کانکس اجرا در محل

کانکس اجرا در محل

کانکس اجرا در محل

کانکس اجرا در محل

کانکس اجرا در محل یکی دیگر از محصولات کاربردی کانکس ساز می باشد. کانکس اجرا در محل به کانکس هایی گفته می شود که از ابتدای اجرا در محل مورد نظر ساخته می شود. و دلیل این امر محدودیت های موجود در محل اجرا می باشد. که باعث می گردد شرایط حمل کانکس به محل مورد نظر امکان پذیر نباشد.

در بعضی مواقع به دلیل وجود محدودیت هایی از قبیل عرض کم خیابان و یا وجود موانعی مانند درختان تنومند در حاشیه راه، یا اجرای کانکس در ابعاد بزرگ در طبقات زیرین ساختمان و یا بر روی پشت بام، تنها راه ساخت کانکس در محل می باشد. به این صورت که مصالح بصورت قطعات جدا از هم به محل مورد نظر منتقل و عملیات ساخت در محل صورت می گیرد. اما برای اینکار باید شرایطی که در ادامه خواهد آمد محیا باشد.

ساخت کانکس اجرا در محل

 • برای ساخت کانکس اجرا در محل باید شرایط کاملا محیا باشد. مثل برق تک فاز، مقاومت ساختمان و یا زمین، عدم حائل های از قبیل درخت و کابلهای براق که قبل از شروع اجرای کانکس توسط کارشناسان کانکس ساز مورد برسی و بازدید قرار می گیرد.
 • دارا بودن برق مناسب و استاندارد تک فاز جهت استفاده در هنگام ساخت کانکس، چرا که بخش زیادی از ساخت اسکلت این نوع سازه ها با جوش الکتریکی انجام می گردد. و همچنین برای نصب قطعات و متعلقات نیز برق لازم است.
 • امکان حمل مصالح توسط نفر به محل مورد نظر جهت تولید کانکس، در این شرایط که نمی توان یک بنای کامل را به محل حمل کرد حداقل باید امکان حمل توسط نفر میسر باشد.
 • مستحکم بودن زمین یا پشت بام جهت قرارگیری سازه و تحمل بار در صورتی که روی بام و یا دامنه کوه قرار است سازه کانکس اجرا در محل ساخته شود. باید از قبل استحکام سازه و محل نصب آن برسی شده باشد.
 • و سطح مسطحی برای این منظور ایجاد شده باشد. پس از ساخت نیز برای مقاومت سازه در برابر باد های شدید می توان از بخش هایی کل بنا را به زمین یا دیواری که در نزدیکی آن باشد متصل نمود.

مدت زمان کانکس اجرا در محل

زمان اجرای کانکس اجرا در محل بستگی به ابعاد و نوع کانکس دارد. بطور معمول برای کانکس های معمولی بین سه روز تا یک هفته و برای کانکس ویلایی یا کانکس اضافه بنا با متراژ بالا حدود بیست روز تا یک ماه زمان مورد نیاز می باشد.

جنس کانکس اجرا در محل

مواد و مصالح استفاده شده در این کانکس کاملا به کاربری و درخواست خریدار بستگی دارد. و تمامی انواع کانکس چه کامپوزیت چه ساندویچ پانل و حتی کانکس معمولی و غیره، همگی بصورت اجرا در محل نیز قابل نصب می باشند. اما سرعت اجرا و همچنین دوام سازه در حالت پانلی بیشتر بوده و از طرفی هزینه آن نیز بیشتر است.

کانکس نصب در محل در بیشتر مواقع قابلیت جابجای ندارد. زیرا اگر سازه قابل حمل بود، دیگر نیازی به اجرا در محل نبود. اما اگر منظور از جابجایی چند متر است بله شدنی است. بطور مثال یک کانکس اجرا در محل با ابعاد متوسط 8 متر مربع را به راحتی بر روی سطح پشت بام یا داخل فضای یک پارکینگ می توان جابجا کرد. به شرط اینکه محدودیت هایی مثل وجود یک ستون دقیقا جلوی محل استقرار کانکس یا یک کولر آبی بر روی پشت بام وجود نداشته باشد.

