مزایای کانکس

مزایای کانکس

مزایای کانکس

مزایای کانکس و استفاده از سازه های پیش ساخته به چند دسته اصلی تقسیم می شوند. و دلایل رشد روز افزون این نوع کیوسک هارا توجیح می کنند. بطور کلی اصلی ترین مزایای ساخت و تولید کانکس صرفه جویی در زمان و هزینه ها می باشد. که در شاخه های مختلف اتفاق می افتد. به طور مثال یکی از اصلی ترین آنها صرفه جویی در زمان می باشد.

به این صورت که با استفاده از روش پیش ساختگی و حذف عملیات وقت گیر بنایی و هزینه های بالای آن باعث تجهیز سریع برای کاربری مورد نظر گشته و موجب بازگشت زود تر سرمایه می گردد. و حال اینکه به راحتی می توان آن را از محلی به محل دیگر جابجا کرد. اما ساختمان ساخته شده با روش بنایی و مصالحی مانند آجر و سیمان را نمی توان جابجا کرد. و باید تخریب گردد و در محل جدید دوباره از نو بنا شود.

امروزه سازه های پیش ساخته ای مانند کانکس مسکونی، کانکس ویلایی، کانتینر مسکونی و … به دلیل مزایای بسیار قابل توجهی که دارند، به عنوان جایگزین بسیار مناسب و شایسته ای برای محل سکونت مورد استفاده قرار می‌گیرند.

همچنین کاربرد و استفاده وسیع انواع سازه‌های پیش ساخته یا کانکس های آماده مانند انواع کانکس نگهبانی، کانکس اداری، کانکس کارگاهی، کانکس بازارچه، کانکس مدیریتی، کانتینر یخچالی، کانکس فروشگاهی، کانکس مخابراتی، سرویس بهداشتی سیار، کانکس شیلتر، کانکس پست برق، کانکس مطبوعاتی. در صنایع مختلف قابل چشم پوشی نیست.

در ادامه این مطلب، به بررسی مزایای کانکس و اهمیت کانکس و یا به طور کلی سازه‌های پیش ساخته خواهیم پرداخت. که از میان آنها می‌توان به قابلیت سفارشی سازی در طرح ها و رنگ های مختلف، نصب و استفاده سریع، قابلیت حمل و نقل، ضد زلزله بودن و مقاومت در برابر بلایای طبیعی، از نظر اقتصادی به صرفه بودن، قابلیت فروش پس از استفاده، نگهداری با هزینه کم، پایداری و عمر طولانی و … اشاره کرد.

کانکس سیار

قابلیت جابجایی: قابلیت جابجایی یکی از ویژگی های اصلی و مزایای کانکس بشمار می رود. چرا که در بسیاری از موارد امکان ساخت بنا و یا انجام عملیات ساختمانی وجود ندارد. و یا زمان کافی برای آن نیست. به راحتی یک کانکس پیش ساخته را می توان به محل منتقل و در عرض چند ساعت مستقر نمود. از دیگر مزایای این قابلیت جابجایی برای فروشگاه های سیار یا همان کانکس فست فود سیار است. که می توان آنها را مدام جابجا نمود. و پربازده ترین محل را برای فعالیت آنها در نظر گرفت. و یا بصورت دوره ای در نقاط مختلف به فروش محصول یا ارائه خدمات بپردازد. که چنین قابلیتی در سازه های ساخته شده از مصالح سنگین بنایی مقدور نیست.

قابلیت سفارشی سازی در طرح‌ها و رنگ‌های مختلف: سازه های پیش ساخته و به طور خاص، کانکس، می تواند طراحی ها و ویژگی های گوناگونی را به لحاظ پیکربندی و شکل، و بسته به کاربرد آن داشته باشند. همچنین رنگ آمیزی یک کانکس می‌تواند سفارشی بوده و بسته به موقعیت و کاربری آن، تغییر کند.

نصب و استفاده سریع کانکس: یکی از مزایای قابل توجه کانکس به عنوان یک سازه آماده و پیش ساخته سرعت اجرای نصب و سپس استفاده سریع از آن است. این مزیت به ویژه در مواقع ضروری نیاز به اسکان منابع انسانی و همچنین در مواقع بروز حوادث و بلایای طبیعی بسیار پررنگ تر خواهد بود.

