کانکس آتش نشانی

کانکس آتش نشانی

کانکس آتش نشانی

کانکس آتش نشانی

کانکس آتش نشانی یکی دیگر از محصولات پر کاربرد کانکس ساز می باشد. این کانکس در هنگام وقوع حوادثی نظیر آتش سوزی، عملیات امداد رسانی و زمان رسیدن گروه نجات به محل بسیار مهم است. به گونه ای که کشور های مدرن بر سر پایین آوردن تایم امداد رسانی خود در محل حادثه با یکدیگر رقابت می کنند. این کانکس در این راستا برای بیشتر شدن شعب این گروه های امدادی در نقاط مختلف شهر ها، بخصوص بافت های با تراکم بالا که امکان وقوع آتش سوزی بیشتر است توسط کانکس ساز طراحی و تولید شده است. که زمان رسیدن به محل را تا حد امکان کم تر کند.

ساخت کانکس آتش نشانی

طی تحقیقاتی که به عمل آمد برای ایجاد ایستگاه های کوچک آتش نشانی یکی از روش های آن استفاده از کانکس و صنعت پیش ساختگی می باشد. که در مدت زمان کوتاهی می توان آن را بدون انجام عملیات بنایی احداث نمود و برای جایگیری در محل مناسب آن که شاید نیاز به چند بار تغییر شویم نیز به راحتی می توان کانکس آتش نشانی را جابجا نمود. زیرا علاوه بر خود سازه ماشین ارتفاع حرق نیز می بایست دارای محلی برای توقف باشد. که در نزدیکی سازه قرار گرفته و در صورت نیاز بتوان بسرعت آن را به محل اعزام نمود.

طراحی

طراحی کانکس آتش نشانی توسط کانکس ساز با رنگ و ظاهری الهام گرفته از رنگ سازمانی این گروه که بطور عمومی در ذهن همه تداعی کننده عملیات امداد و نجات در همه جای جهان است صورت گرفته است. که داخل فضای آن دارای سه بخش اصلی می باشد. بخش اول محل توقف خودروی کوچک ارتفاع حریق است. که با یک کرکره برقی دهنه آن باز و بسته می شود. در این محل فعالیت های مانند تجهیز کردن دستگاه ها و آماده سازی وسایل مورد نیاز نیز صورت می گیرد. و خود دارای یک انبار کوچک برای ذخیره لوازم مورد نیاز نیز می باشد.

بخش دیگر فضای اداری بوده که به گونه ای محل نشستن اعضای آماده به خدمت و پاسخگویی به تلفن نیز می باشد. در این فضا بخش برای منشی ایستگاه، یک میز برای مسئول این کانکس و بخشی نیز بعنوان جایگاه پست آماده وجود دارد. که یک شیشه بزرگ دید به بیرون را میسر کرده است. و دو درب که یکی از آنها به توقف گاه خودرو و دیگری به استراحت گاه یا خوابگاه تیم کشیک راه دارد. در آن تعبیه شده است.

یک طرح دیگر نیز برای کانکس آتش نشانی وجود دارد. که دو خودرو در طرفین و محل فضای کانکس اداری در میانه قرار گرفته شود. همچنین این بخش از طریق یک پارتیشن از محل استراحت نیرو های کشیک جدا می شود. هر دو مورد دارای ویژگی ها و قابلیت های منحصر به فرد خود می باشد. با این تفاوت که در یک طرح فضای اداری و استراحت با فاصله چند متری از یکدیگر تفکیک و جای پارک یک خودروی سبک آتش نشانی وجود دارد.

اما در طرح دیگر فضای اداری و استراحت به یکدیگر نزدیک و جا برای دو خودروی سبک تعبیه شده است. همچنین ماشین ویژه آتش نشانی که از نوع سنگین بوده می بایست در کنار کانکس آتش نشانی مستقر باشد. و به علت بزرگ بودن نمی توان داخل سازه فضایی برای آن تعبیه نمود اما بهتر است. در کنار سازه فضایی بعنوان سایه بان برای پارک این خودرو در نظر گرفته شود.

محل نصب

بطور معمول نصب کانکس آتش نشانی در محل های پرتراکم با خیابانهایی که دارای عرض کمی بوده متداول می باشد. که از نمونه های بارز این مناطق به بازار تهران می توان اشاره کرد. بعلت منطقه تجاری بودن و ازدیاد کالا های اشتعال پذیر و انبار های فشرده در کنار ساختمانهایی با بافت فرسوده امکان آتش سوزی زیاد می باشد.

از طرفی تراکم زیاد وسایل نقلیه در خیابان و کوچه های شلوغ باعث می گردد. در هنگام وقوع حادثه ماشین آتش نشانی و تیم نجات زمان زیادی را صرف رسیدن به محل حادثه نمایند. از این رو نصب این کانکس در فواصل مشخصی در این نوع مکانها و مناطق در بالا بردن امنیت کالاها و مغازه های تجار، جان و سرمایه ایشان و جهت جلوگیری از اتلاف سرمایه های ملی بنظر امری صحیح و درست می باشد.

امکانات

این کانکس را می توان در هر طرح و ابعادی بسته به سلیقه نیاز آتش نشانان عزیز در کارگاه کانکس ساز تولید نمود.

این کانکس را می توان هم با امکاناتی مانند سرویس بهداشتی، آبدارخانه و هم بدون امکانات تولید نمود. که معمولا  بدلیل حساسیت خاصی که دارد با امکانات تولید می نمایند.

امکانات این کانکس می تواند از قبیل سرویس بهداشتی، آبدارخانه و غیره بوده و از نظر کیفیت نیز باید با متریال ممتاز و درجه یک تولید تولید گردد.

