کانکس آکوستیک

کانکس آکوستیک کانکس آکوستیک کانکس آکوستیک کانکس آکوستیک کانکس آکوستیک کانکس آکوستیک

کانکس آکوستیک

کانکس آکوستیک

کانکس آکوستیک در یک تعریف کلی سازه ای پیش ساخته با جداره هایی عایق شده در برابر نفوذ امواج صوت به داخل و بلعکس آن عایق در برابر خروج صوت از فضای داخل به فضای بیرونی می باشد. که توسط شرکت کانکس ساز برای کاربری های متفاوتی طراحی و تولید می گردد. در ادامه نگاهی به انواع کاربرد های آن به همراه ویژگی های مهم در ساختار کانکس آکوستیک خواهیم داشت.

کاربرد کانکس آکوستیک

در فضای شلوغ شهری، بعضی مواقع به دلیل فعالیت های خاصی نیاز به سکوت کامل و بدور از هیچ گونه امواج صوتی هستیم. که نمونه بارز آن را می توان استودیو های ضبط صدا را نام برد. در این شرایط اتاقی که محل رکورد است. می بایست از هر لحاظ آکوستیک باشد. تا صدا های اضافی ضبط نشود. همچنین محل تمرین سازهایی مانند جاز، که دارای صدای زیادی هستند. نیز به همین گونه می باشد.

کاربرد دیگر کانکس آکوستیک کاملا بلعکس مورد قبلی است. که در آن دستگاه یا تجهیزاتی که خود مولد صدای ناهنجار است. در یک فضای شهری یا مجتمع مسکونی نصب می گردد. که به دلیل جلوگیری از مزاحمت آن برای ساکنین منطقه از یک سازه آکوستیک استفاده می شود. نمونه بارز آن در محصولاتی نظیر کانکس سایلنت که برای ژنراتورها و دیزل کمپرسورها استفاده می شود بوده است. که پیش تر در باره آنها توضیحاتی ارائه شده است.

مشخصات فنی

  • رایجترین مصالح برای ساخت این کانکس که توان برقراری این شرایط را داشته باشد. ساندویچ پانل با عایق های پلی اورتان و ضخامت های حداقل ۴ و حداکثر ۸ سانتیمتر می باشد.
  • در این کانکس معمولا پنجره یا جداره شیشه ای تعبیه نمی گردد. مگر بنا به نیاز الزام کار باشد.
  • بیشتر از فضای بیرونی در این نوع سازه فضای داخلی کانکس اهمیت است. چرا که عملیات صدا گیری می بایست درون آن انجام شود. که این کار از طریق نصب فوم های سینوسی شکل که به فوم های شانه تخم مرغی نیز شهرت دارند.
  • نصب پانل های صداگیر سقفی صورت می گیرد. این پانل ها به فوم جذب کننده صوتی نیز شناخته می شوند.
  • این سازه بنا به نوع استفاده دارای درجه های مختلفی است. که بنا به نیاز ممکن است فوم های متفاوت با ضخامت های مختلفی در آن کار شود.

موارد استفاده کانکس آکوستیک

  • دیگر مواردی که ممکن است استفاده های شخصی از این کانکس شود. ساخت استودیوی تمرین موسیقی خانگی و یا ساخت اتاق مطالعه در حیاط یا پشت بام منزل است. که معمولا در آنها از روش های ساده تر و مقرون به صرفه تر استفاده می شود.
  • همچنین سالن همایش، اتاق جلسات اداری نیز می تواند به نوعی اتاق آکوستیک باشد. که البته در آنها نیز با روش های ساده تر، مانند سقف های کاذب و پانل های دیواری مشبک درجه ای از آکوستیک را ایجاد می کنند. که از مبحث کانکس خارج و به نوعی تکنولوژی در معماری داخلی مرتبط می گردد.

می خواهید این کانکس رویایی را سفارش دهید؟

پیشنهاد ما به شما این است که ابتدا طرح، ابعاد و امکانات داخلی و نمای بیرونی کانکس دلخواه خود را در نظر داشته باشید. سپس با کارشناسان فروش ما از طریق واتساپ و یا مستقیما با شماره 09121886896 تماس حاصل فرمایید. 

پست مرتبط

رنگ کانکس

رنگ کانکس

رنگ کانکس رنگ کانکس از عوامل تاثیر گذار در بهبود عملکرد یک کانکس تولیدی کانکس…ادامه مطلب
مشاوره رایگان

Enter your keyword