کانکس چرخدار کارگاهی

کانکس چرخدار کارگاهی

کانکس چرخدار کارگاهی را می توان در پروژه های عمرانی مخصوصاً راهسازی و اجرای ریل راه آهن دید. که با پیشرفت پروژه کانکس چرخدار کارگاهی را با در نظر گرفتن حرکت پروژه جابجا می کنند. این سازه در اصل یک کانکس است. همانند کانکس معمولی که زیر آن محور تعبیه شده است. و توسط مالبند جابجا می گردد. امکانات داخلی این سازه کارگاهی همانند یک کانکس معمولی است. و هیچ تفاوتی جز چرخ و مالبند ندارد.

کانکس چرخدار کارگاهی جهت جابجایی به یک ماشین متصل می گردد، پیشنهاد می شود. ماشین دارای قدرت کشنده گی بالایی باشد. تا بتواند این کانکس چرخدار را در پروژه های عمرانی از نقطه به نقطه دیگر جابجا کند. این کار توسط اتصالات مربوطه مانند یک مالبند که به کشنده متصل می گردد. و یک قلاب فرمان که به مالبند وصل می شود انجام می پذیرد. قسمت اتصال دستکها به مالبند می تواند بصورت ثابت و متحرک باشد. چنانچه مالبند متحرک باشد چرخها ثابت است و چنانچه چرخ ها متحرک باشد مالبند ثابت است. این امر جهت این موضوع انجام می گیرد تا هنگام جابجایی این کانکس کارگاهی وارونه نگردد.

کانکس چرخدار چیست؟

کانکس چرخدار یکی از پر فروش ترین و پر طرفدارترین محصولات کانکس ساز می باشد که ما در آن تخصص فراوان داریم. که به چند صورت قابل اجرا است. و به سه دسته کانکس فروشگاهی چرخدار، کانکس کارگاهی سیار و کانکس مسافرتی چرخدار تقسیم می شود که در ادامه به شرح آن خواهیم پرداخت.

عبارت چرخدار شدن کانکس اشاره به پرتابل بودن یا سیار بودن سازه ای دارد. که برای جابجایی های متعدد آن کانکس توسط کشنده ای با موتور قوی مثل پاترول، نیسان یا شلتر انجام می شود. که کانکس چرخدار شامل چهر چرخ پیکانی، نیسانی و یا لندرووری هستند. که اصطلاحا دو محور به آن اطلاق می گردد. که شامل یک اکسل گردون و یک مالبند آهنی قوی که از جنس قوطی ۱۰۰*۱۰۰ یا لوله فلزی نمره ۱۰ می باشد. که با پیچ و مهره به کشنده وصل می گردد. و اکسل نقش گردش به چپ و راست چرخها را عهده دار می باشد.

کاربرد

بعضاً برای مسافت های هموار و کوتاه سایتها از چرخ های پیکانی ساده استفاده می شود. ولی برای مسافتهای طولانی و ناهموار سایت یا جاده از چرخهای فنردار نیسانی یا لندرووری استفاده می شود. که خاصیت فنردار کردن چرخها به این دلیل است که در مسیر و مسافتهای ناهموار و پستی و بلندیهای سایت یا جاده محورها به خاطر فنردار بودن از حالت خشک و شکنندگی خارج می شود. و از آسیبهای احتمالی به محورها جلوگیری می کند.

بعضاً سازه های طول ۲ تا ۳ متر بصورت تک محور یعنی فقط شامل دو چرخ می باشد. اما کانکس های طول ۴ متر تا ۸ متر بصورت دو محور و چهار چرخ و کانکس های طول ۱۰تا ۱۲ متر بصورت سه محور و شش چرخ می باشد. که دلیل سه محور شدن سازه های ۱۰ و ۱۲ متری به دلیل حجم و وزن سنگین سازه می باشد. که صرفا سه محور شدن چرخها موجب تحمل وزن این سازه می گردد. خود این چرخها هم اغلب بصورت روکش مجهز به توپی و رینگ و لاستیک و کاسه چرخ می باشد. که آجهای برجسته لاستیکها نشان دهنده عمر مفید یا عمر استفاده شده چرخها می باشد.

موارد استفاده

در کل از مهمترین آنها می توان به کانکس آشپزخانه سیار، کانکس پلیس، کانکس فروشگاهی سیار، کاروان های توریستی، کانکس فست فود سیار و کیوسک های خدمات شهری اشاره نمود. این سازه ها بصورت تک محور و یا دو محور قابل اجرا می باشند. کانکس سیار جهت جابجایی به یک ماشین متصل می گردد. پیشنهاد می شود ماشین دارای قدرت کشندگی بالایی باشد. تا بتواند کانکس چرخدار را از نقطه ای به نقطه دیگر جابجا کند. این کار توسط اتصالات مربوطه مانند یک مالبند که به کشنده متصل می گردد. و یک قلاب فرمان که به مالبند وصل می شود انجام می پذیرد.

قسمت اتصال دستک ها به مالبند می تواند بصورت ثابت و متحرک باشد. چنانچه مالبند متحرک باشد چرخ ها ثابت است. و چنانچه چرخ ها متحرک باشد مالبند ثابت است. این امر جهت این موضوع انجام می گیرد. تا هنگام جابجایی سر پیچ ها کانکس چرخدار وارونه نگردد. در کل این کانکس چرخدار را بر اساس نوع کاربری آنها طراحی می کنند. تنوع در اجرای این کانکس بسیار زیاد است. که شما دوستان با مراجعه به سایت ما بطور محسوس می توانید از این موضوع مطلع شوید.

کاربرد چرخدار کارگاهی

در کل کانکس های چرخدار کارگاهی را بر اساس نوع کاربری آنها طراحی می کنند. کانکس های چرخدار کارگاهی را می توان در پروژه های عمرانی مخصوصا راهسازی و اجرای ریل راه آهن دید که با پیشرفت پروژه این کانکس های کارگاهی را با در نظر گرفت حرکت پروژه جابجا می کنند. کانکس چرخدار کارگاهی در اصل یک کانکس است همانند کانکس معمولی که زیر آن محور تعبیه شده است و توسط مالبند جابجا می گردد. امکانات داخلی این کانکس چرخدار همانند یک کانکس معمولی است. و هیچ تفاوتی جز چرخ و مالبند ندارد.

کانکس چرخدار پلیس راهور و اداره راهداری به لحاظ نما با کانکس کارگاهی متفاوت است. و از فرم سازماندهی شده خاصی برخوردار است که شما می توانید در هنگام ایام تعطیل عید نوروز این تیپ از کانکس چرخدار را مشاهده بکنید. زیرا در این ایام ترافیک بسیار سنگین است و جهت کنترل در این امر این ارگان ها نیاز به کانکس دارند که بتوانند از آن طریق محل خود را تغییر دهند تا نظارت بیشتری روی جاده ها در این ایام داشته یاشند. از طرفی مسافرین با دیدن و استقرار آنها در جاده می توانند خدمات از آنها دریافت کنند.

چرخدار پانلی کارگاهی

همانطور که در خصوص کانکس چرخدار فست فود شد می توان بدنه این تیپ کانکس را از ساندویچ پانل استفاده کرد. ولی این سبک سازه تنها به کانکس فست فود ختم نمی گردد. در اکثر کارگاه های راهسازی و خطوط لوله کارفرمایان درخواست کانکس چرخدار کارگاهی پانلی می دهند. تا دمای مناسبی را داخل کانکس چرخدار خود داشته باشند.

Enter your keyword