کانکس آتش نشانی می تواند با امکانات دیگری نیز از قبیل شیلنگ های آب فشارقوی، موتور تولید برق، کپسول آتش نشانی با حجم بالا، سنسور اعلام حریق و امکانات دیگر تولید گردد.

انواع کانکس آتش نشانی

کانکس آتش نشانی معمولا به صورت کانکس چرخدار و یا ثابت در کارگاه کانکس ساز تولید می گرد. تا در شرایط اضطراری به راحتی بتوانند کانکس را جابجا نمود. آتش نشانان زحمتکش و فداکار از امکانات داخل کانکس برای خاموش کردن آتش و کمک به هموطنان عزیز آسیب دیده براحتی استفاده نمایند.

همچنین داخل این کانکس باید امکانات دیگری از قبیل جعبه کمک های اولیه، ساعت و لوازم اولیه دیگر تعبیه شود. ضمنا عایق حرارتی این کانکس باید از نوع ضد حریق و با دانسیته بالا باشد. در ضمن قیمت کانکس آتش نشانی بر حسب متریال، طرح و ابعاد آن تعیین می گردد.

مشخصات فنی

شاسی  استفاده شده در این نوع کانکس از تیر آهن ذوب آهن می باشد. که اندازه آن بستگی به ابعاد و اندازه کانکس درخواستی دارد.

اسکلت کانکس پروفیل با ضخامت و اندازه متناسب (۴۰*۴۰) (۴۰*۶۰)( ۴۰*۸۰ ) سنگین با ابعاد کانکس و پـوشش کامل ضد زنگ و ساختار بندی جهت استحکام بیشتر، پل ریزی کف حدودا نیم متر (۵۰*۵۰)و تودلی پلها (۴۰*۴۰).

اتصالات اسکلت فلزی از نوع جوش ممتد در چندین نقطه با الکترود آما همراه است. با اجرای ضد زنگ به ضخامت ۴۰ میکرون جهت جلوگیری از پوسیدگی کلیه اتصالات به وسیله پرچ های ۲۱و ۲۵ از نوع درجه یک ایرانی و خارجی.

نمای خارجی ورق های گالوانیزه رنگ کوره ای الکترواستاتیک فولاد مبارکه، با عایق پلی استایرن ضد حریق۴ سانت (پلاستوفوم) یا یونولیت۴ سانتی از مواد نسوز خارجی با دانسیته بالا و مقاوم در برابر گرما و سرما و صدا طبق جدول محاسبات استاندارد بین المللی با دانسیته و ضخامت استاندارد و ساندویچ پانل های آلوزینک و گالوانیزه رنگ کوره ای با عایق پلی یورتان با ضخامت و دانسیته استاندارد یا کامپوزیت در رنگهای مختلف جهت زیبایی کانکس یا از PVC بصورت سایدینگ.

پوشش داخلی برای پوشش دیوارها و نمای داخلی کانکس از پانل هایPVC که دارای استاندارد هستند. و در برابر رطوبت و حشرات مقاومت بالایی دارند می توان استفاده نمود. از ورق های MDF با ضخامت های ۳ میل و یا ۶ میل استفاده کرد. این ورقها دارای تنوع رنگ می باشند.

پـوشش سقف بصورت دو طرف شیب كلبه ای طرح دار، قسمت بیـرونی سقف کانکس از ورق گالوانیزه خود رنگ سینوسی یا ورق طرح سفال با رنگ کوره ای با ضخامت استاندارد. و عایق بندی کامل و قسمت داخلی متناسب با نوع پوشش داخلی PVC.

پوشش کف سازی با تخته چند لایی خارجی با ضخامت مناسب و استاندارد (تخته کف به ضخامت ۱۸،۱۶،۱۵ میل چند لایی و کریند و ضدآب) می باشد.

پوشش کف با ورق های مشمع ریلی پشت گونی و یا از پارکت چوب پلاست پرتردد یا از آلومینیوم آجدار ۲ میل یا از سرامیک درجه ۱ آب بندی شده یا ساندویچ پانل های پلی یورتان.

درب کانکس از آلومینیوم یا UPVC یا ساندویچ پانل با کیفیت مناسب.

پنجره کانکس از آلومینیوم، UPVC دو جداره با کیفیت مناسب.

شیشه درب و پنجره کانکس از شیشه ساده، دو جداره، مشجر و یا رفلکس رنگی.

تاسیسات برقی (ورودی برق به کانکس، سیم کشی رو کار، کلید و پریز، فیوز مینیاتوری، روشنایی سر در کانکس، تجهیزات روشـنایی داخلی) ارتباطات مخابراتی(تلفن) با پوشش داکت و لوله کشی و فاضلاب در صورت نیاز.

تجهیزات جانبی از کپسول اطفای حریق، سیستم گرمایشی و سرمایشی است. در صورت سفارش، پارتیشن MDF، درب UPVC، آلومینیومی یا HDF کابینت و سینک ظرفشویی در صورت نیاز.

نصب قلاب هوک، جهت جا بجایی و حمل و نقل تخلیه آسان کانکس.

می خواهید این کانکس رویایی را سفارش دهید؟

پیشنهاد ما به شما این است که ابتدا طرح، ابعاد و امکانات داخلی و نمای بیرونی کانکس دلخواه خود را در نظر داشته باشید. سپس با کارشناسان فروش ما از طریق واتساپ و یا مستقیما با شماره 09121886896 تماس حاصل فرمایید. 

برای مشاهده لیست قیمت کانکس کلیک کنید.

برای ثبت پیش فاکتور کانکس کلیک کنید.

پست مرتبط

رنگ کانکس

رنگ کانکس

رنگ کانکس رنگ کانکس از عوامل تاثیر گذار در بهبود عملکرد یک کانکس تولیدی کانکس…ادامه مطلب
مشاوره رایگان

Enter your keyword