کاربرد کانکس اجرا در محل

کاربرد این کانکس در بیشتر مواقع در روی بام ها بهره برداری اتاق (اتاق درس، اتاق خواب، و…)، یک انباری بر روی بام یا داخل پارکینگ و حیاط، کانکس سرایداری در طبقه زیر همکف یا داخل حیاط و از این قبیل کاربری ها به علاوه کانکس ویلایی و یا کانکس نگهبانی یا سازه های تجهیز کارگاهی در ابعاد خیلی بزرگ است. و نمی توان به وسیله تریلی آنها را حمل کرد. و کاربری آنها از پیش تعین شده است. این کانکس قابلیت مجد مونتاژ و دمونتاژ را دارد. اما باید توسط کارشناسان و مهندسین فنی این کار انجام گیرد. زیرا اسکلت این کانکس بصورت جوش به یکدیگر متصل شده اند. که برای دمونتاژ آن نیاز به ابزار و متخصص این کار می باشد.

قیمت کانکس اجرا در محل

اصولاً قیمت این کانکس بیشتر از قیمت کانکس های معمولی ساخته شده در کارخانه می باشد. زیرا هزینه های جانبی نظیر کرایه های حمل مصالح، نظارت بر اجرا و حق ماموریت کارشناس تولید بر هزینه های ساخت آن در کارخانه افزوده می شود. که باعث افزایش ۱۵ درصدی قیمت آن می گردد.

مزایا و معایب ساخت کانکس اجرا در محل

 • از جمله مزایای این کانکس در درجه اول در هنگامی که شما شرایط حمل کانکس را به محل ندارید. می توانید با این کار کانکس مورد نظر خود را بسازید. 
 • از مزایای دیگر آن نیز این است که هزینه های حمل و نقل و مسائل مربوط به آن نیز در این نوع ساخت و ساز دیگر محاسبه نمی شود. و تیم اجرا کننده خود موظف به تامین مصالح مورد نیاز جهت ساخت کانکس اجرا در محل می باشد.
 • از معایب این کانکس این است که زمانی که تیم اجرا کانکس در محل مورد نظر قرار می گیرند. و شروع به اجرا ساخت می کنند. به علت برش کاری و یا جوشکاری باعث تولید صدا می شوند. که اگر این امر در یکی از مراکز مانند بیمارستان، مدرسه و… انجام شود باعث ناراحتی یا عدم آسایش و آرامش افراد ذینفع می گردد. به این ترتیب این مساله ضعف بزرگی در اجرای این کانکس می گردد.

درباره کانکس اجرا در محل

برای تولید یک کانکس در محل نیاز به ابزار آلات و در بعضی مواقع ماشین آلات خاصی می باشد. که کانکس ساز برای اینکه امکان حمل این ابزار آلات سنگین به محل ساخت وجود ندارد. و از نظر اقتصادی نیز برای کارفرما به صرفه نمی باشد. ابتدا نقشه های اجرای کانکس در محل را برسی کرده. و اندازه ها و کلیت کار را تهیه و مراحلی نظیر برش کاری ها و بسیاری از بخش هایی که نیاز به ماشین آلات و برش دهندگان بزرگ دارد را تهیه کرده و سپس به محل انتقال می دهد. که این کار باعث بالا رفتن بسیار زیاد سرعت تولید می گردد. و از طرفی دیگر نیاز به حمل تمام ماشین آلات و ابزار های سنگین به محل پروژه نیست.

