انواع کانکس

انواع کانکس

انواع کانکس

انواع کانکس تولیدی گروه صنعتی کانکس ساز از لحاظ ساختار و کاربری موضوع این مطلب ما خواهد بود. کانکس ها از جمله سازه های پیش ساخته به حساب می آیند. که توانسته اند در دنیای کنونی امروزی، مزایای بسیار زیادی را برای انسان ها فراهم آورند. آشنایی با انواع این بناهای پیش ساخته نیز می تواند جذابیت های خاصی را با خود به همراه داشته باشد.

زیرا این سازه ها در حال حاضر در صنعت ساختمان توانسته اند جایگاه بسیار مهمی را به خود اختصاص دهند. این مسئله را نیز باید به خاطر داشته باشید که انواع مختلفی از این کانکس ها طراحی و به بازار عرضه شده اند. ما در تلاش هستیم تا آنها را در اختیار شما قرار دهیم. و سازه ای متناسب با نیاز شما را برایتان فراهم آوریم.

در واقع حضور چنین سازه هایی در دنیای پیشرفته کنونی و ظهور فناوری های نوین باعث شده تا رسیدن به خواسته ها و داشتن یک زندگی راحت تر به مراتب از آن چیزی که در ذهن داشتیم هم ساده تر شود. این سازه ها با قابلیت جابجایی بسیار به ساخت و نصب سریع کمک می‌ کند. تا در کمترین زمان ممکن به آن چیزی که مد نظر داریم برسیم.

اما برای اینکه بدانید کدام یک از کانکس های موجود در بازار، توانایی برطرف کردن نیاز شما را دارد، باید در ابتدا انواع آنها را بشناسید. و البته نسبت به کاربردهای هر یک آشنایی کامل بدست آورید. پس توصیه می کنیم در ادامه این مطلب با ما همراه باشید. در نظر داریم توضیحاتی در این زمینه خدمت شما ارائه دهیم.

انواع کانکس ها و کاربردهای آن

در وهله اول باید بدانید انواع مختلفی از انواع کانکس ها وجود دارد. که این مسئله خود مخاطب را ایجاب می کند با امکانات، ویژگی ها و البته قیمت های متفاوتی از کانکس روبرو شود. اگر سوالی در این زمینه ذهن شما را به خود مشغول کرده می توانید به بخش تماس با ما مراجعه کنید. تا کارشناسان ما اطلاعات کاملی را در این زمینه در اختیار شما قرار دهند. و راهنمایی های دقیقی را برای خرید کانکس ها، ارائه دهند. البته در ادامه شما را با انواع کانکس های موجود آشنا خواهیم کرد.

اهمیت این دسته بندی و تقسیم گونه های متفاوت آن به دلیل روشن شدن تفاوت در امکانات و بخصوص قیمت هرکدام می باشد. تا بتوان هر سازه را در دسته خود مورد ارزیابی قرار داده و با همتای خود مقایسه کرد. شاید یکی از دلایلی که بر آن شدیم تا این مطلب را بنویسیم نیز همین موضوع باشد. زیرا به شخصه بارها شاهد آن بوده ام که خریداران با دفتر فروش کانکس ساز ارتباط برقرار کرده اند. و فقط ابعاد مورد نیاز خود را بازگو کرده و بدون در نظر گرفتن شرایط و کاربری کانکس خواستار استعلام قیمت آن هستند.

این امر موجب شده به طور مثال شخصی که یک کانکس مطبوعاتی با امکانات مختص آن را می خواسته، قیمت یک کانکس کارگاهی را با همان ابعاد گرفته است. و یا موارد مشابه دیگری که باعث ایجاد مشکلات و گاها گمراهی خریداران کانکس می شود. از این رو در ادامه این مطلب انواع این کانکس ها را به 4 دسته کلی تقسیم کرده و بطور مختصر توضیحاتی درباره امکانات و شرایط هرکدام ارائه کرده ایم.

انواع کانکس مسکونی

این سازه تمامی انواع کانکس مسکونی، کانکس ویلایی و خانه های پیش ساخته را شامل می شود. و مهمترین ویژگی آنها نسبت به سازه های دیگر این است که دارای امکانات رفاهی مانند سرویس بهداشتی و حمام، اتاق خواب و آشپز خانه می باشند. که بنا به نوع پلان و متراژ امکان دارد دارای دو یا چند اتاق خواب با کمد دیواری، فضای نهارخوری و پذیرایی بزرگ نیز باشد. در تولید این نوع سازه مسائلی مانند دوام و پایداری، امنیت در برابر سرقت، زیبایی ظاهری، چیدمان فضای داخلی و ترکیب مناسب فضا ها در کنار یکدیگر جز مهمترین نکات می باشد. که در جای خود باید هرکدام یک به یک برسی و تمهیداتی برای هریک در نظر گرفته شود.

این نوع سازه با نام خانه های قابل حمل و ویلا های متحرک نیز شناخته می شوند. و از قابلیت های مهم و شاخص آنها قابلیت جابجایی آنها از محلی به محل دیگر می باشد. یعنی بجای اسباب کشی خانه را با تمام وسایل داخلش جابجا می کنند.

