کانکس اتاق تمیز

کانکس اتاق تمیز کانکس اتاق تمیز کانکس اتاق تمیز کانکس اتاق تمیز کانکس اتاق تمیز کانکس اتاق تمیز

کانکس اتاق تمیز

کانکس اتاق تمیز

کانکس اتاق تمیز یکی دیگر از محصولات خاص کانکس ساز می باشد. کانکس اتاق تمیز اصطلاحا به فضایی گفته می شود که میزان آلودگی و ذرات معلق در هوای آن باید در درجه استاندارد خاصی که برای آن در نظر گرفته شده است باشد. این کانکس برای استفاده در صنایع غذایی و صنایع پزشکی است. در کاربری های خاصی مانند تولید قطعات کامپیوتری نیز بکار می رود. در تشریح این سازه ابتدا باید مواردی را ذکر کرد تا از ویژگی های آن کامل مطلع شویم.

این درجه با دستگاه مخصوص اندازه گیری و درجه کیفی اتاق تمیز را مشخص می کند. کاربری اصلی این نوع سازه ها برای مصارف گوناگونی می باشد. که با توجه به درجه مشخص شده برای هرکدام تعیین می گردد. بطور مثال درجه های خیلی بالای آن برای اتاق عمل یا تجهیزات دارویی خاص و حتی تولید قطعات الکترونیکی بسیار حساس کاربرد دارد. و درجه های پایین تر آن برای صنایع بسته بندی دارو، مواد غذایی و یا استفاده به عنوان فست فود نیز کاربری دارد.

کاربرد کانکس اتاق تمیز

کانکس اتاق تمیز برای استفاده های فست فود و صنایع غذایی، بسته بندی و ترکیب دارو، سردخانه مواد پروتئینی طراحی شده است.

دیواره ها، سقف و کف این نوع کانکس از نوع استیل است. که کمترین جذب میکروب را داشته و شستشوی آن نیز بسیار ساده بوده و مورد تائید وزارت بهداشت و سازمان صنایع غذایی نیز می باشد.

جداره های این کانکس با عایق پلی یورتان با ضخامت های مختلف تولید می شود. که در واقع همان تکنیک ساخت ساندویچ پانل می باشد.

باز شوهای سازه نیز با نوار های لاستیک درزگیر ایزوله می گردد. البته در بعضی کاربری ها مانند کانکس فست فود که بازشو مستقیم به خارج برای تحویل محصول و ارتباط مستقیم با مشتریان دارد. این گزینه زیاد مورد توجه نیست. اما استفاده از متریال استیل در فضای داخلی آنها لازم و ضروری می باشد.

نمونه های دیگر این کانکس با درجه بالاتر، نیازمند تجهیزات و دستگاه های پیشرفته ای هستند. مانند اندازه گیری ذرات معلق در فضا بصورت دائمی، دوش هوا، مکنده و دمنده، تصفیه کننده هوا، دستگاه کنترل رطوبت هوا و امکاناتی این چنین است. معمولا با سازه پیش ساخته تولید نمی شوند. شرکتهای تولید کننده این تجهیزات، پلان های فنی مهندسی تعیین می کنند. و طبق نقشه محل نصب تجهیزات اتاق ساخته می شود. 

این گونه اتاق ها معمولا با سازه های بنایی ساخته و در مجموعه محصولات کانکس ساز قرار ندارند. زیرا همانگونه که گفته شد کاربری آنها بطور مثال برای اتاق عمل و یا تولید قطعات حساس الکترونیکی است. 

در داخل یک بیمارستان یا کارخانه تولیدی، در همان مرحله احداث ساختمان ساخته و تجهیز می شوند. معمولا در دسته سازه های پیش ساخته قرار ندارند. 

بیشترین کاربری این کانکس برای مواد غذایی و پروتئینی و یا ترکیب دارو می باشد.

البته استفاده های دیگری نیز دارند. که به علت محدود بودن گونه آنها از آوردن نام همه آنها در اینجا صرفه نظر شده است.

شرایط راه اندازی و نصب کانکس اتاق تمیز

راه اندازی و نگهداری کانکس اتاق تمیز که به آن کابین اتاق تمیز یا اتاق تمیز پرتابل نیز گفته می شود. دارای شرایط خاصی است که بنا به کاربری آن متغیر است. اما چیزی که در همه آنها مشترک است این است که محل نصب این کانکس می می باشد. فاصله مناسبی تا محل آلودگی و جمع آوری دورریز های یک کارخانه، حتی محل های عمومی داشته باشد.

در بعضی از این سازه ها، برای جلوگیری از ورود آلودگی و میکروب از طریق هوا به داخل، فشار مثبت هوا می دهند. که اگر آلودگی از بازشوها یا سوراخی در بدنه کانکس بخواهد وارد شود. با این فشار مثبت هوا از آن خارج می شود. زمان ورود و خروج افراد به داخل فضا، هوای آلوده محیط بیرونی به داخل راه نمی یابد.

نکته بعدی نیز نحوه نگهداری و نظافت این کانکس است. با توجه به نوع کاربرد، باید طبق یک برنامه دوره ای منظم، با مواد ضد عفونی کننده، داخل آن را تمیز و عاری از هر آلودگی نمود.

البته نظافت نمای خارجی نیز مهم است و باید در این برنامه جای داده شود. همینطور راهرو های ورودی که به این اتاق تمیز راه دارند. لباسها و تجهیزات مورد استفاده، فیلترهای هوا و دستگاه ها باید در دوره های زمانی مشخصی تمیز شوند. در صورت امکان آلودگی و میزان ذرات معلق در فضا، توسط دستگاه مخصوص اندازه گیری شود.

قیمت کانکس

قیمت کانکس اتاق تمیز به دلیل حساسیت های موجود در کار و امکانات و قابلیت ها و متریال های اختصاصی که در تولید آن بکار رفته بسیار بالاتر از یک کانکس معمولی می باشد. اما قیمت مشخصی برای کانکس اتاق تمیز نمی توان تعیین نمود. زیرا قیمت آن وابسته به متغیر های گوناگونی از جمله مهمترین آنها کلاس کانکس یا همان درجه استاندارد کار می باشد. که میزان حساسیت و امکانات آن را تعیین می کند. و همچنین به ابعاد و کاربری آن وابسته است. به همین خاطر قیمت سازه پس از سفارش و تعیین کردن کلاس مورد نیاز باید برسی و برآورد شود. و دستگاه هایی که می بایست در آن نصب گردد. نیز به هزینه ها افزوده و در نهایت قیمت با یک مشخصات فنی تهیه و ارائه شود.

می خواهید این کانکس رویایی را سفارش دهید؟

پیشنهاد ما به شما این است که ابتدا طرح، ابعاد و امکانات داخلی و نمای بیرونی کانکس دلخواه خود را در نظر داشته باشید. سپس با کارشناسان فروش ما از طریق واتساپ و یا مستقیما با شماره ۰۹۱۲۱۸۸۶۸۹۶ تماس حاصل فرمایید. 

برای مشاهده لیست قیمت کانکس کلیک کنید.

برای ثبت پیش فاکتور کانکس کلیک کنید.

پست مرتبط

رنگ کانکس

رنگ کانکس

رنگ کانکس رنگ کانکس از عوامل تاثیر گذار در بهبود عملکرد یک کانکس تولیدی کانکس…ادامه مطلب
مشاوره رایگان

Enter your keyword