پلان کانکس

پلان کانکس

پلان کانکس

پلان کانکس

پلان کانکس به معنای ترسیم اولیه یک سازه پیش ساخته در شرکت تولیدی کانکس ساز است. که مسیر کلی فرآیند تولید را مشخص  می نماید. و جای قرار گیری هریک از اجزا را مشخص می کند. این پلان باید در مرحله ای که می خواهیم نوع کانکس و کاربری آن را مشخص کنیم طراحی شود. و در آن اطلاعات کلی مانند ارتفاع سازه، طول و عرض، محل قرار گیری درب و ابعاد آن، محل قرار گیری پنجره ها و ابعاد آنها مشخص گردد. در تولید کانکس هایی که جزئیات بیشتری دارند. و سیستم های مختلفی در آنها استفاده می شود. نقشه جزییات تاسیساتی مانند نقشه برق، نقشه لوله کشی نیز مشخص گردد. مجموع این نوع پلان را نقشه های فاز یک معماری کانکس می نامند.

البته در اینجا کلمه پلان کانکس نماهای جانبی که برای تولید به آنها نیاز است را نیز شامل می شود. چرا که بسیاری از اطلاعات مورد نیاز جهت ساخت کانکس در نماهای جانبی آن مشخص می گردد. اطلاعاتی نظیر ابعاد پنجره ها و ارتفاع آنها از کف، نوع بازشو و یا فیکس بودن آنها، تاج و محل قرار گیری هالوژن های نما و بسیاری از جزئیات مورد نیاز دیگر. نوعی دیگر از ترسیمات نیز وجود دارد. که گاها برای سازه های پیجیده با جزئیات زیاد استفاده می شود. که به آن نقشه فاز دو معماری کانکس می گویند.

در این نوع نقشه اطلاعات دقیق تری از جزییات هربخش بصورت مجزا ترسیم شده و کیه موارد ساخت کانکس مانند نحوه اتصالات قطعات به یکدیگر، نوع و شماره پیچ و پرچ ها، نوع الکترود مصرفی برای جوش قطعات اسکلت، مسیر داکت ها و نمره سیم های برق، ضخامت عایق و تخته ، و بسیاری دیگر از جزئیات در آن ترسیم و تشریح می شود.

پلان اسکلت کانکس

از جمله نقشه های ابتدایی مورد نیاز برای ساخت کانکس پلان کانکس اسکلت آن است. که از تیر و ستون های آهنی تشکیل شده است. اما بنا به نوع و ابعاد کانکس مقاطع آهن آلات بکار رفته در آنها متفا.ت است. در ابتدا باید شاسی و سپس اسکلت بر روی آن سوار شود.

پلان شاسی کانکس

شاسی کانکس که در واقع دو وظیفه اصلی یعنی انتقال بار کانکس به زمین و مستحکم نگاه داشتن کانکس در محل نصب را بر عهده دارد. از کلاف تیر آهن تشکیل شده است. که در نمونه زیر نحوه اتصال تیر آهن ها نمایش داده شده است. البته این یک نمونه تیپ کلی است. و بنا به نظر طراح سازه و همچنین با ایجاد تغییر در سایز کانکس ممکن است. نقشه شاسی آن نیز متفاوت و از تیر های فرعی بیشتر یا کمتری استفاده شود.

راهنمای خرید کانکس

پیشنهاد ما به شما این است که ابتدا طرح، ابعاد و امکانات داخلی و نمای بیرونی کانکس دلخواه خود را در نظر داشته باشید. سپس با کارشناسان فروش ما از طریق واتساپ و یا مستقیما با شماره
09121886896
تماس حاصل فرمایید. 

برای مشاهده لیست قیمت کانکس کلیک کنید.

برای ثبت پیش فاکتور کانکس کلیک کنید.

شاید این موارد را بپسندید:

خرید اینترنتی کانکس

کانکس اداری ترموود

کانکس اداری 40 متری

مواد اولیه کانکس

پست مرتبط

رنگ کانکس

رنگ کانکس

رنگ کانکس رنگ کانکس از عوامل تاثیر گذار در بهبود عملکرد یک کانکس تولیدی کانکس…ادامه مطلب
مشاوره رایگان

Enter your keyword