انواع کانکس کارگاهی

کانکس کارگاهی یکی از انواع کانکس می باشد. که برای استفاده در کارگاه های ساختمانی و عمرانی کاربرد دارد. و برای اسکان پرسنل در ساعات کاری و یا کارگران و نیرو هایی که شب در محل کارگاه می خوابند کاربرد دارد. کانکس کارگری، اسکان کارگاهی نیز در همین دسته قرار می گیرند. که معمولا ساده ترین نوع سازه های پیش ساخته بوده و بصورت سالن خالی می باشد. که گاها در آنها میز و صندلی برای غذا خوری نیروها و یا تخت خواب برای استراحت شبانه قرار می دهند.

از لحاظ قیمت نیز این نوع از سازه های پیش ساخته ارزانترین آنها می باشند. زیرا خریدار پس از اتمام پروژه خود دیگر نیازی به آنها ندارد. و در واقع زمان استفاده از آنها یک دوره چند ماهه یا حداکثر دو یا سه ساله می باشد. که با اتمام پروژه به پایان می رسد.

انواع کانکس اداری

کانکس اداری یا مدیریتی نیز دسته دیگری از انواع کانکس می باشد. که برای مدیریت پروژه ها یا اتاق جلسه و کنفرانس و یا سالن گردهمایی کاربرد دارد. معمولا ابعاد این سازه ها نسبت به گونه های دیگر بزرگتر بوده و گاها بصورت سازه های بزرگ ساندویچ پانل در محل اجرا می شوند. و مانند یک دفتر اداری با اتاق بندی های گوناگون عمل می کند. و حتی ممکن است فضای برای استراحت کارکنان در هنگام شب نیز داشته باشد. البته ابعاد های بزرگ آنها قابلیت جابجایی نداشته و برای جابجایی آنها باید دمونتاژ و مجددا در محل جدید مونتاژ شود.

کانکس اداری از جهات مختلفی مورد برسی قرار می گیرد. و تعاریف متفاوتی از آن در صنعت پیش ساختگی شده است. که گاها به دفاتر دو طبقه نیز اشاره دارد. اما بصورت ساده می توان گفت فضایی اداری که می تواند مدیریتی یا دفتر فروش باشد. با هر ابعاد و شکل ظاهری را شامل می گردد.

انواع کانکس سفارشی

این دسته شامل مواردی می شود که خریدار به دنبال طرحی جدید با قابلیت های اختصاصی بوده که می بایست بصورت ویژه بر روی آن کار شود. کانکس سفارشی معمولا دارای کاربری های لوکس و فروشگاهی بوده اما بعضا نیز برای کاربرد های صنعتی و دستگاه های خاص نیز سفارش داده می شود. این سازه ها با عبور از مراحل طراحی و فیلتر های آنالیز فنی به مرحله اجرا رسیده و معمولا بصورت از پیش ساخته شده نمی باشند.

کانکس فروشگاهی

از این سازه ها برای استفاده در بازار موقت، نمایشگاه ها، مراکز فروش میوه و تره بار و… استفاده می شود. همچنین در مدارس هم می توان برای فروش تغذیه به دانش آموزان از این نوع سازه استفاده کرد استفاده نمود. در بازارچه های موقت نیز بعنوان یک غرفه ی فروش از این کانکس ها استفاده می گردد. این دسته از کانکس ها به عنوان کانکس های ارزان شناخته می شوند. و می توانند بسیار شبیه به کانتینر هستند.

کانکس های فروشگاهی می‌توانند در ابعاد مختلفی از جمله چند ضلعی  و با مصالح مختلفی از جمله شیشه، فایبرگلاس، به ‌صورت ساخت در محل مورد استفاده قرار بگیرند. جالب اینجاست که به راحتی می توان این دسته از کانکس ها را با کمک پیچ و مهره به یکدیگر متصل کرد.

همچنین وجود مواردی همچون کپسول آتش نشانی، سیستم تهویه، سینک ظرفشویی، ویترین، وسایل گرمایشی و سرمایشی و… ضروری است.

کانکس سرویس بهداشتی

محال است کانکس سرویس بهداشتی را ندیده و یا از آن استفاده نکرده باشید. این نوع از کانکس ها را می توان از جمله پرکاربردترین کانکس های موجود در بازار دانست. به راحتی می توانید آن را در مناطق مختلف مانند معابر عمومی شهر، مساجد، پارک ها، ساختمان های نیمه کاره، دانشگاه، بین راه شهرها و… مشاهده کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مقالات مرتبط

درباره ما

گروه صنعتی کانکس ساز با بیش از 18 سال سابقه در زمینه طراحی، تولید و اجرای انواع کانکس و ساختمان های پیش ساخته در خدمت شما مشتریان گرامی می باشد. ارائه خدمات نظیر خرید و فروش انواع کانکس و کانتینر مجهز به تمامی تجهیزات و امکانات رفاهی اقدام نموده است. اکنون قادر به تامین فضاهای مورد نیاز شما عزیزان در این زمینه می باشد.

تمامی حقوق متعلق به وب سایت کانکس ساز می‌باشد.  2023 - 2003©