معماری کانکس

معماری کانکس

معماری کانکس

معماری کانکس یکی از اصول اصلی طراحی و ساخت در سازه های پیش ساخته است. با کانکس ساز همراه باشید. در ادامه مطلب به معماری کانکس خواهیم پرداخت. چرا که هر سازه یا ساختمانی چه از نوع پیش ساخته و چه از نوع سنتی نیاز به یک معمار به عنوان مدیر طراحی دارد. تا با دانش و هنر خود بتواند اثر جدید و بی نقص پدید آورد. در هنر معماری توجه به زیبایی و کارآمدی جز مباحث اصلی و اصول پایه است. و هر کدام از این دو در جایگاه خود دارای توضیحات و زیر مجموعه هایی است. که به این امر معنی می دهد.

روند معماری کانکس

توجه به زیبایی در معماری کانکس برگرفته از فرهنگ و تمدن آن جامعه است. چرا که مقوله زیبایی در طراحی امری نسبی بوده و در هر جایگاه و فرهنگی به شکل بومی همان منطقه معنی می شود. بطور واضح تر باید این گونه گفت که نشانه های زیبایی برای هر تمدنی متفاوت است. و ساخت و ساز یا سازه های پیش ساخته نیز به دلیل ترکیب شدن با شهر و انسان های درون شهر باید به گونه ای باشند. که در هنگام قرار گیری در همان محل کارآمد و زیبا باشد.

به این روش از طراحی نوع ضمینه گرا یا کانتکست چوال گفته می شود. کارآمدی خود در این روش بخشی از زیبایی محسوب می گردد. و صرفا زیبایی ظاهری و تزئینات نمی تواند دلیل بر موفقیت یک طرح معماری کانکس باشد. این موضوع بارها در هنگام برسی سبک کلاسیک و مدرن و حتی پس از مدرن مورد نقد و برسی های گوناگونی قرار گرفته است. و نظریه پردازان بزرگ نقد های مختلفی به آن کرده اند. اما آنچه از بازخورد و رفتار مردم از این سازه ها و ساختمان ها بدست آمده است. بطور یقین بهترین نوع نظریه می باشد.

که در نهایت همه به اتفاق نظر رسیده اند. که طرحی زیبا است که مطابق با اصول و فرهنگ مردم منطقه بوده و دارای بیشترین کارایی نیز باشد. وگرنه یک طرح فانتزی و خوش تراش که از نظر کارایی دارای ایرادهای فنی باشد. به هیچ عنوان در دسته طراحی های خلاقانه و زیبا قرار نخواهد گرفت. و به مانند زائده ای اضافی در میان رفت و آمد شهروندان خواهد بود.

ورود معماران به صنعت کانکس

برای کسانی که می خواهند تازه به این عرصه ورود کنند. و در زمینه طراحی معماری کانکس فعالیت خود را شروع کرده اند. و به موفقیت های زیادی دست یابند. پیشنهاد می شود حتما مطالعاتی در زمینه تاریخ هنر و سیر تکاملی طراحی معماری و نظریه و نقد های بیان شده توسط صاحب نظران این رشته انجام دهند.

مبانی معماری کانکس

هرکاری در گام نخست دارای مبانی و اصولی است که طراحی کانکس نیز به عنوان یک سازه از این قائده مستثنی نیست. و شخص طراح در ابتدا باید با آنها آشنا شود. و در روند کارخود آنها را رعایت کند. به طور خلاصه این اصول بسته به تکنیک های اجرایی، رعایت اصول استاندارد در تولید سازه های پیش ساخته است. توجه به کاربری سازه که خود به دلیل تنوع زیاد دارای اهمیت ویژه ای است. و در نهایت توجه به محدودیت های موجود در امر جابجایی، مونتاژ و دمونتاژ، نحوه تامین و نگهداری، انجام سرویس و تعمیرات، کاربر پسند بودن و ظاهری شکیل است.

که برای گام نخست در معماری کانکس باید مورد توجه قرار گیرند. البته بسیاری از این نکات در مدارس معماری به دانشجویان و هنرجویان این رشته آموخته شده است. و فقط باید جهت مطالعات خود را به سمت پیش ساختگی کمی هدفمند تر کنند. تا از پس این کار به خوبی بر آیند. و چه بسا نتیجه کار نیز تولید سازه ای مبتکرانه و خلاقانه گردد.

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.

مقالات مرتبط

درباره ما

گروه صنعتی کانکس ساز با بیش از 18 سال سابقه در زمینه طراحی، تولید و اجرای انواع کانکس و ساختمان های پیش ساخته در خدمت شما مشتریان گرامی می باشد. ارائه خدمات نظیر خرید و فروش انواع کانکس و کانتینر مجهز به تمامی تجهیزات و امکانات رفاهی اقدام نموده است. اکنون قادر به تامین فضاهای مورد نیاز شما عزیزان در این زمینه می باشد.

تمامی حقوق متعلق به وب سایت کانکس ساز می‌باشد.  2023 - 2003©