کانکس اتاق انتظار

کانکس اتاق انتظار

کانکس اتاق انتظار

کانکس اتاق انتظار

کانکس اتاق انتظار یکی از کاربردی ترین محصولات شرکت کانکس ساز می باشد. یکی از پرمصرف ترین کانکس ها که در بسیاری از مکان ها قابل استفاده می باشد کانکس اتاق انتظار می باشد. این نوع کانکس دارای ویژگی هایی است که آن را برای محل انتظار افراد و مراجعین مناسب نموده است. در این مقاله با این نوع کانکس ها بیشتر آشنا خواهید شد.

کاربرد

در برخی مجموعه ها مانند مدارس ابتدایی خوانواده ها همراه کودکانشان به مدرسه آمده و تا پایان ساعات کلاس ها برای برگرداندن کودکشان در محل می مانند. بخصوص اگر مدرسه استثنایی برای کودکان باشد. نیاز است که خانواده ها در آنجا حضور داشته تا در ساعات زنگ تفریح به امور کودکشان رسیدگی کنند. این کار مستلزم فضایی است که در سرمای زمستان و گرمای تابستان والدین در آن مستقر شوند.این کانکس دقیقا در چنین مواردی کاربرد دارد. البته در شرکت هایی که مراجعه کنندگانی دارند که باید تا زمان انجام کارشان می بایست منتظر باشند. یا موارد مشابه مانند مثال مدرسه که در ابتدا شرح داده شد. مانند پادگان های آموزشی یا مجموعه های ورزشی نیز جز موارد کاربرد کانکس اتاق انتظار یا سالن ملاقات می باشند.

اندازه

ساخت هر سازه ای بسته به نوع محل قرار گیری و مورد کاربرد به شکل و اندازه متفاوت طراحی و تولید می گردد. این کانکس نیز بسته به نوع سازمان و یا افرادی که در یک روز به آن رفت و آمد می کنند طراحی و تولید می شود. جنس بدنه و رنگ آمیزی آن نیز به موارد کاربرد این نوع کانکس بستگی مستقیم دارد.

انواع کانکس های اتاق انتظار

 ویژه ادارات: معمولا در پروژه هایی که لازم است در محل پروژه دفتری برای انجام امور ادارای در نظر گرفته شود از این کانکس استفاده می شود. این گونه کانکس ها معمولا دارای یک سالن بزرگ به همراه آبدار خانه و سرویس بهداشتی است. در بعضی از موارد نیز کانکس از دو اتاق تشکیل می شود. که یکی از اتاق ها را برای اتاق انتظار در نظر می گیرند. طراحی این کانکس در این موارد به گونه ای است که گرما و سرما مراجعان را آزاد ندهد. طراحی چند پنجره بزرگ از دلگیری فضای داخلی آن نیز جلوگیری می نماید.

مطب: در بعضی از مناطق ساخت درمانگاه ها و یا حتی بیمارستان ها با کمک سازه های پیش ساخته نظیر ساندویچ پانل صورت می گیرد. در این مناطق برای محل مراجعه حضوری بیماران از این کانکس استفاده می شود. طراحی این نوع کانکس ها باید به گونه ای باشد. تا بیماران بد حال و یا ناتوان به سادگی بتوانند در آن رفت و آمد نمایند. و فضای داخلی آن نیز از دکوراسیون مناسب بر خوردار باشد.

سالن های ورزشی: سالن های ورزشی از جمله مکان هایی هستند که معمولا به اتاق انتظار با فضای کافی برای نشستن نیاز دارند. مادرانی که برای بردن فرزندان خود به سالن می آیند‌ باید ساعتی را در این مکان منتظر بمانند. استفاده از این نوع کانکس ها با فضای مناسب وطراحی ویژه گذشت این ساعت ها را راحتر می نماید.

مهد کودک و یا مدرسه: بیشتر والدین اغلب برای بردن کودکان خود به مهدهای کودک مراجعه می نمایند. ساعاتی که لازم است تا والدین برای بردن کودک خود در انتظار بمانند. بودن در محیطی مناسب باعث افزایش شادابی در این افراد می شود. کانکس اتاق انتظار برای مهدهای کودک باید دارای رنگ آمیزی شاد با طرح های زیبا باشد. این کار باعث شادابی و نشاط در روحیه کودکان و اولیاء آنان خواهد شد. این نوع کانکس مدارس نیز جهت مراجعات والدین دانش آموزان می باشد. این مراجعات می تواند در فضایی به غیر از دفتر مدارس صورت گیرد. در این زمان بهترین و مناسب ترین مکان این کانکس می باشد.

ویژگی های کانکس های اتاق انتظار

هر از این نوع کانکس وابسته به محل قرار گیری و کاربرد دارای ویژگی هایی است که به ذکر چند مورد می پردازیم:

اندازه مناسب

جنس بدنه

مقاوم در برابر شرایط جویی

نور پردازی مناسب

سیستم گرمایش و سرمایش مناسب

دارا بودن تهویه مطبوع

دارا بودن سرویس بهداشتی

پنجره های بزرگ

صندلی به اندازه معین

 آبدار خانه و آبسرد کن

مجهز به امکانات رفاهی برای معلولان و یا افراد ناتوان

طراحی و ساخت این کانکس ها نیاز به مهارت و تجربه بالا دارد. رعایت کلیه نکات ایمنی و بهداشتی و استفاده از متریال مقاوم در ساخت چنین سازه هایی باعث افزایش عمر این سازه ها می شود. امروزه از متریال های بسیار با کیفیت و مقاوم در برابر انواع آسیب های محیطی استفاده می شود. همچنین بدنه این کانکس ها در برابر اتلاف انرژی عایق هستند.

می خواهید این کانکس رویایی را سفارش دهید؟

پیشنهاد ما به شما این است که ابتدا طرح، ابعاد و امکانات داخلی و نمای بیرونی کانکس دلخواه خود را در نظر داشته باشید. سپس با کارشناسان فروش ما از طریق واتساپ و یا مستقیما با شماره 09121886896 تماس حاصل فرمایید. 

برای مشاهده لیست قیمت کانکس کلیک کنید.

برای ثبت پیش فاکتور کانکس کلیک کنید.

 

مطالعه کنید:

کانکس نگهبانی

 تهویه کانکس

 کانکس نگهبانی کامپوزیت

 کانکس بستنی فروشی

کاربرد کانکس

کانکس چوبی

پست مرتبط

رنگ کانکس

رنگ کانکس

رنگ کانکس رنگ کانکس از عوامل تاثیر گذار در بهبود عملکرد یک کانکس تولیدی کانکس…ادامه مطلب
مشاوره رایگان

Enter your keyword