0 Items - تومان
0
  • هیچ محصولی در سبد خرید نیست.

کانکس ترموود

کانکس ترموود

کانکس ترموود یکی دیگر از محصولات پر فروش کانکس ساز می باشد. دلیل استفاده از این نوع متریال در نما ایجاد سازه ای زیبا و هماهنگ با محیط های طبیعی می باشد. همچنین در بعضی مواقع بصورت ترکیبی با متریال های دیگر نیز می توان از چوب استفاده کرد. که اگر هارمونی خوبی بتوان در این حالت ایجاد کرد به نتایج قابل توجهی دست خواهیم یافت.

روش ساخت کانکس ترموود

ساخت کانکس ترموود به چند روش قابل اجرا است.

  • اولین روش این است که کاملا از چوب های طبیعی استفاده کنیم. که در این حالت یا باید از نوع ترموود و یا چوب روش استفاده شود. که دارای نمای ظاهری زیبا و مقاومت نسبی بالاتری برای استفاده در نما تحت شرایط جوی مختلف را دارند. از مزایای این روش می توان به زیبایی بسیار بالای ظاهری آن اشاره نمود. و از معایب آن نیز بالا بودن هزینه های تولید به علت استفاده از چوب طبیعی است. و مشکل بعدی نیز اشتعال پذیری کانکس ترموود اشاره کرد که خب متریال چوب به علت ذات خود قابل اشتعال بوده و گریزی از این امر نیست.
  • روش بعدی برای این کار استفاده از متریال های با طرح چوب می باشد. که آنها نیز به نوبه خود دارای تنوع می باشند. اما مهمترین آنها استفاده از چوب پلاست, ورق سایدینگ طرح چوب, فایبرگلاس های طرح چوب, ساندویچ پانل طرح دار می باشد. که هرکدام در جای خود می توانند کاربردی و حلال این مشکل باشند. که هم مزایا و زیبایی چوب را داشته و هم از معایبی که پیش تر گفته شد جلو گیری کنیم. اما صادقانه باید گفت که نما های مصنوعی هرگز از نظر زیبایی نتوانسته اند بطور کامل جای چوب طبیعی را بگیرند. اما دلایلی که ذکر شد باعث افزایش روز افزون این مصنوعات می باشد.

متریال به کار رفته در کانکس ترموود

بطور کلی ما استفاده از چوب طبیعی را به عنوان متریال مکمل در نما توصیه می کنیم. که بصورت ترکیبی با مصالحی مانند کامپوزیت یا سایدینگ ترکیب شود و ساخت کانکس با نمای چوب بصورت کامل را به دلیل هزینه های بالا و از طرفی بحث امنیت سازه و دیگر مسائلی که پیشتر گفته شد توصیه نمی کنیم. و نوعی از چوب که به عنوان متریال ترکیبی قرار است استفاده شود. بهتر است از نوع ترموود های فنلاندی باشد. که دارای طول عمر زیاد و تخصصی برای این امر تولید شده اند.

-اما این نکته را نیز باید مد نظر داشت که ترموود فقط برای تزئین نما تولید شده است. و به هیچ عنوان مقاومت سازه ای ندارد. و نباید در جاهایی که مصالح نقش سازه ای نیز ایفا می کنند بکار رود. چون ذاتا چوب های نرم و سبکی هستند و در مقابل بارگذاری هیچ گونه مقاومتی ندارند. و برای این کار می بایست از چوب های مخصوص سازه ای استفاده کرد.

سفارش کانکس ترموود

برای سفارش این کانکس زیبا و کاربردی با کارشناسان ما تماس بگیرید.

Enter your keyword