سوالات متداول

 • ساخت این کانکس چقدر زمان نیاز دارد؟ بستگی به ابعاد و نوع کانکس متفاوت خواهد بود. بطور معمول برای کانکس های معمولی بین 3 روز تا یک هفته و برای کانکس ویلایی یا کانکس اضافه بنا با متراژ بالا حدود 20 روز تا یک ماه زمان مورد نیاز می باشد.
 • جنس این کانکس چیست؟ مصالح بکار رفته شده در این کانکس کاملا به کاربری و درخواست خریدار بستگی دارد. و تمامی انواع کانکس چه کامپوزیتی یا ساندویچ پنل و حتی کانکس معمولی و غیره، همگی بصورت اجرا در محل نیز قابل اجرا می باشند. اما سرعت اجرا و همچنین دوام سازه در حالت پانلی بیشتر بوده و از طرفی هزینه آن نیز بیشتر است.
 • آیا این کانکس قابل حمل است؟ در بیشتر مواقع خیر. زیرا اگر سازه قابل حمل بود دیگر نیازی به اجرا در محل نبود. اما اگر منظور از جابجایی چند متر است بله شدنی است. بطور مثال این کانکس با ابعاد متوسط 8 متر مربع را به راحتی بر روی سطح پشت بام یا داخل فضای یک پارکینگ می توان جابجا کرد. به شرط اینکه محدودیتهایی مثل وجود یک ستون دقیقا جلوی محل استقرار کانکس یا یک کولر آبی بر روی پشت بام وجود نداشته باشد.
 • بیشترین کاربری این کانکس چیست؟ کاربری های مختلفی می توان برای آن در نظر گرفت. از جمله مهم ترین آنها یک اتاق مطالعه بر روی بام، یک انباری بر روی بام یا داخل پارکینگ، کانکس سرایداری در طبقه زیر همکف یا داخل حیاط و از این قبیل کاربری ها. به علاوه کانکس ویلایی و یا کانکس نگهبانی یا سازه های تجهیز کارگاهی در ابعاد خیلی بزرگ بوده و نمی توان به وسیله تریلی آنها را حمل کرد و کاربری آنها از پیش تعین شده است.
 • آیا امکان دمونتاژ و مونتاژ مجدد این کانکس وجود دارد؟ بله امکان پذیر است. اما باید توسط تکنسین های فنی کانکس ساز این کار انجام گیرد. زیرا اسکلت کانکس اجرا در محل بصورت جوش به یکدیگر متصل شده اند. که برای دمونتاژ آن نیاز به ابزار و تکنسین حرفه ای می باشد.
 • آیا قیمت این کانکس با خرید از درب کارخانه متفاوت است؟ بله. زیرا در این حالت هزینه های جانبی نظیر کرایه های حمل مصالح، نظارت بر اجرا و حق ماموریت به تکنسین های تولید بر هزینه های ساخت آن در کارخانه افزوده می شود. که باعث افزایش 15 درصدی قیمت آن می گردد.

