فود تراک

فود تراک

فود تراک

فود تراک

کانکس ساز بعنوان اولین و بزرگترین تولید کننده فود تراک (food truck) و آشپزخانه سیار در ایران می باشد. که این محصول قابلیت طراحی و اجرا در کانکس و یا کانتینر از ۱۰۰ الی ۷۰۰ پرس غذا در هر وعده بعنوان ظرفیت را دارا می باشد. فود تراک یا کانکس فست فود سیار food track به زبان ساده اتاقک‌هایی مجهز است که به صورت یک رستوران کوچک فست فود درآمده است. و با چرخ‌هایی که زیر آن تعبیه شده است، قابلیت جا به جایی دارد.

این روزها در گوشه و کنار شهر و در خیابان‌های پر رفت و آمد، شاهد کانکس‌ها و کامیون‌هایی هستیم که به فروش غذاهای گرم سریع و آسان پرداخته‌اند. این کانکس ها برای جذابیت بیشتر و این که افراد بیشتری را به خود جلب کنند. از طراحی‌های زیبا و نقاشی و رنگ‌های جذاب و هنری به همراه موسیقی استفاده می‌کنند.

همینطور متفاوت بودن فضای آن‌ها باعث شده است که به صورت پاتوق در بیایند. و افراد زیادی را به خود جذب کنند. و در شهر شور و شوق به وجود بیاورند. معمولاً غذاهایی را هم سرو می‌کنند که همه پسند است. و بیشتر افراد دوست دارند. و اغلب در شهرهای توریستی و میادین پر رفت و آمد، تعداد بیشتری از این کانکس‌ها دیده می‌شود.

بعضی از کانکس‌ها با داشتن قابلیت جابه جایی ثابت هستند. و در یک مکان خاص فعالیت می‌کنند. و به صورت پاتوق درآمدند. و مشتری‌های ثابت خودشان را دارند. اما بعضی از فود تراک ها به صورت گردشی در شهر فعالیت دارند. و مدتی که می‌گذرد جای خود را عوض می‌کنند. یا حتی به صورت مناسبتی در نمایشگاه‌ها، افتتاحیه‌ها و کارناوال‌ها حضور دارند. به این کانکس های فست فود سیار فود تراک می گویند.

ویژگی های یک فود تراک خوب

فود تراک ها طوری طراحی و ساخته بشوند. که نکات بهداشتی و نظافت به طور کامل در آن‌ها رعایت شود. چه در مواد و مصالح و امکاناتی که برای ساختن کانکس استفاده می‌شود. و چه در تجهیزات و فناوری‌هایی که برای رعایت بهداشت داخل اتاقک و وسایلی که در آشپزی و سرو مورد استفاده قرار می‌گیرد. همه باید در بالاترین حد استاندارد بهداشتی باشد.

به خاطر فضای کوچکی که فود تراک در اختیار دارد، طراحی فضا و وسایل داخل باید به گونه‌ای باشد. که بیشترین امکانات را در کم ترین مکان به کارکنان بدهد. بنابراین طراحی فود تراک باید بسیار حرفه‌ای و دقیق، از قبل طراحی شود. و با ابزارهای مدرن نقشه کشی مورد بررسی و بازبینی قرار بگیرد. و متناسب با همان فضا و کاری که می‌خواهد در آن جا انجام شود، به طور اختصاصی طراحی شود.

از مهم ترین ویژگی‌های یک فود تراک حرفه ای و خوب، دوام و ماندگاری آن است. به خاطر این که اغلب کانکس‌های فست فود در مکان‌های روباز هستند. و در معرض آفتاب و باد و باران قرار دارند. استفاده از وسائل، مصالح و سازه‌های که بتوانند در برابر این‌ها مقاوم باشند، پوسیده نشوند. و رنگ و طرح روی کانکس از بین نرود خیلی مهم است.

علاوه بر همه این ویژگی‌ها که یک فود تراک خوب باید داشته باشد، برای اینکه کانکس به راحتی قابلیت جابه جایی داشته باشد و ویژگی سیار بودن از آن گرفته نشود. وزن مصالح و سازه‌ها در ساخت آن‌ها خیلی مهم است.

که البته مسلماً برای داشتن یک فود تراک خوب با این سطح از کیفیت و استاندارد، به بودجه زیادی هم نیاز است. که باز هم بستگی به کوچکی و بزرگی کانکس هم دارد.

تجهیزات مورد نیاز

معمولاً بیشترین هزینه را بعد از خرید مکان این کانکس باید برای تجهیز کردن آن بپردازید. اولین کاری که می‌کنید این است که بودجه خود را مشخص کنید. و برای منویی که می‌خواهید به مشتریان ارائه دهید، برنامه ریزی کنید. و غذاها را مشخص کنید.

که معمولاً تنوع اقلام منو در این سازه بسیار کم است. که آن هم به خاطر محدودیت فضا و جا است و اینکه چون بیشتر فود تراک‌ های سیار جایی برای نشستن مشتریان ندارند نمی‌توانند خیلی مشتری را منتظر بگذارند. پس بهتر است که در یک یا دو مدل غذا بهترین و حرفه‌ای ترین امکانات را داشته باشند. تا سرویس سریع تر و با کیفیت تری ارائه دهند.

بعد از اینکه منو را معلوم کردید. حال با توجه به بودجه‌ای که در نظر گرفته‌اید دنبال وسایل آشپزخانه بگردید. در مورد تجهیز فود تراک سیار وسائل آشپزخانه کمی به سختی پیدا می‌شوند. ولی شما در اول کار و برای شروع می‌توانید از لوازم دست دوم و ارزان قیمت ولی با کیفیت، استفاده کنید. و بعد که به مرور پیشرفت کردید. و بازار کار خود راضی بودید وسائل را عوض کنید.

برای داخل آشپزخانه بهتر است که از وسایلی که از جنس استیل هستند استفاده کنید. و حتی دیواره‌ها را هم از جنس استیل بسازید. استیل برای رعایت بهداشت و تمیزی جنس خیلی خوبی است. و شما را به استاندارد‌ها نزدیک می‌کند. ولی ممکن است هزینه زیادی برای شما داشته باشد.

در نهایت برای تجهیز فود تراک بهتر است که از نظر طراحان و کارشناسان و کسانی که در این زمینه تجربه دارند استفاده کنید. تا نتیجه مطلوب خود را از کسب و کار جدید بگیرید.

برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص انواع کانکس و قیمت کانکس، با کارشناسان کانکس ساز تماس حاصل فرمایید. تا شما را در این زمینه راهنمایی نمایند.

می خواهید این کانکس رویایی را سفارش دهید؟

پیشنهاد ما به شما این است که ابتدا طرح، ابعاد و امکانات داخلی و نمای بیرونی کانکس دلخواه خود را در نظر داشته باشید. سپس با کارشناسان فروش ما از طریق واتساپ و یا مستقیما با شماره 09121886896 تماس حاصل فرمایید. 

پست مرتبط

رنگ کانکس

رنگ کانکس

رنگ کانکس رنگ کانکس از عوامل تاثیر گذار در بهبود عملکرد یک کانکس تولیدی کانکس…ادامه مطلب
مشاوره رایگان

Enter your keyword