طراحی کانکس

طراحی کانکس

طراحی کانکس

طراحی کانکس فرآیندی است که یکباره و بصورت یکجا و با اتود اولیه کامل نمی شود. و برای رسیدن به یک طرح نهایی خوب، ممکن است بارها مورد ویرایش های مختلف قرار بگیرد. در این بخش با اصول طراحی و دکوراسیون داخلی آن آشنا می شوید. در طراحی کانکس مواردی مانند بررسی فنی و نحوه اجرا، کاربری و امکانات سازه، نمای ظاهری و رنگ بندی کار، نوع مصالح مصرفی و هزینه های تولید کانکس، ابعاد و فضاهای مورد نیاز، نحوه نورپردازی کانکس و جزئیات مربوط به آن مورد توجه قرار می گیرد.

اصول طراحی

طراحی با نرم افزار 3D max: این روش نوعی شبیه سازی کامپیوتری است. برای بررسی بصری طرح کانکس، که مراحل طراحی از ابتدا به کمک نرم افزارهای مختلف پیاده سازی شده و در نهایت توسط ۳d max بصورت یک عکس نهایی نشان داده می شود. مهندسین طراح کانکس ساز با تسلط کافی بر مبانی طراحی صنعتی و معماری به همراه محاسبات سازه ای و رفتار اجزای سازه در شرایط مختلف، طرح های اولیه را بصورت اتودهای دستی بر روی کاغذ ترسیم می کنند.

پس از تایید و تعیین کلیت کار با شبیه سازی کامپیوتری خروجی اولیه یا همان تست رندر برای کارفرما ارسال می شود. پس از مشاهده و بررسی توسط کارفرما در صورت نیاز به تغییرات و اصلاحات، طرح خروجی سه بعدی به همراه نقشه های اجرایی و محاسباتی در نرم افزار اتوکد ترسیم شده و در غالب یک فایل برای واحد ساخت ارجاع داده می شود.

طراحی به صورت دستی: این روش بیشتر در گذشته بکار می رفت. بصورت دستی تعدادی اتود اولیه در طرح هایی ساده و بدون نیاز به کامپیوتر بر روی کاغذ کشیده و به مشتری ارجاع داده می شد.

طراحی داخلی

از آنجا که زیبایی و جذابیت یک محیط، نقش بسیار مهمی در آرامش روانی افراد دارد. امروزه کانکس ها به مکان هایی برای زندگی دائم و یا موقت افراد تبدیل شده اند، زیبایی و دکوراسیون آنها حائز اهمیت است. همانطور که می دانید کانکس ها ابعاد مختلفی دارند. گاه به اندازه یک اتاق کوچک و گاه به اندازه یک سوئیت مجلل، بزرگ هستند. نمای داخلی کانکس ها بر اساس میزان فضای داخلی آنها صورت می گیرد.

اولین و مهمترین نکته در طراحی داخلی کانکس، تعیین محل درب و پنجره ها است. زیرا پنجره ها مهم ترین منبع نور دهی به فضای داخلی در تمام طول روز می باشند. استفاده از رنگ های روشن علاوه بر روشنایی بیشتر محیط داخلی، سبب بزرگتر جلوه دادن فضا می شود. همچنین استفاده از پنجره های بزرگ و یک نورگیر زیبا در ایجاد جذابیت داخلی کانکس موثر است.

دومین نکته مهم ارتفاع کانکس از سطح زمین می باشد، که در طراحی بیرونی نیز موثر است. از آنجا که کانکس ها فضای زیادی اشغال نمی کنند. طراحی داخلی کانکس باید طبق اصولی انجام گیرد. که محیطی مناسب را فراهم آورد. یک تخت خواب کوچک تاشو که در طول روز مکانی برای نشستن و در هنگام شب مکانی برای خواب و استراحت باشد. بهترین گزینه برای یک کانکس است.

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.

مقالات مرتبط

درباره ما

گروه صنعتی کانکس ساز با بیش از 18 سال سابقه در زمینه طراحی، تولید و اجرای انواع کانکس و ساختمان های پیش ساخته در خدمت شما مشتریان گرامی می باشد. ارائه خدمات نظیر خرید و فروش انواع کانکس و کانتینر مجهز به تمامی تجهیزات و امکانات رفاهی اقدام نموده است. اکنون قادر به تامین فضاهای مورد نیاز شما عزیزان در این زمینه می باشد.

تمامی حقوق متعلق به وب سایت کانکس ساز می‌باشد.  2023 - 2003©