مشخصات فنی

 • استراکچر دیواره ها، کف و سقف کانکس، بصورت یکپارچه از پروفیل های ERW فولادی سنگین ۴۰×۴۰ و ۸۰×۴۰ و ۸۰×۸۰ بصورت مشبک.
 • تعبیه هوک های قوی به همراه استیفرهای تقویت شده روی ستون های اصلی از میلگرد نمره ۲۲ جهت بارگیری تا محل مورد نظر.
 • شاسی کشی مقاوم بصورت دور کلاف، از تیرآهن IPE استاندارد در سایز۱۸٫.
 • کلیه اتصالات استراکچر از نوع جوش ممتد در نقاط مختلف با الکترود آما نوع حرفه ای همراه با اجرای کوتینگ زینکرومات به ضخامت ۴۰ میکرون.
 • قیر پاشی کامل زیر کانکس در دو مرحله جهت جلوگیری از نفوذ رطوبت و حشرات موذی.
 • پوشش نمای خارجی سقف و دیوارها از ساندویچ پانل، ورقهای سایدینگ، دکوراتیو، کامپوزیت، آلومینیوم و یا ورقهای گالوانیزه سخت فرم دار، با رنگ کوره ای الکترواستاتیک به ضخامت ۰/۵ میلی متر.
 • عایق دیواره و سقف کانکس از شیت های پلی اورتان (پلی یورتان)، پلی استایرن فشرده مقاوم در برابر گرما، سرما و صدا به ضخامت ۴۰ میلی لیتر.
 • تسمه کوبی در نقاط over lab ورقها با نبشی و تسمه های آلومینیومی.
 • اجرای کف داخلی کانکس از تخته های استاندارد MDF یا تخته های فابریک Corindo با ضخامت ۱۲ یا ۱۶ میلی متر مقاوم در برابر لرزش،صدا.
 • اجرای کفپوش منقوش ضد آب لینو لئوم طرح LG که روی تخته کف تثبیت می گردد.
 • پوشش سطوح داخلی دیوارها و سقف از تایل های PVC روکش دار ضد اشتعال یا شیتهای MDF بنا به درخواست خریدار.
 • درب و پنجره های تلفیقی از پروفیل های آلومینیوم رنگی الکترواستاتیک آنودایز شده مشبک با مرغوبترین یراق آلات و شیشه های رنگی و رفلکس یا ساده به همراه توری بیرونی جهت جلوگیری از ورود حشرات و فاقد درز جهت ورود گرد و غبار، آب بندی شده با چسب سیلیکونی.
 • نصب پرده های لوردراپه.
 • نصب کپسول آتش نشانی.
 • نصب جعبه کمک های اولیه.
 • تعبیه فریم فلزی کولر قابل استفاده جهت کولرهای آبی، پنجره ای و یا اسپلیت.
 • اجرای وایرینگ با استفاده از سیمها و کابلهای استاندارد با سایزهای متناسب با آمپراژ مصرفی داخل داکت های PVC.
 • نصب چراغ های روشنائی داخلی فلورسنت زوجی مشبک و روشنائی خارجی توسط چراغ حفاظ دار لگراند.
 • نصب کلید و پریز های برق از نوع درجه یک ایرانی به همراه فیوز مینیاتوری حرارتی نوع صادراتی و ورودی برق توسط کانکتور ۳۲ آمپر سوکتی در بدنه ی بیرونی کانکس.
 • اجرای آبدارخانه اوپن یا بسته همراه با کابینت های MDF یا کابینت های فلزی با پوشش رنگ طرح MDF به صورت دیواری و زمینی به همراه سینک و آبچکان تمام استیل در صورت لزوم اجاق گاز بنا به درخواست خریدار محترم.
 • اجرای سرویس بهداشتی کامل حمام و توالت ایرانی و فرنگی با مرغوبترین چینی آلات به همراه وان زیر دوشی و
 • سرویس آینه و ضمائم مربوطه و در صورت لزوم آبگرمکن، فلاش تانک و تهویه برقی بنا به در خواست خریدار محترم.
  اجرای کف سرویس های بهداشتی توسط فایبرگلاس یکپارچه یا ورق های آلومینیومی آجدار به ضخامت حداقل ۷/۰ میلی متر و یا ۲ میلی متر مطابق درخواست خریدار محترم.
 • اجرای تاسیسات آب سرد و گرم از لوله و اتصالات پلی اتیلن مرغوب بصورت رو کار و نصب شیرآلات سرویس های بهداشتی و آبدارخانه از نوع مرغوب اصل و طرح شیبه یا قهرمان بنا به درخواست خریدار محترم
 • اجرای رنگ آمیزی بدنه خارجی کانکس با رنگ روغنی صنعتی سریع خشک.

می خواهید این کانکس رویایی را سفارش دهید؟

پیشنهاد ما به شما این است که ابتدا طرح، ابعاد و امکانات داخلی و نمای بیرونی کانکس دلخواه خود را در نظر داشته باشید. سپس با کارشناسان فروش ما از طریق واتساپ و یا مستقیما با شماره ۰۹۱۲۱۸۸۶۸۹۶ تماس حاصل فرمایید. 

پست مرتبط

رنگ کانکس

رنگ کانکس

رنگ کانکس رنگ کانکس از عوامل تاثیر گذار در بهبود عملکرد یک کانکس تولیدی کانکس…ادامه مطلب
مشاوره رایگان

Enter your keyword