آن بصورت دور کلاف از تیر آهن نمره 16 بوده و همچنین تیر آهن هایی از وسط شاسی به کلاف دور متصل شوند تا لرزه وسط کف کانکس اداری را بگیرند. بهتر است برای کف کانکس از تخته ضد آب با کفپوش طرح پارکت و یا از سرامیک با ملات ماسه سیمان استفاده شود. تا هم نظافت و شستشوی کف سهولت یابد. و هم در هنگام رفت و آمد های زیاد دچار فرسودگی نگردد.

ارتفاع دیواره ها، در واقع فاصله کف تا زیر سقف از داخل کانکس اگر کانکس اداری با سقف شیب دار است. در کوتاه ترین جا ۲٫۲ متر و در بلندترین جا ۲٫۷ مناسب می باشد. و اگر سقف صاف بوده و یا سقف کاذب دارد. فاصله ۲٫۵ تا ۲٫۶۵ متر مناسب می باشد.

ابعاد و محل پنجره ها باید طوری باشد تا تامین کننده نور فضای داخلی است. در هنگام طراحی آن باید به این نکته که محل قرار گیری میز و تجهیزات اداری و محل نشستن مراجعین توجه کرد. تا با محل قرار گیری پنجره ها تداخل ندارد. براحتی بتوان پنجره ها را باز و بسته کرد. تا هوای درون سازه را تهویه کند. برای جلو گیری از اتلاف انرژی و ممانعت از ورود گرد و غبار به داخل فضا، از پنجره های دو جداره استفاده شود.

فضاهای فرعی مثل آبدارخانه و سرویس بهداشتی، اتاق تکثیر و کپی، صندوق و خیلی فضاهای دیگر که نیاز یک فضای اداری است. را می توان در این کانکس گنجاند که بستگی به کاربری و نیاز خریدار دارد.

ابعاد

این کانکس دارای ابعاد خاصی نیست. و شما در تولید آن محدودیتی ندارید. اگر ابعاد آن از ابعاد استاندارد حمل در جاده ها بیشتر باشد. می توان بصورت دو یا چند تکه اجرا و سپس در محل به یکدیگر متصل نمود.

راهکار بعدی اگر شرایط حمل به محل نباشد، ساخت کانکس در محل است. بطور معمول و استاندارد، ابعاد ۱۲*۲٫۴ بدون محدودیت حمل و تا حداکثر ۱۲*۳٫۵ با مجوز حمل بار ترافیکی می باشد. در برخی موارد نیز ابعاد بسیار کوچکتر و در حدود ۶*۳ نیز جوابگوی نیاز خریدار است. و نیازی به حداکثر ابعاد نیست.

قیمت

انواع مختلف کانکس اداری و همچنین تنوع بالا در مصالح مصرفی باعث می گردد. تا قیمت تمام شده کانکس های اداری، با یکدیگر تفاوت داشته باشد. و نتوان تا مشخص شدن نوع سازه، ابعاد، امکانات و شرایط ساخت قیمت دقیقی از آن بدست آورد. به همین خاطر، معمولا برآورد هزینه ها پس از تعیین مشخصات فنی کانکس صورت می گیرد. و نمی توان قیمت کلی بر اساس متر مربع یا هر دستگاه در نظر گرفت.

می خواهید این کانکس رویایی را سفارش دهید؟

پیشنهاد ما به شما این است که ابتدا طرح، ابعاد و امکانات داخلی و نمای بیرونی کانکس دلخواه خود را در نظر داشته باشید. سپس با کارشناسان فروش ما از طریق واتساپ و یا مستقیما با شماره 09121886896 تماس حاصل فرمایید. 

پست مرتبط

رنگ کانکس

رنگ کانکس

رنگ کانکس رنگ کانکس از عوامل تاثیر گذار در بهبود عملکرد یک کانکس تولیدی کانکس…ادامه مطلب
مشاوره رایگان

Enter your keyword