قابل حمل و نقل بودن کانکس یا جابه‌جایی پذیری: از ویژگی‌های مهم کانکس ها قابل حمل و نقل بودن آنها می‌باشد. این مزیت از این نظر که فرآیند تولید خانه های پیش ساخته، تولید کانکس و یا کانکس ویلایی، کانکس مسکونی و … در یک کارخانه یا مجتمع تولیدی صنعتی انجام می‌پذیرد. و به عنوان یک کانکس آماده برای استفاده به مکان مورد نظر قابل حمل و نقل می‌باشد. بسیار قابل ملاحظه خواهد بود. برای مثال موقعیت وقوع زلزله ای را در یک مکان در نظر بگیرید. که تخریب خانه های مسکونی را به دنبال داشته است. اکنون اهمیت کانکس مسکونی و یا خانه های پیش ساخته بسیار حائز اهمیت خواهد بود.

مقاومت کانکس در برابر بلایای طبیعی و یا ضد زلزله بودن: کانکس ها از این نظر که قابلیت سفارشی سازی در طراحی و پیکربندی را دارا هستند. می توانند طوری طراحی و سفارشی سازی شوند. که در برابر بلایا و حوادث طبیعی از جمله حریق و آتش سوزی، سیل و طوفان و به ویژه زلزله، تا حد قابل قبولی مقاوم و پایدار باشند. از این نظر اهمیت کانکس و ضرورت تولید سازه‌های پیش ساخته بیش از پیش بر ما روشن خواهد بود.

 به صرفه بودن تهیه کانکس ازنظر اقتصادی: کانکس ها البته با نگاهی اقتصادی و با اغماض محدودیت های ناچیزی که برای ما رقم می‌زنند. می توانند بسیار مقرون به صرفه باشند. پرواضح است که ویژگی های دیگر از جمله قابلیت سفارشی سازی، نصب و استفاده سریع، قابلیت فروش پس از استفاده، نگهداری با هزینه کم، پایداری و عمر طولانی   این ویژگی را پررنگ تر می‌نمایند.

قابلیت فروش پس از استفاده: امروزه قابلیت خرید و فروش کانکس دست دوم بسیار رایج و معمول است. همین امر یک مزیت اقتصادی برای کانکس های پیش ساخته را اثبات می‌کند. یک کانکس بسته به کیفیت تولید، طراحی و کاربری آن، می‌تواند برای مدت قابل ملاحظه ای و بدون افت قیمت همچنان مورد استفاده قرار بگیرد.

امکان نگهداری کانکس با هزینه کم: سازه‌های پیش ساخته و به طور خاص کانکس‌های مختلف طوری طراحی شده‌اند که هزینه های آنها نسبت به خانه های مسکونی و سازه‌های غیر پیش ساخته به طور قابل ملاحظه ای کمتر است. بهینه سازی طراحی، فناوری استفاده از عایق‌های مختلف در دیواره ها (ساندویچ پانل) و درب و پنجره‌ها (برای مثال: درب و پنجره UPVC) ، استفاده حداکثری از حداقل امکانات و … از دلایلی است که این امر را بهتر توجیه می‌نمایند.

پایداری و عمر طولانی کانکس: همانطور که قبلاً اشاره شد. کانکس ها و خانه های پیش ساخته در برابر بلایا و حوادث طبیعی از جمله حریق و آتش سوزی، سیل و طوفان و به ویژه زلزله، تا حد قابل قبولی مقاوم و پایدار هستند. که با در نظر گرفتن مزیت ها و ویژگی های اقتصادی، و به ویژه کیفیت تولید، دارای پایداری و عمر طولانی می‌باشند. که می‌تواند بسیار مفید واقع شود.

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.

مقالات مرتبط

درباره ما

گروه صنعتی کانکس ساز با بیش از 18 سال سابقه در زمینه طراحی، تولید و اجرای انواع کانکس و ساختمان های پیش ساخته در خدمت شما مشتریان گرامی می باشد. ارائه خدمات نظیر خرید و فروش انواع کانکس و کانتینر مجهز به تمامی تجهیزات و امکانات رفاهی اقدام نموده است. اکنون قادر به تامین فضاهای مورد نیاز شما عزیزان در این زمینه می باشد.

تمامی حقوق متعلق به وب سایت کانکس ساز می‌باشد.  2023 - 2003©